Dyskusja na temat nowego świata

DeletedUser35664

Guest
Jest na to Lisi sposób. Dzielisz zakładkę obrony na cztery i na jednej stronie masz ledwie kilka.
Albo kilkadziesiąt jeśli wspominamy ostatni serw xd
 
Daj ktoś zapa, może się coś posłupi :)
Już widzę ten lament o defa przy xstronach buntów, gdy właściwe zaczną się w godzinach 13-15 kiedy o wsparcia najciężej :p
Co tam ta 13-15 jak będzie masa buntów zaczynających się 7-9, bo ktoś dostał bunt 2 mantami, a prędkość 3 nie pomaga żeby ten deff szybko spłynął
 

DeletedUser35664

Guest
Lubię jak zakładka „Deff” pali się na niebiesko.
Nigdy tego nie zmieniam.
 

DeletedUser35664

Guest
Myśląc o zorganizowaniu jakiejkolwiek rozgrywki na potencjalnym tego rocznym jesiennym serwie, uważam że nie będzie to możliwe bez wprowadzenia jakiejś nowości. Większość graczy w rozmowach jak i też częściowo tutaj na FO deklaruję swój powrót do gry w przypadku wyjścia nowego zakończenia. Plany w związku, wprowadzenia Olimpu na nowy system były nam już ogłaszane jakiś czas temu.


Taki serwer już wyszedł... na hiszpańskiej wersji językowej i jest nim serwer (ES116-Cidonia)
Zainspirowany jej ustawieniami chciałem rzucić swoją jedną z kilku planowanych przeze mnie propozycji względem serwera "jesiennego" tj. wychodzącego w okresie wrzesień/listopad.
Wiem że to dosyć wcześnie rzucane podwaliny pod taki serwer jednak przyznam szczerze że chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o to aby stworzyć precedens w naszym grepolisowym dyskursie o propozycjach na przyszłe serwery.

Ustawienia serwera (jesiennego)

Start z trzema miastami
Zakończenie:
Olimp
System podboju: Nowy
Prędkość świata: 3/3/3
Ochrona początkujących: 5 dni
Limit członków sojuszu: 70
Morale: NIEAKTYWNE
Bonus nocny: 22:00-6:00
Czas kolonizacji: 8h
Czas buntu: 8h
Błogosławieństwo Hefajstosa:
Aktywne
Artefakt: Iskra Zeusa

Ustawienia Dedykowane do serwa
Zwiększony atak wszystkich jednostek lądowych +10%


Ustawienia świata (ES116-Cidonia)
F82854B9-115F-41BD-99A1-B0D41E4C5F2F.jpeg

79EC670B-A961-4E76-B032-38EBC2E766EE.jpeg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser35664

Guest
Nadmienię tylko że nie mam wiedzy na temat mechaniki i wszelkich rozwiązań systemu jakie zostały tam zastosowane.
Nie ukrywam że liczę na forumowiczów. Może akurat zdarzyło się tak że ktoś tam „z naszych” gra :3
 
Myśląc o zorganizowaniu jakiejkolwiek rozgrywki na potencjalnym tego rocznym jesiennym serwie, uważam że nie będzie to możliwe bez wprowadzenia jakiejś nowości. Większość graczy w rozmowach jak i też częściowo tutaj na FO deklaruję swój powrót do gry w przypadku wyjścia nowego zakończenia. Plany w związku, wprowadzenia Olimpu na nowy system były nam już ogłaszane jakiś czas.


Taki serwer już wyszedł... na hiszpańskiej wersji językowej i jest nim serwer (ES116-Cidonia)
Zainspirowany jej ustawieniami chciałem rzucić swoją jedną z kilku planowanych przeze mnie propozycji względem serwera "jesiennego" tj. wychodzącego w okresie wrzesień/listopad.
Wiem że to dosyć wcześnie rzucane podwaliny pod taki serwer jednak przyznam szczerze że chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o to aby stworzyć precedens w naszym grepolisowym dyskursie o propozycjach na przyszłe serwery.

Ustawienia serwera (jesiennego)

Start z trzema miastami
Zakończenie:
Olimp
System podboju: Nowy
Prędkość świata: 3/3/3
Ochrona początkujących: 5 dni
Limit członków sojuszu: 70
Morale: NIEAKTYWNE
Bonus nocny: 22:00-6:00
Czas kolonizacji: 8h
Czas buntu: 8h
Błogosławieństwo Hefajstosa:
Aktywne
Artefakt: Iskra Zeusa

Ustawienia Dedykowane do serwa
Zwiększony atak wszystkich jednostek lądowych +10%


Ustawienia świata (ES116-Cidonia)
Start z trzema miastami
Zakończenie: Olimp
System podboju: Stary*
Prędkość świata: 3/3/3
Ochrona początkujących: 5 dni
Limit członków sojuszu: 70
Morale: NIEAKTYWNE
Bonus nocny: 22:00-6:00
Czas kolonizacji: 8h
Czas buntu: 8h
Błogosławieństwo Hefajstosa: Aktywne
Artefakt: Iskra Zeusa


Poprawilem
 
Start z trzema miastami
Zakończenie Olimp
Prędkość 5/4/4
System nowy
Ochrona 5 dni
Limit członków sojuszu 100
Morale nieaktywne
Bonus nocny 23-6
Czas buntu 7h
Czas kolonizacji 7h
Artefakt róg obfitości

Dodatkowe bonusy świata:

Triremy +15% do ataku
Zwiększona prędkość brander (do prędkości statków ogniowych lub niewiele wolniejszej)
Jednostki lądowe +10% do ataku
Hydry +15% do ataku
Jednostki mityczne lądowe +20% do ataku
 
Start z trzema miastami
Zakończenie: Olimp
System podboju: Stary*
Prędkość świata: 3/3/3
Ochrona początkujących: 5 dni
Limit członków sojuszu: 70
Morale: NIEAKTYWNE
Bonus nocny: 22:00-6:00
Czas kolonizacji: 8h
Czas buntu: 8h
Błogosławieństwo Hefajstosa: Aktywne
Artefakt: Iskra Zeusa


Poprawilem
Jeżeli ma być Olimp to na starym systemie podboju. Dobrze poprawiłeś
 
może być na nowym systemie, proszę się nie wypowiadać w tematach o, których się nic nie wie :)

max prędkość na olimpie to 4 zgodnie z https://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Olimp
Czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem że nie może być. I jeszcze odrazu zakładasz że nic nie wiem. Niemam zamiaru nic dodawać jak i również Ci odpowiadać. Jakbyś rozumiał jeszcze co piszę. Tylko nie udawaj że to zrozumiałeś ;)
Poozdro.
 
Myśląc o zorganizowaniu jakiejkolwiek rozgrywki na potencjalnym tego rocznym jesiennym serwie, uważam że nie będzie to możliwe bez wprowadzenia jakiejś nowości. Większość graczy w rozmowach jak i też częściowo tutaj na FO deklaruję swój powrót do gry w przypadku wyjścia nowego zakończenia. Plany w związku, wprowadzenia Olimpu na nowy system były nam już ogłaszane jakiś czas.


Taki serwer już wyszedł... na hiszpańskiej wersji językowej i jest nim serwer (ES116-Cidonia)
Zainspirowany jej ustawieniami chciałem rzucić swoją jedną z kilku planowanych przeze mnie propozycji względem serwera "jesiennego" tj. wychodzącego w okresie wrzesień/listopad.
Wiem że to dosyć wcześnie rzucane podwaliny pod taki serwer jednak przyznam szczerze że chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o to aby stworzyć precedens w naszym grepolisowym dyskursie o propozycjach na przyszłe serwery.

Ustawienia serwera (jesiennego)

Start z trzema miastami
Zakończenie:
Olimp
System podboju: Nowy
Prędkość świata: 3/3/3
Ochrona początkujących: 5 dni
Limit członków sojuszu: 70
Morale: NIEAKTYWNE
Bonus nocny: 22:00-6:00
Czas kolonizacji: 8h
Czas buntu: 8h
Błogosławieństwo Hefajstosa:
Aktywne
Artefakt: Iskra Zeusa

Ustawienia Dedykowane do serwa
Zwiększony atak wszystkich jednostek lądowych +10%


Ustawienia świata (ES116-Cidonia)
Zamiast dawać bonusy do ataku dałbym zmniejszony czas rekrutacji i koszt jednostek każdego typu prócz mitów
 
Zamiast dawać bonusy do ataku dałbym zmniejszony czas rekrutacji i koszt jednostek każdego typu prócz mitów
Stanowczo mniej ciekawe rozwiązanie.
Do tego ani nie pomaga w rozwalaniu bunkrów, ani nie rozwiązuje problemu dużej dysproporcji w PW.

Mój pomysł na jesień:

Start z trzema miastami
Zakończenie: Olimp
System podboju: Nowy
Prędkość świata: 4/4/4
Ochrona początkujących: 7 dni
Limit członków sojuszu: 75
Morale: NIEAKTYWNE
Bonus nocny: 00:00-7:00
Czas kolonizacji: 8h
Czas buntu: 8h
Błogosławieństwo Hefajstosa: Aktywne
Artefakt: Złote Runo

Ustawienia Dedykowane dla serwa:
Zwiększony atak i obrona wszystkich jednostek mitycznych nie latających +15%
Zwiększony atak i obrona wszystkich jednostek mitycznych latających +5%
Koszt jednostek mitycznych nie latających(łaski) -30%
Triemy +25% ataku +10% obrony
Brandery zwiększona prędkość o 100-150%
 

DeletedUser35664

Guest
Bardzo interesująca propozycja choć szczerze mówiąc przy tej prędkości to ochrona 7 dni wydaje mi się stanowczo za długa.

Brandery byłyby w końcu opłacalne
 
Do góry