[Wydarzenia i Polityka] Polityka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15166
  • Data rozpoczęcia

Którą parię lubisz?

  • Prawo i sprawiedliwość (PiS)

    Głosy: 22 29,3%
  • Platforma obywatelska (PO)

    Głosy: 16 21,3%
  • Ruch Palikota (Ruch PL)

    Głosy: 12 16,0%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe ( PSL)

    Głosy: 1 1,3%
  • Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (Solidarna Polska)

    Głosy: 3 4,0%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)

    Głosy: 5 6,7%
  • Kongres Nowej Prawicy (KNP)

    Głosy: 16 21,3%

  • W sumie głosujących
    75
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Ano był, był... No i co? Pół świata prawie podbił :D
Ale poważnie to podałem tylko przykład nie myślenia o konsekwencjach. Bardzo łatwo jest rzucać takie hasełka jak "redukcja darmozjadów", ale wydaje mi się że sam Korwin w to nie wierzy :) Czekam na tą waszą listę urzędników do kasacji, wtedy podyskutujemy czy są potrzebni czy nie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Pierwsze co to bym zredukował tych wszystkich speców w administracji mojego osiedla, którzy odnowili elewację w festyniarski "misz-masz" kolorów oraz wyremontowali daszki klatek schodowych. Zapytani czy zamiast tego nie lepiej byłoby wymienić kabin wind (nie wymieniane od lat 70) to stwierdzili, że nie mają na takie rzeczy pieniędzy :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

To już jest władza samorządowa niepodlegająca pod władzę państwową. Jak się dobrze orientuję to chyba właśnie tego chciał Korwin, tyle ze w większym wydaniu :) Nie mylcie ich z urzędnikami państwowymi. Inaczej śmieciarzy (na gminnej posadzie) też by trzeba było nazwać urzędnikami :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

ja to wiem, tylko z chęcią bym ich "zredukował" :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Tak się zastanawiałem dlaczego zrobiło się tak cicho w tym temacie ale już widzę :D

no oponentów do zmasakrowania barak a i ja nie mam ostatnio czasu tu zaglądać. skomentowałbym al epewnie nie będzie komu odpowiedzieć przez jakiś czas :D

może więc odbiję od kłótni 'socjalizm vs liberalizm' i pociągnę inny temat:

jakie macie zdanie w kwestii panów Gowina i Wiplera? Czy Wipler jest skończony politycznie po ostatniej akcji z policją? Czy twór Gowina dostanie się do sejmu w kolejnych wyborach?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Jeżeli chodzi o Wiplera to pewnie skończy tak jak Chlebowski.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Prawdopodobnie. Szczególnie przy założeniu, że rację mają wszyscy wypowiadający się w tej sprawie oprócz samego Wiplera.
Jeśli na nagraniach okazałoby się, że policja go pobiła a on sam nie był agresywny, miałby zapewne jakieś szanse na wyprostowanie całej sprawy.

Co do Gowina. W żadne nowe twory sejmowe nie wierzę, bo nie wierzę w szansę na demokratyczną naprawę tego kraju w stopniu jaki jest potrzebny, czyli drastycznym.

@Remboł
Oczywiście niestety masz prawo do nazywania "wolnym rynkiem" systemu, który zabiera swoim obywatelom w podatkach około 80% pensji. Ja jednak uważam, że jest to bliższe życiu rzymskiego niewolnika, który mógł zachować dla siebie 1/10 tego, co wypracował. Do uszka szepnę Ci, że niewolnik miał gwarantowany dach nad głową i wyżywienie.

Udowadnianie, który urzędnik jest niepotrzebny, to probatio diabolica. Nie jestem w stanie udowodnić, który jest niepotrzebny, bo zawsze można znaleźć jakiś powód, by cokolwiek robił i brał za to państwowe pieniądze. Pytanie brzmi: którzy urzędnicy są potrzebni? Jak sprawić, by malał dług państwa? Jak sprawić, by gospodarka ruszyła do przodu? W tym temacie, biorąc pod uwagę stronę w dyskusji jaką poparłeś, to Twoim zadaniem jest wskazanie urzędników, którzy są konieczni + podanie powodów dlaczego. Może wreszcie zmieni to Twoje miejsce w dyskusji z "jałowy krytyk" na "twórczy geniusz z alternatywami". Jak na razie argumenty broniące dużej liczby urzędników to "bo Unia nam każe", "bo bez nich byłoby jeszcze gorzej". Ja wiem, że Unia wiele rzeczy nam każe i jest rakiem na Europie, dlatego jestem jej przeciwnikiem. Ale aby udowodnić, że Unia Europejska w obecnej formie, urzędnicy unijni, przepisy unijne i te wszystkie rodzime kontrole i kontrolki o których piszesz są POTRZEBNE, będziesz mi musiał napisać baaardzo długi i przekonujący referat. Jako zwolennik państwa opiekuńczego coś mi się wydaje, że jesteś z góry skazany na ekonomiczną porażkę. Prove me wrong.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Wipler - sprawa przesądzona choć policja też nie jest święta.
Alkohol + władza + pieniądze + ??? (obstawiam kokę :) ) robią swoje.
Myślał że jak ma immunitet to wszystko mu wolno...

Gowin - nie lubię, za bardzo konserwatywny. Niech spada w polityczny
niebyt :) Jego jedyna szansa zaistnienia to wypranie brudów z PO, ale jak
to w polityce bywa - to tylko chwilowe, a później słuch o nim zaginie.
Palikot postawił va bank i poszedł totalnie w lewo, tutaj akurat była
luka wyborcza i jakieś 5-8% zawsze wyskrobie (zasługa słabego SLD) Gowin
poleci totalnie w prawo, ale tu już luki nie ma. Tu jest ciasno :) PiS,
SP, poniekąd PO i skrajne wariaty z KNP. Zrobi trochę szumu i jeszcze w
blasku fleszy spróbuje gdzieś przylgnąć - może Solidarna Polska? :)

No temat nr1
Pali licho politykę hehe :D Sprawa 14 latka i nauczycielki - każdy o tym
marzył, ale tylko nielicznym się udaje :D Zwłaszcza że nauczycielka
całkiem, całkiem... Zamiast teorii z wychowania sexualnego, chłopak
miał bardzo dobrą praktykę :) Ze też mi się nie mogło coś takiego
przydarzyć (oczywiście bez dziecka) :)

Nie chce mi się, ale muszę... Może następnym razem przemilczę :)
Drogi Alexandrze
Podaj mi choć jeden kraj gdzie nie ma podatków lub są takie jakie
opisuje Korwin. Pomiń trzeci świat gdzie jest prawdziwie wolny rynek i
gdzie nikt Ci nic nie zabrania. Na sobie masz jedyne portcyny i z wędką
idziesz z nad rzekę. Jak coś złapiesz to jesz, jak nie złapiesz to
spisz głodny. Ważne że jesteś prawdziwie wolny i nie płacisz podatków
:)
Powiadasz 80% pensji zabierają podatki - jestem pod wrażeniem tych co
zarabiają 1200 zł, wychodzi że żyją za 240 zł :D Nie liczyłem tego
czy 80% czy mniej, obstawiam że Ty też nie liczyłeś tylko cytujesz
słowa swojego guru. Jakbyś nie wiedział to Cię uświadomię - politycy
kłamią :) Kłamie Tusk, kłamie Kaczyński i kłamie Korwin Mikke. Pod
tym względem nic się nie zmieniło od tysiącleci. Jednak jakbyś
znalazł kraj w którym za 500 zł da się wyżyć, nie ma podatków i
standardy są podobne niż w Polsce to pisz dużymi literami. Chętnie się
przeprowadzę :)
Oczywiście macie receptę - pytanie hipotetyczne - na ściągalność tych
waszych podatków, co? Bo bez urzędników będzie ciężko :) Załóżmy
wariant że zatrudniam 20 osób, a że mamy system Korwina (200 zł na
miesiąc od osoby pracującej / nie płacimy ZUSu - każdy sobie) to osoba
pracująca musi zapłacić 2400zł rocznie podatku. A że jestem
pracodawcą na całkowitym wolnym rynku to proponuję pracownikom: jak
macie płacić 2400zł rocznie to ja zawinę 600zł, wam zostanie 1800 i po
co płacić podatki? Po co nam jakieś umowy, wy będziecie oficjalnie
bezrobotni i każdy coś z tego uszczypnie. Nie ma urzędników - nie ma
kontroli. Żeby z kolei udowodnić nieprawidłowości w tych wszystkich
dziedzinach to potrzeba armii urzędników. Wy się cofacie w rozwoju :)
Chcecie zafundować anarchię i średniowiecze. Propozycje Korwina to jest
mit, mit który bez problemu da się obalić. Jednak mądrzy politycy z
innych ugrupowań pozostawiają go w niebycie wcale z nim nie dyskutując.
Dyskusja i jakakolwiek debata na słowa (kłamstwa z obu stron) przysporzą
popularności i rozgłosu Mikke. Chcąc unicestwić politycznego wariata
nie komentują jego wybryków, udowodnienie bredni będzie kosztowało
więcej niż można zyskać - to jest właśnie polityka :)
Sprawę udowodnienia który urzędnik jest potrzebny zostaw innym, napisz
tylko których chcecie zredukować. Bo chyba macie jakieś oficjalne
postanowienia? Czy strzelacie w ciemno tak pod publikę że 90% do kasacji
:)
Który urzędnik jest potrzebny? Dobre pytanie... A który nie jest
potrzebny? Też dobre pytanie :) Konfrontujemy pełny liberalizm z
częściowym socjalizmem. Dla Ciebie większość jest niepotrzebna, dla
mnie większość jest potrzebna. Nie mam własnego interesu bronić ich
posad, po prostu w swoim życiowym doświadczeniu uważam że polityka
Mikke będzie zbyt brutalna dla zdecydowanej większości narodu. Ludzie
nie istnieją dla państwa, tylko państwo dla ludzi. Podam taki przykład,
trochę oderwany od waszych realiów, ale w pełni prawdziwy.
Jest gmina na wsi i w posiadaniu tej właśnie gminy jest wysypisko
śmieci. Dawno już chciano sprywatyzować teren tego wysypiska. Wójt i
część rady jednak byli nieugięci mimo pewnych ofert łapówek. Obecnie
gmina (czyli mieszkańcy) czerpie ogromne zyski z tego wysypiska. Stać ją
na wykupienie obiadów dzieciakom w szkole, wyczarterowanie autobusu który
je rozwozi po wioskach, kupienie śmieciary (ciężarówki) i zatrudnienie
3-4 osób do wywozu śmieci z gminy. To nic że kierowca spuszcza ropę, to
nic że śmieciarze za 10-20 zeta w kieszeni wezmą wielki nadmiar śmieci.
Ważne że gmina zarabia tyle ile zarobiłby prywatny przedsiębiorca i te
pieniądze trafiają do wielu osób, zamiast do jednego CH. To jest
bogactwo narodu, a nie poszczególnych jednostek. To jest właśnie różne
postrzeganie ekonomii. Prywatny przedsiębiorca wycisnąłby wszystko jak
cytrynę, zyski zabrałby sobie. A tak ludzie jakoś żyją, trochę
boków, trochę zaradności i gospodarka się kręci. Z jakiej racji mam
pomagać temu CH który kasę wyprowadzi gdzieś do Szwajcarii? Wolę żeby
naród się bogacił kosztem tych właśnie bogatych CH.
Unia Europejska - kolejny temat rzeka. Może jutro bo już późno... :) Ja
przecie bardzo zapracowany człowiek, zdecydowanie dokładam do tych
"wszystkich darmozjadów". Mimo to bardzo mi się podoba obecny
ustrój
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Polityka

Odnośnie polityki prowadzonej w internecie na poziomie portali, forum, różnych serwisów itp.
Teraz trzeba się nagimnastykować nie raz lepiej niż za PRL-u aby nasza wypowiedź zdołała się utrzymać a wraz z tą wypowiedzią myśl w niej zawarta :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Co do Gowina. W żadne nowe twory sejmowe nie wierzę, bo nie wierzę w szansę na demokratyczną naprawę tego kraju w stopniu jaki jest potrzebny, czyli drastycznym.

Gowin sam głosował za podwyżkami VATu i pierwszymi zmianami w OFE a teraz zakładając własną partię krzyczy jaka to Platforma zła bo rzuca się na kasę i wolność obywateli. Współczuję naiwnym młodym (zwłaszcza ludziom z Kolibra którzy ostatnio z nim romansują) którzy myślą, że coś dobrego z tego wyjdzie.
Już nie wspomnę o megapopulistycznym pomyśle, by rodzice mający np. 3 niepełnoletnich dzieci mieli łącznie 5 a nie 2 głosy. To rodzi sporo absurdów, np. co jeśli jeden rodzic głosuje na Platformę a drugi na Gowina? głosy ułamkowe? A jeśli te dzieci są na tyle duże,że cos tam już zaczynają się interesować tematem i mając 16-17 lat wiedzą, że za 1-2 lata zagłosują na Nową Prawicę albo Sojusz Lewicy Demokratycznej? Oddajemy wówczas głos niezgodny z ich przekonaniami...
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Polityka

np. co jeśli jeden rodzic głosuje na Platformę a drugi na Gowina? głosy ułamkowe? A jeśli te dzieci są na tyle duże,że cos tam już zaczynają się interesować tematem i mając 16-17 lat wiedzą, że za 1-2 lata zagłosują na Nową Prawicę albo Sojusz Lewicy Demokratycznej? Oddajemy wówczas głos niezgodny z ich przekonaniami...

Ejj, Kurczaku a od kiedy to kobieta nie powinna miec tych samych pogladów co jej pan i mąż? I dzieci z własnym zdaniem? Jakby JKM nie zył, to by sie w grobie przewracał :D

Najwazniejsze wydarzenia Roku wybrane. Za Żelazna Logika..
I oto jest! Elita elit, najznamienitsi synowie narodu polskiego, mądrzy, światli, młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków dokonali wyboru! Z wypiekami na twarzy czekał na to cały kraj, cała ta hołota rozsiana po wioskach już wie teraz co est naprawdę ważne i o czym trzeba nawijać całą dobę (oczywiście całą prawdę)!
Wydarzenie roku 2013 wg widzów TVN24 to nieśmiertelna, niepowtarzalna, jakże ważna w życiu każdego z nas, one and only.... uwaga uwaga, ladies and gentlemen....

MAMAMADZI!!!!!!!!

Miejsce drugie, pedofile w sutannach! Konkretnie to jeden ale "przecież wszyscy wiedzą jak jest".

Miejsce trzecie, za genialność w odwracania uwagi trafia w ręce naszego premiera. Tzw. rekonstrukcja rządu.

Do pełni szczęścia w kategorii "wydarzenie roku na świecie" zabrakło nam jedynie trzech procent. Wygrał jakiś tam Koreańczyk ale pewnie dlatego, że ostatnio na tapecie było że ostro pochlał i ściął jakiegoś wuja. A jak chleje znaczy że swój chłop!
Miejsce drugie, Snowden. Chyba jedyne faktycznie w miarę istotne wydarzenie w całym tym zestawieniu.
Ale uwaga uwaga, oto nadchodzi trzecie najważniejsze wydarzenie na całej naszej pięknej planecie zamieszkanej przez siedem miliardów ludzi.

ANDŻELINA UCIĘŁA SE CYCKI !!!!!11111tstojedenaściebojedentozamało

Ufff..... ważny rok, nie ma co. Zapisze się w historii globu złotymi zgłoskami skoro takie rzeczy się działy!

19:25, redaktor prowadzący Fucktów: "Dziękujemy za uwagę drodzy widzowie, jesteście wspaniałym wytworem naszej propagandy i dezinformacji. Ogłupianie przynosi coraz bardziej wymierne efekty. Wybierać będziecie zawsze z listy przez nas przygotowanej bo to my decydujemy co jest ważne, wy co najwyżej możecie sobie ułożyć kolejność tego chłamu. A ponieważ to co robicie w ankietach przerasta najśmielsze oczekiwania naszych speców od tworzenia szumu medialnego i pie.. o niczym, za rok damy wam jeszcze więcej mamymadzi i jeszcze więcej cycków!
A tymczasem zapraszam na całodobową papkę bezużytecznych informacji polaną sosem naszej wyśmienitej szydery, którymi będziecie się podniecać jutro w pracy, do kanału 24-godzinnego i skrót tych kompletnie nieistotnych dla was wydarzeń, a o których myślicie dzięki nam że są taaaaaakie niesłychanie ważne, na jutro na 19, gdzie przy okazji powiemy wam od razu co należy o tym wszystkim myśleć."
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=622054384509193&set=a.398153143565986.86514.389264617788172&type=1&theater
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Odkopujecie temat? Przydałoby się, bo jeden z najciekawszych a zdechł :rolleyes:

Co do propozycji Gowina to nawet się nie wypowiadam. Z prostej przyczyny. Dyskutując na temat tak absurdalnej propozycji mam wrażenie, że zniżyłbym się do jego poziomu :rolleyes: Za chwilę rzuci propozycje żeby kobieta w ciąży miała 2 głosy a nie jeden :cool:

- - - Automatycznie połączono posty - - -

No świetnie, teraz to sobie mogę sam pogadać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Szczęśliwego nowego roku wszystkim normalnym ludziom, rychłego powrotu do normalności wszystkim socjalistom.

Pierwszy dzień nowego roku spędziłem na rozmyślaniu o różnych formach podatków od dochodu. I tak oto jako prezent na nowy rok mam koncepcję podatku znaną jako podatek regresywny (nie mylić z degresywnym). Jest on przeciwieństwem socjalistycznego podatku progresywnego i polega on na tym, że w miarę wzrostu dochodów stawka podatkowa maleje. Obowiązywał on m.in. w USA w XIX wieku, a jak pamiętają pilni uczniowie z lekcji historii, był to okres największego wzrostu USA. Podatek regresywny prowadzi do aktywizacji społeczeństwa, chęci pomnażania swojego bogactwa, sprawia, że ciężka i wydajna praca staje się nagrodą, a nie jak w przypadku liniowego (a w szczególności progresywnego) - karą. Znika również problem ukrywania swoich prawdziwych dochodów.

Jako odwrotność socjalistycznego myślenia już z samego początku wydaje się słusznym i logicznym pomysłem.

Czekam na krytykę pomysłu, komentarze...
oraz koniec bananków większości rozmówców.
 
Odp: Polityka

Nie lubię makroekonomii, ale co tam - zadam tylko pytanie: czy nie doprowadziłoby to do zaniku klasy średniej i podziału społeczeństwa na skrajnie bogatych i bardzo biednych, którym ciężko byłoby się wybić, o ile skokowo nagle nie zaczęliby dużo zarabiać?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Jest to dość standardowy zarzut, używany częściej wobec kapitalizmu niż tego konkretnego podatku. Ale to kapitalistyczny podatek więc odpowiedź będzie zbieżna.

Otóż nie do końca tak to działa. Podatki tego typu (zachęcające do pracy) sprawiają, że rośnie poziom życia każdej z grup społecznych. Oczywiście rośnie przy tym rozwarstwienie społeczne, ale to bardzo dobrze. Energia jest w wodospadzie, a nie jeziorze.
Jednak polaryzacja, którą opisałaś, w systemie wolnorynkowym nigdy nie może mieć miejsca. To jest po prostu nierealne.

Ludzie bogaci mają to do siebie, że lubią dużo kupować, a więc powodują wzrost popytu. Odpowiedzią na wzrost popytu jest wzrost podaży, a więc większa liczba miejsc pracy w wielu sektorach, od produkcji samochodów i replik czołgów dla bogatych kolekcjonerów, po szycie sukni czy butów - tutaj jest miejsce dla klasy średniej, a przy większej liczbie zamożnych ludzi zapotrzebowanie będzie ogromne. Wzrasta popyt, rośnie podaż, zwiększa się liczba miejsc pracy, zwiększa się liczba towarów na rynku, maleją ceny, rośnie siła nabywcza pieniądza... machina sama się napędza ku bogactwu.

Gdyby było inaczej to w USA nie byłoby w XIX wieku wzrostu, a wszechobecna nędza i ubóstwo. Ludzie masowo tam uciekali i jednak to ówczesne bogactwo zbudowali, więc... Twój zarzut zostaje odparty historią.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Polityka

Aleksander, jak zostaniesz odbanowany napisz mi proszę skąd ty wiesz tyle rzeczy o polityce itp. 0_o ? Twoje Hobby:D ?
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Polityka

rewolucja u sąsiada a w temacie tak zacnym cisza? :confused:

jestem rozczarowany
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

I jak dla mnie, to dobra decyzja. Jeszcze się na tej "rewolucji ukraińskiej" mocno przejedziemy. Absurd goni absurd...a my zamiast stać z boku, to ciągle kombinujemy...niech tylko banderowcy przeniosą się z Majdanu na salony, to na pobitej ochronie się nie skończy.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

Ruskie po prostu chcą się dobrać do "swoich" ziem, gdzie sami stanowią praktycznie większość i jak tak dalej pójdzie, to sobie je przejmą po rozpadzie Ukrainy, który zbliża się wielkimi krokami...
 
Status
Zamknięty.
Do góry