[Omawiane] Kiedy koniec projektu Grepolis?

DeletedUser11474

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

powiem krotko ta gra to nie jest juz ta sama jaka byla kiedys gracze tez nie....inno przypomina coraz bardziej kolosa na glinianych nogach ktory fajna gre powoli przeinaczyl w tandete ...niestety panowie /ciach/ cos co wydawalo sie niemozliwe do posucia ale jednak wam sie udalo...;) coz niemiecka precyzja.....;))) wielu graczy ktorzy graja dla pw i rankingow poprostu oleje ta gre robi sie za bardzo komercyjna i wszystko mozna w niej kupic to po co w nia grac gdzie zdrowa rywalizacja oparta na jakis uczciwych zasadach????wymyslcie jeszcze wiochy na sprzedaz i napewno stado baranow poleci je kupowac....ehhh spadam bo smierdzio bananem....;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23379

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

Upadlem. Brzuch mnie boli ze śmiechu.
Zacznę od jednego. BREDZISZ.
A teraz powiem Ci gdzie...
Zasady zdrowej konkurencji, pod kątem polskiego UOKiK czy Federalnego Związku Centrali Konsumentów, bo tak odpowiednik się zwie... NIE ZNAJDUJA ZASTOSOWANIA. Nie pogwalcone zostały zasady konkurencji, bowiem nie ucierpiał na tej promocji nikt. Ani gracze, ani firmy konkurujace z Inno.
To, że przez 24h zakup odpowiednich pakietów złota będą premiowane prezentem... To forma promocji. Mogą za przeproszeniem dodawać nawet karnet na solarium i laptopa do zakupu złota... I niczyje interesy na tym nie stracą dopóki nie dojdzie do dumpingu.

Chcesz kupić? To Inno Ci dziękuję i dostajesz bonus. Nie chcesz szerokiej drogi. Kupiłem mam i będę sobie chwalił. Nie musiałem chciałem...

Idąc za Twoim tokiem rozumowania.. Przeraża mnie to, gdzie dojdziemy...

A mnie przeraża postawa "nie doczytam, ale się wypowiem"
smiley_emoticons_smilenew.gif
- tym bardziej, że okraszasz ją mocno szyderczym tonem.

Absurd tego bonusu to jedno - natomiast jego ograniczany dostęp dla jakiejś (nie wiadomo na jakiej podstawie) wybranej grupy to zupełnie co innego. Dlatego część graczy, nie mając nawet wyboru, czy z promocji skorzystać czy nie, jest pokrzywdzona.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

@ Marantna, MG - ja się z Dariosh w dyskusję nie będę wdawać bo to zwykły troll. Nie mam wątpliwości, że jak wystartuje w castingu z nim na to kto jest większym chamem, to przegram.
Natomiast problem sam w sobie jest ciekawy - czy firma oferując nieodpłatną usługę polegającą na udziale w grze MMO z którą wiąże się możliwość odpłatnego nabycia opcji premium, organizuje promocję gdzie niektórzy gracze mogą dostać narzędzia istotnie zwiększające ich możliwość wygranej, a inni 10% zniżkę narusza zasady konkurencji i prawa konsumenta czy nie? dodatkowo biorąc pod uwagę, że dodane jako promocja bonusy są niedostępne w inny sposób w grze, nawet za punkty premium.
Według mnie tak mimo wszystko. Chociażby poprzez naruszenie dobrych obyczajów, bo jest to w prawie konkurencji przesłanka powodująca bezprawność. To przecież nie jest tak jak z kupnem szamponu w markecie, że w jednym sklepie sieci dostaniesz do niego mydło jako promo, a w drugim krem, w trzecim nic, ale w końcu podstawowym produktem jest szampon, w którym to produkcie fakt dodania giftu nic nie zmienia, bo to ciągle ten sam szampon. Tutaj jednak dodatek promo zmienia w istotny sposób podstawową usługę, a tylko ta promocja dla wybranych umozliwia jego nabycie.
Ogólnie ciekawy kasus dla studentów prawa. Kilku co najmniej gra, więc zapytajcie swoich wykładowców co oni na to.
Zresztą myśle, że to niezamierzony babol naszych techników, czy innych twórców.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25484

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

Admini jak widać nadal szukają co tutaj napisać żeby się obronić,a sie nie zbłaźnić...

- - - Automatycznie połączono posty - - -

I jeszcze zmienili na wyjaśnione :D
 

DeletedUser26609

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

czy aby na pewno nie ucierpieli gracze którzy z niewyjaśnionych powodów nie otrzymali promocyjnej oferty?

Jak twój dostawca internetu wszystkim sąsiadom zwiększy 10 krotnie prędkość z okazji 25 lecia działalnosci a tobie nie a kiedy zapytasz dlaczego odpowie ze nie twój interes i nie będą ci się tłumaczyć to podlegasz jakiejś instytucjonalnej ochronie czy nie?

No nie do końca.
To jest w ten sam sposób, w jaki działa choćby usługa private banking...
Trzeba spełniać pewne wymogi (obrót na koncie, wpływy, aktywność inwestycyjna, itp.), by mieć dostęp do lepszego traktowania przez bank. Brzmi znajomo?

Na jakieś podstawie wyselekcjonowano graczy, którzy dostali specjalna ofertę (może zakup złota, może aktywność, może cokolwiek innego) i zqproponowano im bonus. Tyle.
Inno nie ma obowiązku przedstawić warunków selekcji, bo to wewnętrzna sprawa firmy. W dodatku firmy znajdującej się poza Polską jurysdykcja... Nie załapał się ktoś? Szkoda, może następnym razem.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

/ciach/

- - - Automatycznie połączono posty - - -

A mnie przeraża postawa "nie doczytam, ale się wypowiem"
smiley_emoticons_smilenew.gif
- tym bardziej, że okraszasz ją mocno szyderczym tonem.

Absurd tego bonusu to jedno - natomiast jego ograniczany dostęp dla jakiejś (nie wiadomo na jakiej podstawie) wybranej grupy to zupełnie co innego. Dlatego część graczy, nie mając nawet wyboru, czy z promocji skorzystać czy nie, jest pokrzywdzona.

No i jesteś w błędzie. To tak jak z przedłużeniem umowy w powiedzmy Polsacie Cyfrowym. Przedluzylem ostatnio wiec wiem...
Dostałem warunki, o jakich ktoś z ulicy może zapomnieć. /ciach/ I co? Tez ktoś jest pokrzywdzony?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23967

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

/ciach/

Dariosh dalej nie zrozumiał w czym jest problem
smiley_emoticons_panik4.gif


w skrócie chodzi o to że zakupując taki pakiecik Super zestaw boskich zmysłów x 10 i jeśli jestem pazerna to nabijam sobie sama czy z pomocą kolegów z sojuszu w krótkim czasie nie 200k pkt walki, nie 500k tylko te min. 20 mln, w sumie z palcem w nosie bez zbędnego spinania się i zaburzam rozgrywkę na całym świecie oraz slotów mam nie do przerobienia, i ci którzy przez cały serwer bawili się fajnie i walczyli o jakieś tam odznaczenie top1 są w ciemnej pupie nie mając dostępu do podobnych promocji... może teraz dotrze

(20 mln wychodzi z rozbijania wojsk tylko moich na tych zmysłach, z pomocą sojuszników spokojnie 100 mln mogłoby pyknąć na martwym serwerze)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24406

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

Nie chce mi się pisać... ciągle o tym samym.
Ludzie *ciach myślcie co piszecie
Myślenie naprawdę nie boli...
Możesz być zły i może gorzej być Ci
A ja napiszę kolejny post który wybije złości kły Ci...

to nie pisz bo nie myslisz-takich postłamaczy jest tutaj mnogo-nie wiem po co-pisza zeby istniec-chore

a co do tego bonusu-nie mam go i dobrze bo jest to glupie...
ale przyznaje,ze niesprawiedliwe bo kryteria doboru sa wziete z ciemnej /ciach/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

ok kasuje mój post , nie chce iść do więzienia
smiley_emoticons_frown.gif
co jak nie będę mógł tam wejść na grepo
smiley_emoticons_neutral_new.gif
na fo
smiley_emoticons_sadnew.gif
 

DeletedUser25703

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

No nie do końca.
To jest w ten sam sposób, w jaki działa choćby usługa private banking...
Trzeba spełniać pewne wymogi (obrót na koncie, wpływy, aktywność inwestycyjna, itp.), by mieć dostęp do lepszego traktowania przez bank. Brzmi znajomo?

Ty czytasz co piszesz?
Abstrahując od samej durnej idei tego bonusu sprowadzającej się do kupienia pw walki za złoto to umożliwienie tylko części graczy zakupu bonusu mającego dość istotny wpływ na rozgrywkę jest zaprzeczeniem zasad gry. Szczególnie bez podania kryteriów jakie trzeba spełnić aby móc go zakupić.

I jak zamierzasz wchodzić w polemikę z Hini dotyczącą przepisów dot. ochrony konsumentów i konkurencji to doucz się bardzo mocno. Bo rzeczywiście jest to kazus dla specjalistów z przedmiotowych dziedzin.
A tym wpisem się troszkę ośmieszasz
smiley_emoticons_baby_taptap.gif


Inno nie ma obowiązku przedstawić warunków selekcji, bo to wewnętrzna sprawa firmy. W dodatku firmy znajdującej się poza Polską jurysdykcja... Nie załapał się ktoś? Szkoda, może następnym razem.

Jedno to robienie spinek na jakiś tam światach a drugie to pisanie głupot w dyskusjach dotyczących ofert finansowych i czy przepisach prawnych..

Ps. Ofertę dostałam i jej nie kupiłam. To najlepsza reakcja na głupie pomysły INNO.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

ok kasuje mój post , nie chce iść do więzienia
smiley_emoticons_frown.gif
co jak nie będę mógł tam wejść na grepo
smiley_emoticons_neutral_new.gif
na fo
smiley_emoticons_sadnew.gif

kasuj i jedź na grzyby bo obu nas zamkną! #Bareja

tak w ogóle to ja nie skojarzyłem nicku i dopiero teraz zobaczyłem, że do pierdla chce Was wsadzać ten koleś dla którego WKRÓTCE=NATYCHMIAST
smiley_emoticons_lol.gif
- niepotrzebnie się fatygowałem
smiley_emoticons_no_sad.gif


a tymi umowami handlowymi w tych gierkach to serio powinny się jakieś urzędy zająć - obojetnie czy nasze czy germańskie czy unijne bo to co tam jest powypisywane to woła o pomstę do nieba...
 

DeletedUser23967

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

ale nie tylko u nas takie jaja, na niemieckim to samo

https://forum.de.grepolis.com/showthread.php?33460-G%C3%B6ttlicher-Scharfsin

https://forum.de.grepolis.com/showthread.php?33462-Petition-gegen-die-neuen-Premium-Zusatzangebote

ale przynajmniej się tam można dowiedzieć że Inno testuje czy więcej złotka się sprzeda jak dorzucą gratisy

angielskie to samo

https://forum.en.grepolis.com/showthread.php?58116-Divine-Senses

https://forum.fr.grepolis.com/showthread.php?71355-Evenements-Efficacit%C3%A9-x4
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

Nie możemy na podstawie którego punktu regulaminu? Wszelkie nowe pomysły, aktualizacje i zmiany zawsze są omawiane na forum - zachęcacie nawet do dyskusji. Czym ta sytuacja różni się od pozostałych?
Rozumiem, że wylewanie frustracji na teamie nie ma większego sensu, bo i nie Wy jesteście za to odpowiedzialni, jednak zamykanie nam ust i to śmieszne oznaczenie "wyjaśnione" przy temacie jest po trosze kpiną.

Nie chodzi o was, tylko o członków Teamu. Wasze rozmowy na ten temat są dozwolone, dlatego wątek nie został usunięty ani zamknięty. Z kolei my musimy postępować wobec wytycznych, które otrzymaliśmy od naszych przełożonych, co oznacza, że nie jesteśmy w stanie dokładnie omówić wszystkich szczegółów na temat tej oferty. Tak jak wspomniano, oferta nie była dostępna tylko u nas, pojawiła się we wszystkich wersjach językowych gry.

Przekazaliśmy osobom odpowiedzialnym za premium, że otrzymaliśmy bardzo dużo negatywnych głosów na temat oferty ze zmysłami, przede wszystkim dlatego, że ma ona zbyt duży wpływ na rozgrywkę, a oprócz tego wszyscy powinni otrzymać taką samą promocję.

@ Shannqa, ale dlaczego nie możemy rozmawiac na ten temat? Firma przez grę skierowała dwie różne oferty do różnnych grup graczy, chcemy wiedzieć dlaczego tak a nie inaczej.
Wybacz, ale kontakt z Wami przez te linki nic nie daje, bo wklejacie na zasadzie kopiuj - wklej jakies standardowe zdania. Poza tym wszyscy chcemy wiedzieć dlaczego tak jest. oferta jest jawna. Pewnie, że możemy przećwiczyć rozstrzyganie sporów przez platformę ODR, ale to dziwna praktyka, że nie odpowiadacie na najprostsze pytania, tylko od razu odsyłacie do ODR. Nie jesteście w stanie nic wyjaśnić? Jesteśmy Waszymi klientami. I nie wiem, czy inno będzie zachwycone , że zamiast napisać o co chodzi angażujecie od razu ich prawników. Zreszta musze powiedzieć, że i tak postęp, bo ostatnio kierując mnie do niby działu prawnego przesłaliście linka na jakąś recepcję:)

Podałam ci link do kontaktu z działem prawnym, ponieważ wspomniałaś o naruszeniu prawa przez firmę, a to wykracza poza nasze kompetencje. Jeśli uważasz, że jakieś działania są nielegalne, to sprawę powinien rozjaśnić prawnik, który jest w stanie wypowiedzieć się na temat prawa polskiego i niemieckiego w odniesieniu do Grepolis.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

@ Shannqa ale my przede wszystkim chcemy wiedzieć o co w tym chodzi. Rozumiem, że przekazujecie info z centrali, możecie jednak się ich zapytać , dlaczego w ten sposób organizują promocje, i na jakiej zasadzie dobierają klientów do poszczególnej oferty. To nie jest kwestia prawna tylko biznesowa czy techniczna. Cały czas jesteśmy Waszymi klientami i chcemy być tak traktowani.
zresztą zapytałam o to przez system ticketów do którego odesłałaś i odpowiedziano mi jednym nic nie mówiącym zdaniem.
 
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

ta przekazaliście im i co co z tego , pewnie mają to w folderze ze spamem , mają w /ciach/ klientów , czyli nas
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26609

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

/ciach/

Dariosh dalej nie zrozumiał w czym jest problem
smiley_emoticons_panik4.gif


w skrócie chodzi o to że zakupując taki pakiecik Super zestaw boskich zmysłów x 10 i jeśli jestem pazerna to nabijam sobie sama czy z pomocą kolegów z sojuszu w krótkim czasie nie 200k pkt walki, nie 500k tylko te min. 20 mln, w sumie z palcem w nosie bez zbędnego spinania się i zaburzam rozgrywkę na całym świecie oraz slotów mam nie do przerobienia, i ci którzy przez cały serwer bawili się fajnie i walczyli o jakieś tam odznaczenie top1 są w ciemnej pupie nie mając dostępu do podobnych promocji... może teraz dotrze

(20 mln wychodzi z rozbijania wojsk tylko moich na tych zmysłach, z pomocą sojuszników spokojnie 100 mln mogłoby pyknąć na martwym serwerze)

A kto tym biednym ludziom bronił wcześniej zakupić złoto za przelew?
Jeśli się identyfikujesz z ta gra... To jeden przelew na 30 zeta miesięcznie nie jest problemem
Wówczas NA BANK dostaniesz taką propozycję...

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Nie chce mi się pisać... ciągle o tym samym.
Ludzie *ciach myślcie co piszecie
Myślenie naprawdę nie boli...
Możesz być zły i może gorzej być Ci
A ja napiszę kolejny post który wybije złości kły Ci...

to nie pisz bo nie myslisz-takich postłamaczy jest tutaj mnogo-nie wiem po co-pisza zeby istniec-chore

a co do tego bonusu-nie mam go i dobrze bo jest to glupie...
ale przyznaje,ze niesprawiedliwe bo kryteria doboru sa wziete z ciemnej /ciach/

Mhm... Zgadzam się z tym, że piszesz.. A teraz argumenty :D

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ty czytasz co piszesz?
Abstrahując od samej durnej idei tego bonusu sprowadzającej się do kupienia pw walki za złoto to umożliwienie tylko części graczy zakupu bonusu mającego dość istotny wpływ na rozgrywkę jest zaprzeczeniem zasad gry. Szczególnie bez podania kryteriów jakie trzeba spełnić aby móc go zakupić.

I jak zamierzasz wchodzić w polemikę z Hini dotyczącą przepisów dot. ochrony konsumentów i konkurencji to doucz się bardzo mocno. Bo rzeczywiście jest to kazus dla specjalistów z przedmiotowych dziedzin.
A tym wpisem się troszkę ośmieszasz
smiley_emoticons_baby_taptap.gif




Jedno to robienie spinek na jakiś tam światach a drugie to pisanie głupot w dyskusjach dotyczących ofert finansowych i czy przepisach prawnych..

Ps. Ofertę dostałam i jej nie kupiłam. To najlepsza reakcja na głupie pomysły INNO.

Czytam, czytam :) spokojnie.
Według Was to casus prawny.. Według mnie to czysta i otwarta sprawa.. Ile osób tyle interpretacji, ot jak z rozumieniem słowa niezwłocznie przez milosciwie Nam panujących :)

Ot i tyle.
Pw jest dodawane do złota. To czy je wykorzystasz i jak to zrobisz to inna sprawa. Idąc hipotetycznie... Wywalam cały off w podburzone miasto..
Liczę, iż są tam bunkry i będzie mega PW... Odpalam zmysły.
A tam lipa... Puste miasto... Łykam na czysto... Zero PW. A przez czas trwania bonusu wojsko wraca mi do domu. Zamiast mega skoku mam mega blamaz.

Posiadanie broni nie robi z człowieka groźnego. Wystrzelenie kuli zaś nie robi mordercy. To też casus prawny..? Raczej filozoficzne rozważania.
Bonus może zaburzyc rozgrywkę. NIE MUSI.

Promocja natomiast nie zaburza, ani niczyich interesów, ani gry i jej mechanizmów w sensie stricte.

Jaśniej to wygląda?
 
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

Pw jest dodawane do złota. To czy je wykorzystasz i jak to zrobisz to inna sprawa. Idąc hipotetycznie... Wywalam cały off w podburzone miasto..
Liczę, iż są tam bunkry i będzie mega PW... Odpalam zmysły.
A tam lipa... Puste miasto... Łykam na czysto... Zero PW. A przez czas trwania bonusu wojsko wraca mi do domu. Zamiast mega skoku mam mega blamaz.

yhm , to mówisz o nowym systemie , na starym jak dostaniesz kolona do wiochy , zaczynacie odbijać na zmysłach i myslisz ,ze wróg wycofa kolona i odpuści wioche ?
 

DeletedUser26609

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

kasuj i jedź na grzyby bo obu nas zamkną! #Bareja

tak w ogóle to ja nie skojarzyłem nicku i dopiero teraz zobaczyłem, że do pierdla chce Was wsadzać ten koleś dla którego WKRÓTCE=NATYCHMIAST
smiley_emoticons_lol.gif
- niepotrzebnie się fatygowałem
smiley_emoticons_no_sad.gif


a tymi umowami handlowymi w tych gierkach to serio powinny się jakieś urzędy zająć - obojetnie czy nasze czy germańskie czy unijne bo to co tam jest powypisywane to woła o pomstę do nieba...

Ja nikogo nie wsadzam do pierdla, dalekim od tego jest drogi MG ;)
Wręcz przeciwnie z uśmiechem bronię Inno... Przed wydumanymi restrykcjami prawnymi

- - - Automatycznie połączono posty - - -

yhm , to mówisz o nowym systemie , na starym jak dostaniesz kolona do wiochy , zaczynacie odbijać na zmysłach i myslisz ,ze wróg wycofa kolona i odpuści wioche ?
A co jeśli padnie klocek od reki? Bo wpadną ognie przed wsparciami?
 
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

Ja nikogo nie wsadzam do pierdla, dalekim od tego jest drogi MG ;)
Wręcz przeciwnie z uśmiechem bronię Inno... Przed wydumanymi restrykcjami prawnymi

- - - Automatycznie połączono posty - - -


A co jeśli padnie klocek od reki? Bo wpadną ognie przed wsparciami?

Ognie nie wpadną przed wsparciami bo wsparcia będą w sekunde i co wtedy ?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

z resztą co , przez całą grę ludzie mają chować wojo ? do tego mają doprowadzić te promocje ?
 

DeletedUser26609

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

To czyste teoretyzowanie...
Bonus w odpowiednich rękach może zaburzyc porządek świata.
Ręce muszą być odpowiednie. I słowo klucz to słowo MOŻE... Ale nie musi.

To tak jak z przytoczonym przykładem z bronią... :)
 

DeletedUser23687

Guest
Odp: Kiedy koniec projektu Grepolis?

Akurat i na nowym systemie łatwo jest korzystać z tego bonusu, bo trwa on nie 3 godziny tylko 24, a przez cały dzień latania to spokojnie znajdzie się cele gdzie będzie stać wojsko. Ja też dostałem promocje i nie kupiłem, nie ma co dać się zwariować, jak INNO zobaczy, że ten głupi pomysł wypalił to takich chorych rzeczy będzie jeszcze więcej...
 
Do góry