Likwidacja przybliżonego czasu ataku.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2800
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za likwidacją przybliżonego o +/- 10 lub 30 sekund czasu dojścia ataku?

  • Tak, jestem za likwidacją.

    Głosy: 47 58,0%
  • Nie, chcę żeby zostało tak jak jest.

    Głosy: 34 42,0%

  • W sumie głosujących
    81
Status
Zamknięty.

DeletedUser2800

Guest
Czy chcecie by ataki dochodziły z dokładnością co do sekundy, czy wolicie pozostać przy obecnych wahaniach i przybliżonym czasie dojścia (+/- 10 lub 30 sekund zależnie od świata)
 

DeletedUser

Guest
101 % na tak!
Największa głupota jaką mogli wymyślić tworząc gre...
 

DeletedUser

Guest
dlaczego? dlatego że w innych grach jest normalnie? ja uważam że to całkiem fajna opcja:)

wyobraźcie sobie, że ktoś was pyta za ile czasu będziecie - nie możecie z całą pewnością powiedzieć że 'za równo 5 minut i 2 sekundy'. Efekt? Przychodzicie np. w ciągu 4 minut 40 sekund lub 5 minut 16 sekund:)

po drugie: to działa prawie jak zasada nieoznaczoności Heisenberga:) stąd jestem za tym by to utrzymać:D
 

DeletedUser

Guest
wyobraźcie sobie, że ktoś was pyta za ile czasu będziecie - nie możecie z całą pewnością powiedzieć że 'za równo 5 minut i 2 sekundy'. Efekt? Przychodzicie np. w ciągu 4 minut 40 sekund lub 5 minut 16 sekund:)

To się nazywa niepunktualność. Ja nie lubię ludzi niepunktualnych i sam nie lubię się spóźniać:)

Widzę nowy cytat w stopce. Feyman był niezwykłym człowiekiem, uwielbiam jego teksty:)
 

DeletedUser

Guest
to znaczy że czas wyświetlający dojśie ataku jest orientacyjny? jestem na nie. widziałem już wiele raportów gdy najpierw idą wojska z transporterami a puzniej ogniówki...
 

DeletedUser

Guest
To się nazywa niepunktualność. Ja nie lubię ludzi niepunktualnych i sam nie lubię się spóźniać:)

w przypadku wojsk w grze: mogli trafić na nierówny teren, błoto na drodze, kręte ścieżki... to może ich zwolnić. mogli też trafić na ładną prostą twardą drogę, ładną pogodę...
podobnie ze statkami - lepszy lub gorszy wiatr się trafił...
 

DeletedUser

Guest
tak...albo trafili na wode mokrzejszą lub suchszą... takie argumenty do mnie nie trafiają
 

DeletedUser2800

Guest
Chciałbym prosić o częstsze uzasadnianie swojego wyboru. Szczególnie interesuje mnie uzasadnienie osób, które zdecydowały się na podtrzymanie obecnego stanu rzeczy.
 

DeletedUser

Guest
Tak tylko ze to uniemożliwia sklecenie jakich kolwiek akcji, tylko wkurza ludzi i odchodzą kolejni wasi klienci do innych gier lub powracaja do starych plemion, wysylamy 50 atakow a wchodzi wszystko sobie jak chce, wrog nam wbija biremki w ten mega luki bo musimy robic odstepy minutowe, chory pomysl i chore argumenty za jego utrzymaniem i tak w tej grze obronca ma 10 razy większa przewagę niz np na plemionach, ma 12h na tym serwie zeby odzyskac miasto, ma setki bonusow, czarow a jeszcze nawet porzadnego ataku nie sposob wyslac zeby wchodzily w jednej sekundzie ognie, w drugiej ofy w 3 wsparcia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Uparliście się na tę "przewagę obrońcy" - sprawa i tak sprowadza się do ogarnięcia gracza i wojsk, jakimi dysponuje. Nie ma bunkrów, których nie dałoby się rozbić.

Z początku przeszkadzały mi te czasy, jednak mają jedną - poważną zaletę: element niepewności. Do gracza należy wybór, czy chce skumulować uderzenia (ryzykując zmianę kolejności dotarcia wojsk), czy zostawić większe odstępy (pozwalając obrońcy na manewry). Rzecz się równoważy, ponieważ zarówno atakujący jak i obrońca mają to samo utrudnienie. Jest ciekawiej :D
 

DeletedUser

Guest
Tak tylko ze to uniemożliwia sklecenie jakich kolwiek akcji, tylko wkurza ludzi i odchodzą kolejni wasi klienci do innych gier lub powracaja do starych plemion, wysylamy 50 atakow a wchodzi wszystko sobie jak chce, wrog nam wbija biremki w ten mega luki bo musimy robic odstepy minutowe, chory pomysl i chore argumenty za jego utrzymaniem i tak w tej grze obronca ma 10 razy większa przewagę niz np na plemionach, ma 12h na tym serwie zeby odzyskac miasto, ma setki bonusow, czarow a jeszcze nawet porzadnego ataku nie sposob wyslac zeby wchodzily w jednej sekundzie ognie, w drugiej ofy w 3 wsparcia.

to są święte słowa w 110% się z nimi zgadzam cała esencja została tu zawarta więc nic dodać nic ująć. dla mnie dalsza dyskusja ten temat została zakończona.
 

DeletedUser

Guest
brakuje mi opcji 'obojetne'-na taka oddal bym glos w ankiecie
 

DeletedUser

Guest
nie ta gra powinna byc oryginalna a nie taka sama jak inne

otóż to:) jak sie komuś nie podoba niech gra w inne gry. skoro wiecie że są te wahania w czasie dojścia to dlaczego na się wysyłacie jeden za drugim co 5 sekund zamiast co kilkadziesiąt sekund? ja ostatnio słałem 3 ataki: ogniowe-czyszczeni-kolon jeden za drugim. musiałem tylko pilnować odstępów.
 

DeletedUser

Guest
otóż to:) jak sie komuś nie podoba niech gra w inne gry. skoro wiecie że są te wahania w czasie dojścia to dlaczego na się wysyłacie jeden za drugim co 5 sekund zamiast co kilkadziesiąt sekund? ja ostatnio słałem 3 ataki: ogniowe-czyszczeni-kolon jeden za drugim. musiałem tylko pilnować odstępów.

Takie rozwiązanie - większe odstępy - daje obrońcy możliwość manewrów i jeśli posiada bunkier to przy wycofaniu wojsk przez obrońce w odpowiednim momencie (tak by wrocily tuż przed kolona) wioska jest nie do zdobycia. I tak koles posiadający jedną wioske moze zatrzymać kilka tysięcy wojsk najeźdźcy z ~20 wioskami, co jest bardziej nierealne niż to, że mozna zaplanować atak na 1 sekunde. Tak więc jestem ZA wprowadzeniem nowego systemu sekundowego.
 

DeletedUser

Guest
Jestem za ponieważ:

Załóżmy, że wypuszczam kolona i chcę, żeby ataki poszły jeden po drugim. Żeby nie stracić ataku, każdy z moich ataków wypuszczam co najmniej 30 sek. przed kolonem. W praktyce pomiędzy atakami a kolonem jest kilka sekund różnicy. Co zrobić, żeby się obronić? Ano wystarczy siedzieć przy kompie i mieć ze sto birem. Wypuszczasz biremy przed każdym atakiem i wracasz, masz na to 5 minut. I teraz najważniejsze, obrońca wie CO DO SEKUNDY kiedy wróci jego flota z powrotem. Więc agresor wysyłając wojska ma element niepewności, a obrońca ma sekundową dokładność w manewrowaniu swoim wojskiem.
A argumenty, że nierówności terenu, mokra woda itd. nie są poważne. To jest GRA. Gra strategiczna, polega na planowaniu. A nie na wiernym odwzorowaniu świata greckiego. Bo inaczej dlaczego nie można połączyć wojsk z kilku miast, dlaczego nie można poczekać na wroga w wiosce, aż wróci i wtedy z nim walczyć? To byłoby wierne odwzorowanie rzeczywistości, więc argument, żeby jedną część rzeczywistości odwzorowywać, a inną nie, nie może być poważny.
Ja się dostosowałem do panujących zasad i je wykorzystuje w obronie, ale uważam, że to akurat powinno się zmienić.
 

DeletedUser

Guest
Powtórzę: z uporem wałkujecie mantrę o przewadze obrońcy nad atakującym. Jest ona pozorna. Możliwość manewrowania wojskiem wymaga ogarnięcia i obecności w grze - jest to zresztą jedyny sposób wybronienia się przed zorganizowanym atakiem. Bunkry można rozbić, przy czym same w sobie zmuszają one obrońcę do bierności, braku inicjatywy. W praktyce, znacznie trudniej się bronić niż atakować - chyba, że mowa o drobnych potyczkach, do których atakujący nie przykłada wielkiej wagi. Gdy zależało mi na sukcesie, byłem w stanie doprowadzić do 5-cio sekundowych odstępów między atakami, a kolonem. Rozumiem, że nie każdemu odpowiadają obecne warunki, jednak z chęcią poznałbym poważniejszą argumentację.

O samym przybliżonym czasie ataku i korzyściach z niego płynących wypowiedziałem się już wcześniej.
 

DeletedUser

Guest
@Koshiash To jaki podasz sposób na przebicie się przez obronę, którą opisałem powyżej? Skoro obrońca może manewrować wojskiem co do sekundy?
 

DeletedUser

Guest
Takie rozwiązanie - większe odstępy - daje obrońcy możliwość manewrów i jeśli posiada bunkier to przy wycofaniu wojsk przez obrońce w odpowiednim momencie (tak by wrocily tuż przed kolona) wioska jest nie do zdobycia. I tak koles posiadający jedną wioske moze zatrzymać kilka tysięcy wojsk najeźdźcy z ~20 wioskami, co jest bardziej nierealne niż to, że mozna zaplanować atak na 1 sekunde. Tak więc jestem ZA wprowadzeniem nowego systemu sekundowego.
nie zapomij ze obronca wysylajac gdzies wojo tez ma przyblizony czas
 
Status
Zamknięty.
Do góry