Dyskusja na temat nowego boga Afrodyta.

Pani Doroto ;) rozbiórka z senatu to jedno a grad i rzucanie błyskawic to drugie ;) był sobie senat na 24l i po wielokrotnych odwiedzinach spadł na lvl1 jak i cała reszty zabudowa ... jak już alphahydranoid podliczył potrzeba ok 79 ludków na 1lvl miasto wraz z łaźniami .
oczywiście później trzeba podnieśc magazyny i gospodarstwo do maxa
 

dorocia

Zespół Grepolis
Pani Doroto ;) rozbiórka z senatu to jedno a grad i rzucanie błyskawic to drugie ;) był sobie senat na 24l i po wielokrotnych odwiedzinach spadł na lvl1 jak i cała reszty zabudowa ... jak już alphahydranoid podliczył potrzeba ok 79 ludków na 1lvl miasto wraz z łaźniami .
oczywiście później trzeba podnieśc magazyny i gospodarstwo do maxa
Ach, w ten sposób... Ja brałam pod uwagę burzenie/rozbiórkę poprzez funkcję Senatu, ale faktycznie, poniżej 9 poziomu tylko bogowie i maszyny, także choć niekoniecznie zaprzyjaźnione, mogą pomóc ;)
 
Syrena zwiększa prędkość poruszania się jednostek morskich o 2%. I według mnie to jest dopiero mocne. Robię w mieście z kolonem 10-20 syren. Powiedzmy że chcę wysłać kolona na dokładnie 12:00:00. Wysyłam raz, AT mi dodał 5 sec. to od razu cofam i próbuję znowu z 1 syreną. Kolon płynie 2% szybciej, więc się wyrobię. Znów nie weszło? Powtórka z 2 syrenami. Potem z 3 itd, aż będzie tak jak chcę. Tak samo np z biremami do klina.
 
Syrena zwiększa prędkość poruszania się jednostek morskich o 2%. I według mnie to jest dopiero mocne. Robię w mieście z kolonem 10-20 syren. Powiedzmy że chcę wysłać kolona na dokładnie 12:00:00. Wysyłam raz, AT mi dodał 5 sec. to od razu cofam i próbuję znowu z 1 syreną. Kolon płynie 2% szybciej, więc się wyrobię. Znów nie weszło? Powtórka z 2 syrenami. Potem z 3 itd, aż będzie tak jak chcę. Tak samo np z biremami do klina.
No i dlatego ja się obawiam, że syrena + pigmalion = afrodyta czczona w prawie każdym mieście
 

DeletedUser29858

Guest
No tak ale to każda syrena dodaje 2%? Czy nie ma różnicy jedna a dziesięć?
 
Super, z syrenami będzie teraz trzeba nieźle się nagimnastykować, by wymyślić, co na Ciebie płynie. Na krótsze dystanse to pewnie kolona nie odróżnisz od wolnych transów. Bucik, Atalanta, badania w akademii... Kolony będą jak motorówki śmigać po morzach :D

No i jeszcze ten Satyr 6 razy szybszy od Kawalerii. Miodzio, ataki trwające minutę, a czasem mniej. Nie zdążysz nawet apki odpalić i już po ataku.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze, by Afrodyta miała jakiś agresywny czar na jednostki, w stylu Gniewu czy Sztormu, Satyr + plądrowanie świątyń to byłaby totalna miazga. Całą wyspę idzie ogołocić z łask w krótkim czasie :D
 

DeletedUser33036

Guest
Małe pytanie bo ogólnie pomysł z pasywnymi umiejętnościami mi się podoba i jest ciekawy - duże urozmicenie ale czy obecni bogowie również dostaną pasywki aby zbalansować rozgrywkę? Jeśli dobrze rozumiem to Afrodyta udzieli pasywki na każde miasto w którym się znajduje, a to oznacza że wielu ludzi naprawdę będzie maxować Afrodytę w miastach (niemal wszystkich) a to znów niezbyt urozmaicenie a wprowadzanie kolejnej nudy. Oczywiście na okres cudów balans bóstw musi być zachowany jednak do tego czasu jest cały early i mid game.
 

DeletedUser29757

Guest
Czy ja wiem czy we wszystkich miastach? W ogniówkach na pewno, ale w pozostałych? Zamierzasz poświecić dostęp do zewików i bobasów dla +200 mieszkancow? Czy może nie będziesz ataków przykrywał czarami? Łaski są potrzebne na codzień cały czas.
 

DeletedUser33036

Guest
Czy ja wiem czy we wszystkich miastach? W ogniówkach na pewno, ale w pozostałych? Zamierzasz poświecić dostęp do zewików i bobasów dla +200 mieszkancow? Czy może nie będziesz ataków przykrywał czarami? Łaski są potrzebne na codzień cały czas.
Po 1 mieście na wyspach do kradzieży łask z różnym bóstwem i offowcy mogą przykryć wszystko mają wciąż kupe mieszkańców więcej :)
Tak samo jak to sie rob w przypadku obrony i rzucania gniewami.
 
Do góry