Przejęcie polis

  • Rozpoczynający wątek illuminatebaby
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Hmm...
Teraz tak patrzę i czy w miejscu czerwonego koła nie powinno być opcji 'przejmowanie miasta' (czy coś w tym rodzaju)?
 

DeletedUser

Guest
OK.Dzięki wielkie.Spróbuje jeszcze raz.Jak się nie uda pisze w dziale 'problem z grą' xP
 

DeletedUser

Guest
A witam

Proszę o odpowiedź na 2 pytania (chyba) bo tak do końca to tutaj nie jest wyjaśnione:

Zaczęło się na mnie oblężenie i wróg atakuje moje miasto. Ja wysłałem wojska swoje na "wsparcie" na sąsiada. Do końca zostało 21 godzin i teraz:


1 Pytanie.

Koledzy z sojuszu wysyłają wsparcie: Czy mi pomogą w odbiciu miasta czy pomogą atakującemu?????

2 Pytanie.

Czy moje wojska które gdzieś tam posłałem można w jakikolwiek sposób ściągnąć i czy będą brały udział w obronie.
 

DeletedUser

Guest
1. koledzy wysyłają na Ciebie atak (wtedy zabijaja wojska przeciwnika)
2. kolega moze odesłać wsparcie (Ty prawdopodobnie tez możesz to zrobić w agorze -> wojska na zewnatrz , ale nie jestem pewna na 100%)
 

DeletedUser

Guest
koledzy wysłali niestety "Wsparcie" i wspierają przeciwnika
Okazuje się że mieli wysłać Atak

Niestety tym samym ukończę grę na tym serwerze i skupie sie na innym

chyba że zdążą na czas tj. zawrócić - wrócić do siebie i jeszcze raz wyjść ale wątpię

Gamma świat - gra zakończona

Uczymy się na błędach i w przyszłości tego błędu nie popełnię
 

DeletedUser

Guest
Przejęcie szarej wioski

Proszę o odpowiedź. Jak jest z przejęciem opuszczonej(szarej)wioski. Mam na wyspie wioskę po sojuszniku z ponad 3k punktów i chciałbym ją przejąć. Koleżanka opuściła grę. Mając badanie podbój, i kolonizatora oraz transportowce i jednostki lądowe def i of ,co trzeba zrobić. Chodzi mi oto czy w tej wiosce mogło pozostać wojsko,czy mur obronny jako sam stanowi przeszkodę, czy muszę tak jak przy okupacji zamieszkałej wioski niszczyć najpierw wojska, a później robić przejęcie.Nigdzie nie wyczytałem informacji na ten temat. Jak ktoś miał z tym do czynienia to proszę o pomoc.
 

DeletedUser

Guest
Ja natomiast mam pytanko. Otóż wiochę wyczyściłem z wszelkich wojsk lądowe/ morskie. Puściłem klona z wojskiem + kilka minut potem wojo jako wsparcie. Odliczanie wystartowało. Minęło magiczne 12 h - raport doszedł- brawo okupant zdobył miasto. Wszystko pięknie- miasto jest moje, zaczynam działać w senacie, zapodaje budowle tylko....co z wojskiem, jako wsparcie ze starego polis. Nie mogę ich wykorzystać w ataku na farmy w nowej wiosce ani też odesłać wsparcia do starego polis. Z kolei w głównym polis też nie widzę opcji odwołania tych wojsk....no chyba, że coś przegapiłem. czyżby to wojo było zamrożone na amen...?
 

DeletedUser

Guest
capoman
Agora: w starym mieście - na zewnątrz, w nowym - obrona


dzikus64

Jeżeli po koleżance pozostało wojsko to ono tam jest, mur broni nawet opuszczonego polis. Z kolonizatorem nawet jak nie ma tam statków to powinieneś wysłać jakiś okręt bojowy ( brander, trirema, birema) oraz oczywiście transportowce z wojskiem. Jak to jest porządna wioska to licz się z atakami czy to farmerskimi czy kolonizacyjnymi w czasie okupacji.
 

DeletedUser

Guest
Ja natomiast mam pytanko. Otóż wiochę wyczyściłem z wszelkich wojsk lądowe/ morskie. Puściłem klona z wojskiem + kilka minut potem wojo jako wsparcie. Odliczanie wystartowało. Minęło magiczne 12 h - raport doszedł- brawo okupant zdobył miasto. Wszystko pięknie- miasto jest moje, zaczynam działać w senacie, zapodaje budowle tylko....co z wojskiem, jako wsparcie ze starego polis. Nie mogę ich wykorzystać w ataku na farmy w nowej wiosce ani też odesłać wsparcia do starego polis. Z kolei w głównym polis też nie widzę opcji odwołania tych wojsk....no chyba, że coś przegapiłem. czyżby to wojo było zamrożone na amen...?

Sprawdź w agorze w zakładce "na zewnątrz" jeżeli tam nie możesz odwołać wojsk to prawdopodobnie wdarł się błąd, chyba że przy nowym polis nie masz transportowców które by te jednostki z powrotem odwiozły.
 

DeletedUser

Guest
chciałabym się dowiedzieć jak to jest przy okupacji tak na przyszłość

np. moje wojska nie wróciły jeszcze z farmienia w tym czasie ktoś atakuje mnie i jest oblężenie to moje wojska jak wrócą to atakują okupanta czy bronią się przed jego wojskiem , chodzi mi o to czy moje wojska podczas rozpoczęcia oblężenia są agresorem czy w dalszym ciągu obrońcą?
 

DeletedUser

Guest
na pewno są agresorem obrońcą :), ponieważ będą próbować odbić osadę poprzez atak :)
 

DeletedUser

Guest
heh czyli jak wioska off to lepiej wysłac wojo a kolon niech wejdzie i jak wojo wróci a jest porządny off z to wybije wszystko :) i nici z oblężenia bo jak zauważyłam tu lepiej atakowac niż się bronić :D
 

DeletedUser

Guest
heh czyli jak wioska off to lepiej wysłac wojo a kolon niech wejdzie i jak wojo wróci a jest porządny off z to wybije wszystko :) i nici z oblężenia bo jak zauważyłam tu lepiej atakowac niż się bronić :D

Sprawdzałaś na symulatorze, przy wielkości muru oraz z czynnikiem szczęścia?
ewentualnie jakby miała dana osoba kapitana, lub kapłankę w przypadku herosami, bądź miała zbadaną falangę :), lub wszystkie te czynniki razem :)
 

DeletedUser

Guest
nie nie sprawdzałam ale biorąc pod uwage to że off offa zmiecie to chyba lepiej żebym ja zmiotła jego jak wejdzie do wioski z kolonem niż on mojego bo wtedy musze atakowac go z innych wiosek żeby wybić obstawę do kolona a wtedy jest tez czas na dojście juz wsparcia od innych - tak głosno sobie myślę i nie wiem czy dobrze :)
 

DeletedUser

Guest
Rabunek

Jeżeli nie mogę zrekrutować więcej wojska bo nie pozwala poziom gospodarwstwa, i pójdę tym wojskiem złupić słabszego sąsiada, i np zginie 10 moich wojowników, to teraz mogę zrekrutować 10 na miejsce tych zabitych, czy muszę ulepszyć gospodarstwo?
 

DeletedUser

Guest
Dzięki. A za co są przyznawane punkty walki? Napadłem wioskę ale żadnych pkt nie dostałem.
Jeżeli napadałbym co kilka godzin na wioskę gracza, który widać że nie gra, a tym samym nie robi nowych wojaków, to traciłbym żołnierzy? I czy w tym przypadku nie najlepiej byłoby atakować łucznikami, którzy z podstawiwych żołnierzy najwięcej łupu mogą udźwignąć?
 

DeletedUser

Guest
Punkty walki dostajesz za zabijanie obcych żołnierzy (nie liczą się ci wyprodukowani przez wioski rolnicze). Dostajesz jeden punkt walki za każde miejsce zajęte w zagrodzie przez zabitego przez ciebie żołnierza (zarówno w obronie jak i ataku).
 

DeletedUser

Guest
Sorki jeśli to pytanie padło, ale co sie dzieje gdy wysyłam kolonizacyjny w obstawie floty, ale moje wojsko przegrywa z piechotą w wiosce okupowanej?? flota i kolonizacyjny wraca czy wszystko tonie??
 
Status
Zamknięty.
Do góry