Rozmowa Ogólna

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2739
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

U mnie w ciągu ostatnich paru lat przychodzą halloweenowcy, może nie jest ich dużo, bo z 1-2 grupki, ale zawsze coś :D Chociaż ogólnie na moim osiedlu jest więcej emerytów niż dzieci, więc może dlatego jest średnie powodzenie :p
 

DeletedUser11852

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Witam witam witam was :) opowiadajcie co tam słychać ;) troszkę dawno już tu nie rozmawiałem :)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Witamy ponownie :)

A co byś chciał wiedzieć?
 

DeletedUser11852

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

wiesz jestem z natury głodny wiedzy ;) dyplomatycznie powiem , ze jak najwięcej ;)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Cześć Haidex :) Skoro chcesz wiedzieć co u nas, to powiem, że zaczęłam medytować :D Ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie? :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Zawsze się zastanawiałem na czym to polega ale jakoś nigdy nie pokusiłem się żeby sprawdzić
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

ja mam i proszę cie najzupełniej powaznie, żebys nie propagowała tach rzeczy na tym forum

http://www.youtube.com/watch?v=2c1HJnVdX_4

Zacząłem to oglądać, jestem na 10 minucie i nadal nic o medytacji. Obejrzę do końca to podam wam spoiler :D

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Nie wiem jak ale dotrwałem do końca. Film ma 30 minut i nadal nie wyjaśnił mi czym jest medytacja i dlaczego jest zła. Posłuchałem historii kobiety niestabilnej emocjonalnie i słabej mentalnie, która rzekomo wpakowała się w sektę. Sekta pod przykrywką jogi i wschodnich wierzeń. Są różne metody sekt aby omamić człowieka i przywdziewają najróżniejsze "przebrania", również chrześcijańskie dlatego film oraz zawarta w nim historia w żaden sposób nie udowadnia mi, że medytacja czy joga jest czymś złym.

Pozdrawiam
Recenzent Ego Ce4 :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Drogi recenzencie Ego :)

Pytanie dotyczyło własnych doswiadczeń a nie wiedzy, wiec ten film był o własnych doswiadczeniach z medytacją i niczego nie miał wyjaśniać. Znam kobietę dlatego ten akurat link.

Złe tez wyciagasz wnioski. Nie chodzi tu o seksciarstwo, bo nikt po 2 miesiącach (a tyle trwał kontakt z tą grupa medytacyjną) nie wpada w takie uzaleznienie. To dłuższy proces....i nie kończy się egzorcyzmem jak w tym przypadku. (po wczesniejszym stwierdzeniu całkowitej poczytalności).

Z medytacją jest trochę jak z zabawa materiałami wybuchowymi. Może ci krzywdy nie wyrządzić, a mozesz też czuć nieodparta potrzebe zabicia swojego dziecka i budzic się w nocy czując lizanie na policzku i słyszac obleśne słowa.

Medytując otwierasz szeroko drzwi swojego domu i nigdy nie wiesz kogo tam wpuścisz.

I tylko tyle ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Umieściłeś post z prośbą o nie propagowanie takich rzeczy jak medytacja. Pomyślałem, że link jest uzasadnieniem dlaczego i jeżeli nie był to faktycznie nie mam racji.

Złe tez wyciagasz wnioski. Nie chodzi tu o seksciarstwo, bo nikt po 2 miesiącach (a tyle trwał kontakt z tą grupa medytacyjną) nie wpada w takie uzaleznienie. To dłuższy proces....i nie kończy się egzorcyzmem jak w tym przypadku. (po wczesniejszym stwierdzeniu całkowitej poczytalności).

W jej przypadku 2 miesiące wydają się wystarczające, ponieważ sama poddała się kilkuletniemu procesowi omamiania przed poznaniem tej grupy. Mniej więcej do dziesiątej minuty jej wypowiedź to potwierdza. Nastoletni bunt przez, który każdy przechodzi, po czym interesowanie się ezoteryką, zgłębianie tajników, ciągłe poszukiwanie czegoś dla siebie. Taka osoba chwiejna mentalnie jest łatwym "łupem" dla takich grup ponieważ jej wartość obrony mentalnej jest bliski zeru. Nadal śmiem twierdzić, że jest to opowieść o sekcie i o jej "przebraniu".

I to tyle :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Twoje rozumowanie jest oparte na wybranym fragmecie filmu i jest logiczne Ego. Nie znaczy to jednak, że masz rację :)
Nie spotyka się zbyt często przypadków egzorcyzmowania byłych czlonków sekt. No chyba, że do ubezwłasnawalnianiem swoich członków stosuja takie metody jak np. medytacja.
Mozemy jednak pozostac przy swoich zdaniach, bo ja nie chcę wchodzic w szczegóły tej historii z oczywistych względów.

Ostrzegam tylko, że jesli pojawi się pięknie pokolorowany dział Medytacje to ja założę temat Szalonego Chemika, gdzie podziele sie z 15 latkami wiedza na temat jak pozbyc się karpy po ścietym drzewie poprzez kontrolowane i zupełnie bezpieczne oraz legalne eksplodowanie jej w powietrze.

ps.bezmyslność niektórych ludzi mnie wprost przeraża (nie do ciebie Ego)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Nie twierdzę, że rację mam. Opisałem jak ja widzę film, który załączyłeś. Na samej medytacji się nie znam dlatego też się nie wypowiadam, tak samo jak kwestię egzorcyzmów, którą przytoczyłeś. Obie sprawy to dla mnie "czarna magia" i również nie pochwalam wciskania ludziom, że mogą mieć nadprzyrodzone umiejętności (dobry przykład z tym pieńkiem drewna) jak również narzucanie, że ktoś to umiejętności posiada nie zależnie czy jest to osoba fizyczna czy wyimaginowana (if you know what I mean) :)

I jak Ty to kurde robisz, że wyświetla się, że napisałeś dotychczas jeden post pomimo, że napisałeś więcej :D
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

ja mam i proszę cie najzupełniej powaznie, żebys nie propagowała tach rzeczy na tym forum

http://www.youtube.com/watch?v=2c1HJnVdX_4

Dzięki za film, obejrzę :)

Moim zdaniem jest ogromna różnica pomiędzy wchodzeniem do przeróżnych grup, które mogą być sektami, a praktykowaniem na własną rękę. Zdecydowanie się zgadzam z tym, że powinniśmy być bardzo ostrożni, bo łatwo wciągnąć się w bagno, z którego ciężko wyjść. Trzeba ostrzegać innych, zwłaszcza bliskich :)

Jogi nie uprawiam, kiedyś chodziłam na pilates w ramach WFu na uczelni :D I nie jestem wierząca, nie kręcą mnie duchowe aspekty, zasady i wymyślne ideologie. Nie szukam oświecenia, chcę się wyciszyć i nie stresować :D

Ostrzegam tylko, że jesli pojawi się pięknie pokolorowany dział Medytacje to ja założę temat Szalonego Chemika, gdzie podziele sie z 15 latkami wiedza na temat jak pozbyc się karpy po ścietym drzewie poprzez kontrolowane i zupełnie bezpieczne oraz legalne eksplodowanie jej w powietrze.
Nikt takiego działu zakładać nie zamierza :p

I jak Ty to kurde robisz, że wyświetla się, że napisałeś dotychczas jeden post pomimo, że napisałeś więcej :D
W niektórych działach nie ma naliczania postów ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Shannqa cały czas czekam o co w tej medytacji chodzi :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Moim zdaniem jest ogromna różnica pomiędzy wchodzeniem do przeróżnych grup, które mogą być sektami, a praktykowaniem na własną rękę.

To bez róznicy czy zostawiasz otwarte drzwi wychodząc na dłuzej z domu, bo prowadzisz tzw. dom otwarty, czy dlatego, że chcesz wywietrzyć. Nigdy nie wiesz kto tam wejdzie.

W niektórych działach nie ma naliczania postów ;)

Popsułaś :mad: Miałem przekonać Ego, ze mam nadnaturalne moce i zmusic go do oddania mi pokłonu. Lipa. :(
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Shannqa cały czas czekam o co w tej medytacji chodzi :D

W dużym skrócie i odzierając ze wszystkich - moim zdaniem niepotrzebnych - ideologii: siedzi się/chodzi/zmywa naczynia czy cokolwiek innego robi i próbuje przez jakiś czas nie myśleć ;) Co takie łatwe nie jest. Dzięki temu, kiedy przykładowo stresuje się ktoś przed egzaminem, łatwiej jest nie myśleć o tym, co cię dręczy

Oczywiście nie zachęcam, nie polecam.

To bez róznicy czy zostawiasz otwarte drzwi wychodząc na dłuzej z domu, bo prowadzisz tzw. dom otwarty, czy dlatego, że chcesz wywietrzyć. Nigdy nie wiesz kto tam wejdzie.

Do mojej głowy raczej ciężko byłoby komuś wejść :D

Popsułaś :mad: Miałem przekonać Ego, ze mam nadnaturalne moce i zmusic go do oddania mi pokłonu. Lipa. :(
Przykro mi, nie wspieram nadnaturalnych mocy :D No dobra, lubię Harry'ego Pottera i horrory, czy to mnie już kwalifikuje do spłonięcia na stosie? :p

Co właściwie sądzicie o czarach w różnych bajkach, począwszy od Królewny Śnieżki po współczesne utwory? Widzicie w nich coś złego, zagrażającego dzieciom?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Mówisz kochana ,że pora na eksperymenty ? ;)

Lubię eksperymentować :) Ostatnio pierwszy raz w życiu kupiłam sobie kokosa, namęczyłam się z rozłupywaniem przy użyciu śrubokręta, noża, młotka, młotka do mięsa i słomki :D
 
Do góry