Likwidacja przybliżonego czasu ataku.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2800
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za likwidacją przybliżonego o +/- 10 lub 30 sekund czasu dojścia ataku?

  • Tak, jestem za likwidacją.

    Głosy: 47 58,0%
  • Nie, chcę żeby zostało tak jak jest.

    Głosy: 34 42,0%

  • W sumie głosujących
    81
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
heheheheheh....ale się rozpisałeś,ostatnie zdanie najlepsze :)
Można wprowadzić termin "o świcie" i "o zmierzchu",i tak najwięcej wojen/ataków/podjazdów i tym podobnych odbywało się o świcie xD
 

DeletedUser

Guest
Ja w ramach realności proponuje przestać grać w Grepolis na komputerach i przerzucić się na gliniane tabliczki/zwoje papirusu :D Kwestia tej różnicy czasowej jest jedną z najważniejszych w mechanice grepolis, więc proszę, nie porzucajmy tego tematu :( Jak widzę każdy ma swoje pomysły i być może uda się w końcu ustalić jakiś konsensus by i atakujący miał szansę zaatakować, i broniący mógł się obronić :)
 

DeletedUser

Guest
Można by np. żeby to było w miarę realne, biorąc pod uwagę te wszystkie niepomyślne wiatry (chociaż kolon ma wiosła więc nie do końca rozumiem ten argument z wiatrem, statki w starożytności dość rzadko pływały pod żaglami), przeciwności losu, mielizny, gęstsza wodę, wodorosty, MC Donalda po drodze i co tam jeszcze wymyślicie za argumenty na opóźnianie ataków, wsiąść pod uwagę i zrobić tak, że wojsko dochodzi na miejsce albo o czasie, albo spóźnione, ale na litość boską nie szybciej!

Bo jak wydaje rozkaz oficerowi:
-zaatakujcie o 15:00!
To wie łobuz jeden, że jak mnie nie posłucha to mu łeb karze uciąć. A jak mi się zacznie tłumaczyć że się spóźnili, bo wiatr, bo wiosło się złamało, bo wodorosty, wieloryb itd, to mu nic nie zrobię bo mam świadomość że nie miał na to wpływu. Niech ataki się spóźniają, jak chcecie realizmu, ale niech ni dochodzą szybciej!

Tylko nie piszcie że w starożytności nie było zegarków, bo musielibyśmy w grze zrezygnować z czasu i operować terminami przed i po południu, wieczorem i w nocy.

tylko to działa tutaj tak: płyń, a jak dopłyniesz to spuść im łomot (problem w tym że czasem łomot można swoim przez to spuścić) więc 'zaatakuj o 15' nie zadziała.

przeciwności losu (-1), mielizny(-1), gęstsza wodę (-1), wodorosty(-1), MC Donalda po drodze(-1), pomyślny wiatr (+6) i mamy na końcu +1 więc dotrą szybciej:)

co do rezygnacji z czasu - można byłoby zaszaleć z takim rozrzutem:D

w każdej grze jest dochodzenie o dokładnym czasie. tu wprowadzono ciekawą nowość. mnie ona cieszy. utrudnia grę (w przeciwieństwie do np. plemion) dzięki temu można się trochę wykazać, jest też element zaskoczenia kiedy dowiadujesz sie że przeciwnik się wstrzelił między ataki (boli - ale jak se ne przevrutisz to se ne poleżisz). narzekanie na to, to tak jakby w strzelankach narzekać na (nie wiem jak to fachowo się nazywa) rozrzut podczas strzelania - jednej broni z dużej odległości będziesz trafiał w cel +/- 25cm, z innej +/- 50cm i jeszcze jak cel będzie ruchomy to nie będziesz mógł jednocześnie nacelować i strzelać non-stop, bo będzie tak bronią rzucać że po prostu się nie da. trzeba strzelać wówczas malutkimi seriami.
 

DeletedUser

Guest
tak,kurczak ma 100 procent racji, już się ta gra robiłą a'la plemiona,to przejmowanie wiosek w nowym systemie i 10 ataków wysyłanych w 10 sekund:eek: teraz przynajmniej nie będzie można tak robić:cool:
 

DeletedUser

Guest
Jak już mowa o ..realiźmie, to dlaczego tylko +/- 30 sekund, a nie np. godziny, też może byc, jak owe (wg mnie kompletnie idiotyczne) 30 sekund.
W zupełności popieram opcje, że powinny byc 4 czasy na określenie wysłania wojska: rano, południe, wieczór i noc, w ogóle proponuję skasowac opcję zegara, tylko wprowadzic znaczki: słoneczko, księzyc itp, i wówczas jaki byłby full realizm i zgaduj-zgadula.

A tak w ogóle to nie wiem po co tu mowa o jakiś tam, realizmach, takie pitupitu, blabla, kiedy tu chodzi tylko o:

Czasy dojścia, które są podawane po wysłaniu ataku to czas jaki zajmie jednostką pokonanie określonego dystansu. Do rzeczywistego czasu dojścia należy doliczyć +/- 30sekund, które jest dodawane losowo przez serwer (nie zawsze to jest 30 sekund, a wartości z tego przedziału). Jest to system ochrony antybotowej, jaki działa w Grepolis.

Pozdrawiam,
krzyzakp Grepolis Team

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi tylko i wyłącznie o kasę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
system ochrony antybotowej....bzdura której dawno nie słyszałem....w takim razie muszę być niezłym botem,jeżeli większość czasu na plemionach dogrywałem ataki w sekundowych odstępach....i generalnie nawet na grepolis w mojej krótkiej karierze tak samo bym dogrywał gdyby nie te +/- 30s.
 

DeletedUser

Guest
a ja w pelni popieram Kurczaka Dozymetrycznego ;)

dodatkowo - jesli tu jest taki system, ktory wam nie odpowiada to nikt nie zmusza was do gry, rownie dobrze mozecie grac w te gry, ktore maja odpowiadajace wam zasady. jesli w koszykowce nie mozna pilki kopac to nie pluje sie do sedziego by ta zasade zmienic.
 

DeletedUser

Guest
Po pierwsze : ładnie to tak podbierać mi wszystkie pomysły na poparcie likwidacji przybliżeń? :p

Po drugie : mnie co prawda ten temat ani grzeje ani ziębi, jednak jestem za wprowadzeniem ataków co do sekundy :)

tylko to działa tutaj tak: płyń, a jak dopłyniesz to spuść im łomot (problem w tym że czasem łomot można swoim przez to spuścić) więc 'zaatakuj o 15' nie zadziała.

A dopiero co mówiłeś o realizmie :D Gdyby taki wojak zrobił falstart przy ważnej bitwie - przykładowo, jakiś Polak się rzucił za wcześnie na Krzyżaka pod Grunwaldem i rozpoczął przez to ciut za wcześnie bitwę - to nawet gdyby przeżył samą bitwę, to już rozmowę z królem niekoniecznie :p Wszakże, zniszczył plan.
Dalej, to jest gra, więc o realizmie nie mówmy. Gdzie tu możliwość taktyki? Gdzie kary/dodatki dla walczących na korzystnym/niekorzystnym dla nich terenie? Gdzie elementy losowe podczas bitwy? Jakim cudem wytrenowanie żołnierza trwa tak krótko? Co tu robią bogowie i mityczne jednostki? Czemu nie można atakować branderami? Czemu mogą mnie bronić wsparcia przeznaczone dla wroga? Itd?

przeciwności losu (-1), mielizny(-1), gęstsza wodę (-1), wodorosty(-1), MC Donalda po drodze(-1), pomyślny wiatr (+6) i mamy na końcu +1 więc dotrą szybciej:)
MC Donald po drodze (-10) :p


Co do niepewności przy kolonie... wsparcie dochodzi zazwyczaj po nim, czyż nie? Więc czemu by nie wysłać troszku ogniowych by wpadły przed wsparciem? :)

O argumencie "nie podoba się - nie graj" wolę się zbyt szeroko nie wypowiadać. W końcu, jesteśmy w dziale "Propozycje".
 

DeletedUser

Guest
przybliżenia czasowe są do bani z punktu widzenia graczy precyzyjnie planujących ataki, jednak maja pewien walor nieprzewidywalności, co czyni grę ciekawszą. Uważam, że zdecydowanie działają na korzyść obrońcy! łatwiej jest manewrować wojskiem obronnym widząc nadchodzący atak/ataki niż je , przy takim ustawieniu, skoordynować w czasie....
Marzenie, ustawienie rano, popołudnie,wieczór, noc byłoby zabawne, ale wtedy podbój miasta graniczyłby z cudem ;))))
 

DeletedUser

Guest
a ja w pelni popieram Kurczaka Dozymetrycznego ;)

dodatkowo - jesli tu jest taki system, ktory wam nie odpowiada to nikt nie zmusza was do gry, rownie dobrze mozecie grac w te gry, ktore maja odpowiadajace wam zasady. jesli w koszykowce nie mozna pilki kopac to nie pluje sie do sedziego by ta zasade zmienic.

Pewnie, że nikt nie zmusza, najlepiej powiedziec: widziały gały co brały.
Widziałam owe ~, ale nawet w snach nie przypuszczałam, że takie coś można wprowadzic ze wględu tylko i wyłącznie na boty, na które, jak ktoś tu powiedział, są ..miliony innych sposobów, ale tu, wyraźnie poszli na łatwiznę.
Również nie podejrzewałam, że owe +/- może tyle namieszac w strategii i koorydynacji ataków, do póki sama na własnej skórze się nie przekonalam. Dlatego mówię, że jest to do ..luftu, czyli do ..niczego.
A blablanie o realiżmie, to już ..chwyt poniżej pasa..:)


Marzenie, ustawienie rano, popołudnie,wieczór, noc byłoby zabawne, ale wtedy podbój miasta graniczyłby z cudem ;))))

Jestem za, a nwet ..przeciw..:)

Dodatkowo dodałabym ..pogodynkę. Masz o 2 w nocy wysłac atak, wchodzisz na konto, a tam: Dziś wiatry przeciwne, zachmurzenie ..gwiazdów niet, wysyłając atak dodaj +/- dwa dni..:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Argumentacje : "nie podoba się to nie graj" to proszę sobie darować, bo to jest FORUM i służy wymianie poglądów. Po to ten dział jest żeby rozmawiać o różnych niedorzecznościach, których jest tu zatrzęsienie.

Tonu mojej wypowiedzi nikt tu nie zrozumiał i wziął ja na poważnie, więc na ten temat się już nie będę wypowiadał.

Najlepiej pisać najpierw o realizmie, a później stwierdzać że to tylko gra i nie ma o nim mowy.

@Kurczak

Jaki przelicznik zastosowałeś do wodorostów i korzystnego wiatru? :)
 

DeletedUser

Guest
Witam,

Coś mi się nie zgadza. Gram z kolegą na Epsilonie gdzie podobno obowiązuje +10/-10 sekund doliczonego czasu do każdego ataku oraz wsparcia.

W takim razie dlaczego skoro wysłaliśmy ataki oraz wsparcie w następującej kolejności:

Atak mojego kolegi (czyszczący) na godzinę 19:31:49
Mój atak (kolonizacyjny) na godzinę 19:32:11
Moje wsparcie na godzinę 19:32:40

I w efekcie końcowym wyszło na to, że wsparcie weszło pierwsze, następnie mój atak i na samym końcu atak mojego kolegi. Kolonizacja oczywiście nie powiodła się pomimo zastosowania się do zasad i wysyłania ataków w odstępach 20 sekund. Co więcej przy każdym z raportów pogrubionymi cyframi została podana godzina ataku. Dokładnie: 19:32, nie trudno się domyśleć że owa godzina kompletnie nic mi nie mówi... w związku z powyższym chciałbym zapytać dlaczego w raporcie nie zostaje podany czas co do sekundy. W jaki sposób mam teraz udowodnić swoją rację?
 

DeletedUser

Guest
czy nie lepiej zrobic tak ze na wiesniakow tez jest -/+ 30 sek? chodzi mi o to ze jak ida na wiesniakow o -20 to powrot tez -20 co razem daje -40 poniewaz czasami moznaby miec szczescie i moglo cos takiego stac sie do dojscia +30 a powrot -30 chybze jak mamy liczbe ujemna to tylko powrot moze byc ujemny a jak dodatni to powrot tez dodatni
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2800

Guest
czy nie lepiej rozib tak ze na wiesniakow tez jest -/+ 30 sek? tylko ze np. ida na wiesniakow o -20 to powrot tez -20 co razem daje -40 bo jak trafilo by sie cos takigo +30 a powrot -30 chybze jak mamy lize ujemna to tylko powrot moze byc ujemny a jak dodatni to powrot tez dodatni

Wypowiedź jest makabryczna, zarówno pod względem stylistycznym, gramatycznym jak i ortograficznym. Nawet po kilkukrotnym przeczytaniu trudno doczytać się o co chodziło autorowi. Kompromitacja.

A wracając do problemu miruś'a...
Dobrze, że oprócz kolejnych błędów i niedopracowań w tym systemie dojść, zwrócił uwagę na brak szczegółowości czasów w raportach. Nie da się udowodnić przypadków błędów tego systemu, tak niedopracowanego i irytującego wszystkich, bardziej profesjonalnych graczy, którzy chcą koordynować swoje ataki, zarówno pomiędzy swoimi wioskami jak i wioskami kilku graczy.

Skoro tylu graczy ma co do tego zastrzeżenia to chyba powinien się tym ktoś zainteresować, a nie ignorować potrzeby graczy.
Dbałość o potrzeby konsumenta jest tu godna pożałowania....
 

DeletedUser

Guest
Wypowiedź jest makabryczna, zarówno pod względem stylistycznym, gramatycznym jak i ortograficznym. Nawet po kilkukrotnym przeczytaniu trudno doczytać się o co chodziło autorowi. Kompromitacja.

Poprawione

Skoro tylu graczy ma co do tego zastrzeżenia to chyba powinien się tym ktoś zainteresować, a nie ignorować potrzeby graczy.
Dbałość o potrzeby konsumenta jest tu godna pożałowania....

ale zwroc uwage na to iz duzo pomyslow nie przeszlo pomimo znacznej przewagi tak i watpie czy programisci zorganizuja ten pomysl
 

DeletedUser2800

Guest
Teraz w porządku.

Zgadzam się, ale większość propozycji wprowadzała bardziej radykalne zmiany, które były ciężkie do zrealizowania. Skoro tu istnieją różne czasy dojść na różnych światach to pewni da się je zmienić tak by były równe 0, to na pewno nie jest tak skomplikowane. A system ten ma wiele wad i należy coś z nim zrobić.

Apropos "ochrony antybotowej", jest wiele innych sposobów na takową...
 

DeletedUser2800

Guest
Witam ponownie.

Wczoraj, dzięki temu waszemu genialnemu systemowi po raz trzeci straciłem większość wojsk.
Skoordynowałem ataki idealnie, najlepiej jak tylko się dało biorąc pod uwagę te *** +/- 10 sekund. Pomiędzy atakiem ogniowymi, a atakami lądowymi i kolonizatorem były jak najmniejsze różnice. Ale i tak wróg, wykorzystał te istniejące przerwy i wbił się w 5 sekundową przerwę, pomiędzy atakiem ogniowymi, a pierwszym offem lądowym. I zaczął rąbaninę. Dla zoobrazowania sytuacji.


5 sekund później


Kolejne 2 sekundy później


Kolejne 3 sekundy później


No i kolon 9 sekund później


Gdyby istniała koordynacja co do sekundy nigdy by to się nie stało. A tak spotyka mnie to trzeci raz, pomimo usilnych starań i ślęczenia nad grą długie godziny.

Nie wiem kto jeszcze będzie uważał że to dobry system, ale taka osoba chyba nie ma pojęcia o grze i nigdy nie podbijała innego gracza.

Dziękuję bardzo za wszystko bo kończę z grą. W coś takiego nie da się grać, żałuję tylko poświęconego czasu i kasy wydanej na premium.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A ja jestem za zachowaniem takie sytuacji jaka jest, bo to daje jakąkolwiek możliwość obrony. W tej chwili i tak jest ciężko się obronić przed jakimiś bardziej skoordynowanymi akcjami a co dopiero jakby ataki wchodziło sekundę przed kolonalem...

A po wtóre tak jest ciekawiej, a to że niektórzy nie umieją policzyć jak wysłać ataki żeby nie było kolizji to już nie moja wina.
 

DeletedUser1360

Guest
stypciu ale sam się prosiłeś podbijając miasto popołudniu gdzie większosć graczy siedzi przy kompach. Trafiłeś na gracza który choć trochę miał doświadczenia przy zawracaniu defa. Nawet sekundowe dopracowanie akcji mogło by się skończyć podobnie gdyż zawrócił by tuz prze twoim kolonem czyli 3 czy 5 sekund przed nim. to nie jest żaden argument.
 

DeletedUser

Guest
Gram na Epsilionku gdzie jest +/- 10sekund.

Wysyłam ZAWSZE wojsko w odstępach max.5 sekundowych i jak narazie ani razu nie miałem sytuacji żeby np. wsparcie wpadło przed offem (zakładając że off miałbyć pierwszy a wsparcie drugie).

Dziennie zgarniam coś koło 30k. surki ze zjazdów bez szczególnego zangażowania przy grze a mimo tych 6 ataków dziennie nie miałem żadnych problemów.

I mam pytanie czy +/- 10 sekund obowiązuje też na wioski komputerowe ? (tu też nie miałem wpadek)
 
Status
Zamknięty.
Do góry