Przejęcie polis

  • Rozpoczynający wątek illuminatebaby
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Podejrzewam, że tonie ale na pewno nie wiem. Bo ja w sytuacji kiedy we wiosce jest sporo wojska to najpierw ją czyszczę, a dopiero potem wysyłam kolonizator. I jeszcze żadnego kolonizatora nie straciłam.
 

DeletedUser

Guest
Chciałbym zapytać o taki scenariusz:
Wysyłam wojska z flotą i statkiem kolonizacyjnym na polis gracza
w tym czasie jego sojusznicy wspierają go w walce poprzez wysłanie wojska jako wsparcia tak?
To jak musi wysłać wojsko muj sojusznik aby nie zaatakować moich wojsk tylko pomóc w okupacji?
 

DeletedUser

Guest
Jeśli już okupujesz to polis to twoi sojusznicy muszą wysłać normalne wsparcie do tej wioski. Możecie się umówić tak, że wsparcie wejdzie zaraz po wejściu kolonizatora. I wtedy obrońcy mają małe szanse odbić wioskę. Jeśli koledzy ofiary wysyłają mu wsparcie już w trakcie kolonizacji tzn. że nieświadomie mu szkodzą i pomagają okupantowi. Możesz się z tego tylko cieszyć. Żeby odbić wioskę to koledzy okupowanego powinni słać na nią ataki, żeby rozbić okupa.
 

DeletedUser

Guest
ok dzięki, właśnie buduję statek kolonizacyjny i mam zamiar osiedlić się na nowej wyspie 2-3h od mojego Polis, zrobię sobie tam miasteczko wsparcia w postaci surowców i boga hery, potem zaatakuje sąsiednią wyspę zamieszkaną przez graczy od 500 do 3k pkt i przejme miasto jednego z silniejszych. Chyba dobre rozegranie taktyczne?:p Mogłbym poczekać i odrazu przejąć jedno miasto ale chyba zanim dojade z akademią z 22 na 28 to akurat wybuduję nowe miasto i uzbieram pkt kultury na następne.
Co o tym myślisz? czym się kierujesz wybierając sobie nowe miasta?
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem to kiepskie wyjście. Kolonia nie będzie wsparciem, tylko będziesz musiał ciągle podsyłać jej surki do rozbudowy. Dla mnie jest to mało opłacalne i w dodatku tracisz na kiepską wioskę cenne punkty kultury, a potem naprawdę trudno jest je zdobyć (np. do 11 wioski potrzebuję zdobyć ich 27 - w sumie 135). W dodatku zakładając kolonię dajesz okolicznym graczom sygnał, że jesteś słaby i będą w pierwszej kolejności chcieli cię przejąć. Lepiej zainwestować we wojsko. Wyczyścić sąsiadów. Na początku będą duże straty ale potem się znudzą i będziesz miał ich surki dla siebie.
 

DeletedUser

Guest
A ja mam inne pytanko.
Gdy atakuję polis innego gracza, czy jego wojska bronia się automatycznie?;> Chodzi mi o sam fakt okupacji.
Sytuacja wygląda tak. Gracz nie ma żadnego statku. Kompletnie nic. Jedynie dosyć silną armię lądową. Wysyłam statki z kolonizatorem i co dalej? Mogę wysłać sam atak lądowy? Co się stanie z jego wojskiem? Jestem w stanie je jakoś przejąć? Czy po prostu się rozpłyną?;> Istnieje coś takiego jak "kapitulacja" ?
 

DeletedUser

Guest
Okupację możesz zacząć tylko i wyłącznie, gdy są spełnione dwa warunki:
- brak floty morskiej w polis
- brak jednostek lądowych w polis

Nie ma czegoś takiego jak kapitulacja, jeżeli wojska z polis znajdują się poza miastem i nie zdążam pomóc w walce z okupantem (agresorem), czyli spóźnią się z powrotem do miasta, automatycznie wojska te stają się własnością nowego "króla".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Okupację możesz zacząć tylko i wyłącznie, gdy są spełnione dwa warunki:
- brak floty morskiej w polis
- brak jednostek lądowych w polis

Nie ma czegoś takiego jak kapitulacja, jeżeli wojska z polis znajdują się poza miastem i nie zdążą pomóc w walce z okupantem (agresorem), czyli spóźnią się z powrotem do miasta, automatycznie wojska te stają się własnością nowego "króla".

Jeżeli wojska będące poza miastem w czasie rozpoczęcia okupacji zdążą wrócić do miasta jeszcze w czasie okupacji to atakują wojska agresora i próbują odbić miasto. Jeżeli nie zdążą wrócić to z własnego doświadczenia tego nie wiem ale nie tak dawno kilka osób pisało na forum, że te wojska niestety znikają. I to by się mogło zgadzać, bo jak przejęłam 9 wiosek to wszystkie były całkowicie puste - bez jednego nawet żołnierza. A przecież chociaż część pewnie wrzucała coś do rekrutacji.

ShakeThat90 okupacja się w ogóle nie zacznie dopóki dopóki nie zlikwidujesz przeciwnikowi wszystkich wojsk. Kolonizator po prostu popłynie i wróci tak jak przy normalnym ataku, a nie kolonizacyjnym.
 

DeletedUser

Guest
Kolonizacja

Ja mam takie jedno pytanie (nie wiem czy już było), jeśli tak to powiedzcie gdzie. W każdym bądź razie chodzi mi o to czy te miejsca, które są przeznaczone do kolonizacji, czy one mają jakieś wojsko czy wystarczy że wyślę wojsko w dwóch transportowych i dwie biremy + kolonizatora czy powinienem mieć więcej floty?
 

DeletedUser

Guest
***

wystarczy że wyślesz to co napisałeś, to są miejsca do założenia nowego miasta więc jak sama nazwa wskazuję będą puste
 

DeletedUser

Guest
Witam.
To mój pierwszy post, ale przeczytałem chyba wszystko co było dostępne i nadal jest to dla mnie niejasne. Jak chcę przejąć polis to zakładając, że zaskoczę gracza i zacznę okupację w momencie gdy nie jest zalogowany ( a ma tylko 1 polis) to co się dzieje jak się zaloguje?
Tzn. wiem, że nie może nic w mieście robić, ale czy może wysłać prośbę o pomoc, dać znać sojusznikom itp (moje pytanie dotyczy wiadomości w grze, a nie przez GG czy takie inne). Z góry dzięki za odpowiedź
 

DeletedUser

Guest
***

nie ma dostepu do miasta ale ma dostęp do konta, a co za tym idzie może kontaktować się z sojusznikami przez pw i pisać na forum sojuszu
 

DeletedUser

Guest
Panowie i ew Panie:) szybkie pytanie.
wioska wyczyszczona z woja....co chwilę idą ataki czyszczące i uniemożliwiające wyprodukowanie nowych jednostek i tak aż kulturka się nie podwyższy na podbój. Natomiast zastanawia mnie fakt, iż za każdym razem wojo wraca bez nawet 1 jednostki jakiegoś surowca. Jak to możliwe? W Plemionach był tzw. spichlerz(czy schowek) i to było wiadomo o co chodzi. Natomiast jak jest tutaj? czy też jest jakaś opcja ukrycia i gromadzenia surki?
Bo nie chcę mi się wierzyć że gość przed każdym atakiem wysyła kupców na inne miasta?

Dodam, że raporty szpiegowskie pokazują, że jakieś surowce są w mieście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Capoman
Wejdz w grze w podgląd swojego miasta i kliknij na magazyn ... rozwieje Twoje wątpliwości co do ''ukrytej surki''.
 

DeletedUser

Guest
Ja też mam pytanie: Czy jeśli wyślę na jakieś polis 2 statki kolonizacyjne, to przejmowanie miasta będzie trwało 2 razy krócej?
 

DeletedUser

Guest
Aktualnie przejmuję miasto - główna bitwa wygrana i chciałabym częściowo wycofać wojska. Wiem jak to zrobić tylko obawiam się, że przejęcie polis zostanie przerwane...

Chcę wycofać połowę wojsk lądowych - można?
 

DeletedUser

Guest
Tak można. Wejdź w agorę - na zewnątrz. Tam przy wojskach są takie 2 strzałeczki. Górna jest do wycofania wszystkich wojsk, a dolna tylko części.
 
Status
Zamknięty.
Do góry