Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

yakamoz

Zespół Grepolis
Zapraszamy wszystkich do wypowiadania się na temat zmian, które planujemy w grze, a dotyczyć one będą zrównoważenia rozgrywki.
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Gratuluję, chyba najpożądniejsza aktualizacja się szykuje, jaka do tej pory była, a bynajmniej ja lepszej nie pamiętam.
I faktycznie są jednostki, budynki i badania, które dla mnie absolutnie nie istniały i których wcale nie robiłem od chwili głębszego zapoznania się z grą, więc coś było nie tak.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Ciesze się na zmiany dotyczące trirem i jednostek lądowych ale mam dziwne przeczucie że co do jednostek mitycznych to będzie źle ;/
Tak samo z budynkami specjalnymi, moim zdaniem aż za bardzo zostały te budynki zmienione.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Wydaje mi sie że brandery powinny zatapiać wiecej statków,np. jeden brander od 5 do 8 statków transportowych 3-5 ogniowych
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Zapraszamy wszystkich do wypowiadania się na temat zmian, które planujemy w grze, a dotyczyć one będą zrównoważenia rozgrywki.

Ja mam tylko jedno pytanie. Jak można stwierdzić i publicznie napisać coś takiego "Katapulty są dość mało popularnymi jednostkami"
I to Wy macie poprawiać grę nie mając o niej pojęcia????????

Jeśli z taką wiedzą będziecie ją poprawiać to ja nie chce jej widzieć po waszych poprawkach.

No i dla waszych wiadomości - Katapulty są bardzo przydatne i bardzo ale to bardzo pupularną jednostką ofensywną - Wielu graczy bez tej jednostki nie śle ataku.

rozumiem że porobiliście statystyki i może to dało wam pewne wyniki że robi się katapult dużo mniej niż procarzy :))
to może warto się zastanowić że katapult zawsze będzie mało w ataku bo służą nie do ataku a do rozwalenia murku. CO chcecie by wyrosła im broń jądrowa ??

- - - Automatycznie połączono posty - - -

hmm jeszcze tak czytam waszą wyniki badań :)) i:

To że rydwanów produkuje się więcej to dla tego że jest uniwersalną jednostką a nie dla tego że jest lepszą od kawalerzystów - nie trzeba kawalerzystą dodawac jeszcze buntów bo one już mają totalny wygar - mniej osób je robi bo to dla typowych ofowców

- - - Automatycznie połączono posty - - -

no triremy - to mi się nawet podoba - słaby ale szybki - efekty będzie można zobaczyć

Choć ja bym zrobił wolny ale mocny i to bardzo mocny.

Zmiany z teatrem bardzo mi się nie podobają - sam ten budynek jest dla mnie lamerski a tu jeszcze takie udogodnienia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

nie no takich słów nie użyje bo zaraz bana mi wlepią.

Zgodzę się że katapult robi się ich znacznie mniej.
Ale wydaje mi się że ktoś kto zrobi te statystyki nie brał tego pod uwagę że:

1. katapulty robi się tylko w ofach
2. Katapulty wysyła się tylko jak jest wysoki murek
3. Katapult robie się max 30 ale z tego co widzę latają średnie po 15 w ofie (co daje nam 300 ludków czyli około 10%)
 

DeletedUser10289

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Jako, że link od teatru przenosi do placówki handlowej to co do teatru wypowiem się tutaj jeśli wolno.
Problemem teatru nie jest koszt występów lecz ich czas trwania. Na świecie z prędkością x2 występy trwają 2,5 dnia (60 godzin) co oznacza, że za ten czas można odpalić 5 festynów !!! Nikt normalny nie poświęci budynku specjalnego na teatr jeśli występy trwają tak długo. Aby opłacało się go stawiać to występy na światach x2 nie powinny być dłuższe niż 24 godziny, a wtedy mogą kosztować ile kosztowały. W przeciwnym razie teatr nigdy nie stanie się opłacalny do budowy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Wydaje mi sie że brandery powinny zatapiać wiecej statków,np. jeden brander od 5 do 8 statków transportowych 3-5 ogniowych

taaa ... może od razu 1 brander zatapia całą flotę ... spokojnie ... brandery nie mogą topić całych flot ... wtedy nikt by nie stracił miasta ... chyba że by się na niego parę tysięcy ogni rzuciło

Ksiąze Kheldar --- no czas trwania przedstawienia w teatrze będzie skrócony i będzie mógł odbywać się w tym samym czasie co festyn
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

ale wymyślacie z tymi branderami :p niech tylko zmienią prędkość i kolejność atakowania w walce i będzie całkiem przyjemna jednostka.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

zrównoważenia rozgrywki - takiego chłamu się nie spodziewałem, czytając te bzdury omal nie spadłem z krzesła.
Cóż poszukam sobie innej gry
 

DeletedUser12438

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

jak znajdziesz to daj znać
 

DeletedUser18617

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Nie mam pojecia po cholere piszecie, ze chcecie zwiekszyc dynamike gry, skoro wprowadzajac takie teatry dajecie ludziom szanse zadefowania sie i stawiania po np przy 20 miastach 10 festynow i 20 wystepow teatralnych. ( 2 dni slot)

Chyba macie jakies problemy z osobowoscia, skoro piszecie jedno a robicie drugie.

Nie pozdrawiam, bo jak czytam o niektorych wymyslnych zmianach to mi sie nerw narusza...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

od **Adasko**

No no gratuluje pomysłu i kolejnego wymuszania zakupu premium u graczy :) Tu jak zawsze chodzi o zysk a nie o zbalansowanie gry. Powiem szczerze że jednostki ok, ciekawy pomysł i może być fajny co do branderów to tak jak wyżej kolega pisał zmienić szybkość i kolejność walki (czyli najpierw padaja brandery potem biremy) i na pewno to ucieszy wszystkich. Badania hm co do nich to aż takich wielkich zmian nie ma czyli gracze nie odczują tego ale budynki ? Przecież to zniszczy grę, jak wy wyobrażacie sobie gre z takimi bonusami + premka? Ja gram zawsze z dowódca i kapitanem a jak dojdzie ta rada to bede miec 40% bonusu do siły, przeciez takie coś zniszczy gre bo pamiętajcie ze większość gra bez premki i takie coś będzie mega przegięciem. Latarnia jeszcze może zostać ale teatr i ta rada zdecydowanie odpada. Myślę i jestem pewny ze wielu graczy bedzie komentować ten pomysł negatywnie dlatego nasz wspaniały team powinien to mieć na uwadze bo to dzieki graczom ta gra zyje. Inno wprowadziło po to ten blog i ten projekt aby to gracze mieli wpływ na zmianę i mogli komentować ich pomysły to dlaczego działacie przeciwko im zdaniu ? To a propo taka uwaga an koniec. Pozdrawiam i niedługo już będę pisać z własnego konto.Zapomniałem o mitycznych :p koszt tych jednostek jest prawidłowy, fakt manta zamiast 405 mogła by kosztować 350 łask ale to i tak już bardzo dużo by zmieniło dlatego myślę że nie warto tego ruszać. Dajcie graczom możliwość ingerowania w zmiany bo póki co tego nie widzę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12438

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

dlaczego piszesz "wspaniały team"? toż to ....
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

dlaczego piszesz "wspaniały team"? toż to ....
To ironia :) Każdy zna prawdę i nie ma co o tym pisać. Najważniejsze jest to aby ludzie liczący tylko kasę z gry jej nie zniszczyli. Już przy zmianie gry z wersji 1.0 do 2.0 wielu graczy przeszło na inną grę ale nie będę pisać na jaką. Na początku 2.0 czyli świat Ny (pierwsze 2.0) spodobało mi się kilka rzeczy jak pewnie innym też ale każda zmiana w grze tylko ją pogarszała. Obecnie jakość gry dla mnie jest tragiczna i nie wiem czy to wina kodu czy serwerów. Mam tylko nadzieje że ta gra nie pójdzie jeszcze w gorsza stronę niż idzie. Wiadomo zmiany są potrzebne bo gra staje się nudna ale po to gracze składają propozycje. Cóż poczekamy zobaczymy co znowu popsują :).
 

DeletedUser18617

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Jesli Inno bedzie zbyt pazerne, to zwyczajnie odstraszy nowych graczy, ale to juz nie moja sprawa.

Skoncze jeden swiat i jak widze na drugi wybierac sie nie bede.

Zaczynajac grac w Grepolis zadowalal mnie fakt, ze nie widac bylo tego parcia na pieniadz, ok jest kapitan, zarzadca, dowodca itp itd.
Ale jak zostanie dodane milion opcji dla zlotnikow, tak jak to cholernie smieszne zmniejszenie kosztow budowy (ktore jest blazenada wg mnie), to nowi gracze to oleja i klikna alt+f4.

I nie ma co sie dziwic. Tez mam tak, ze kazdej grze, w ktorej tuz po starcie mam milion opcji wykupienia czegos za realne pieniadze (tak jak zaczyna robic inno) mowie stanowcze nie i pierwsze co robie to zamykam okno z owa gra.

http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201303/1363171853_mdidxw_600.jpg

Moze wyciagniecie z tego jakies wnioski, albo i nie.
Bedziecie drugim Rostowskim.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Co do rady wojennej to tez smiechu warte.

Laznie calkowicie znikna z Grepolis (chyba, ze rada bylaby odpowiednikiem wiezy i dzialalaby tylko przy ofensywie) ... Bo po co komu dodatkowe 30 ogni (wydawac surowce, czas budowy)
Skoro praktycznie to samo uzyskamy dodajac do pozostalych 220 dziesiec procent sily ognia. W defie analogicznie...

Nie bardzo rozumiem... Czy wy wogole wiecie cokolwiek na temat tej gry, skoro wprowadzacie takie zmiany?
Czy tez poki pieniazki plyna i posadka ciepla, to od czasu do czasu palniecie jakas glupote i dojdziecie do blednego wniosku, ze wszystko jest "fajnie"?

Odnosnie kawalerii... Z tego co widze to jest to mniej popularna jednostka, ze wzgledu na duze zapotrzebowanie drewna oraz srebra, ktore sluza takze do produkcji ogni.
I myslenie, ze jednostka jest zla, badz niezbalansowana jest bledem. Jest to jednostka bardzo uzyteczna, jezeli chodzi o lad off, ale wyjasnijcie mi co mam zrobic z 200k kamienia, ktore mi zostaje, gdy robie masowo ognie i kawalerie zamiast procarzy.

Katapulta takze widze malo popularna dla was... Jednostka ta ma swoje okreslone zadanie i nie jest od tego, aby robic zagrode katapult i atakowac nimi niczym armia procarzy. Zmniejszenie liczby ludkow potrzebnych do jej zrobienia z 15>10 jest ok, ale to tyle.

Blagam skasujcie te smieszne statystyki, ktore niczego nie wnosza, a opieranie sie na nich jest wyrazem waszej niekompetencji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12438

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

słuszna uwaga co do kamienia
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Cóż, nie widzę nigdzie próby zrównoważenia rozgrywki. Małe globalne zmiany w statystykach jednostek czy działaniu budynków dotyczące wszystkich graczy de facto nic nie zmienią.

Jak chcecie zmian to skopiujcie opcje premium z plemion. Wtedy porozmawiamy o tym, jak zrównoważyliście rozgrywkę. Bo dysproporcja w grepolis skupia się tylko na opcjach premium.
 
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Widzieliście już nowe plany zmian zrównoważenia rozgrywki? Zerknijcie na DevBloga tutaj (po angielsku, ale głównie to liczby, więc pewnie każdy zrozumie;)).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

przestańcie robić zmiany dopóki nie naprawicie tego co już zmieniliście:mad:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry