Sytuacja na Świecie Rho

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11243
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser462

Guest
@ Tabby

Owszem, to gra strategiczna, tylko jakoś moje doświadczenie w tej grze nie pozwala się chociażby domyslać jaką to można mieć strategię na "cud rozmnażania surowców".

W tej chwili być może podstawowym źródłem pozyskiwania surowców jest farmienie sąsiadów, ale trzeba zauważyć, że przejęcie przez Ciebie wioski miało miejsce 20h po zakończeniu ochrony. Ile do tego momentu mogłeś skorzystać z surowców sfarmionych? Dało Ci to podbój, może coś więcej i tyle.

@ wacek
Bądź spokojny, co ma rosnąć to rośnie ;)

@ Undahun

Przemawiający w imieniu ogółu społeczności grepolis Undahun ("każdy się nabija") zarzuca komuś przerost ego i stawia diagnozy psychiatryczne.
Rozumiem, że temat ten znasz z autopsji i czytając Twoje wpisy tylko mnie w tym przekonaniu utwierdzasz.
Od dziś zwracajmy się do Undahuna "Wy grepolisowska społeczności", może się chłopak lepiej poczuje i przestanie odwiedzać stronę www. żal, o której istnieniu nawet nie wiedziałam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@ Tabby

Owszem, to gra strategiczna, tylko jakoś moje doświadczenie w tej grze nie pozwala się chociażby domyslać jaką to można mieć strategię na "cud rozmnażania surowców".

W tej chwili być może podstawowym źródłem pozyskiwania surowców jest farmienie sąsiadów, ale trzeba zauważyć, że przejęcie przez Ciebie wioski miało miejsce 20h po zakończeniu ochrony. Ile do tego momentu mogłeś skorzystać z surowców sfarmionych? Dało Ci to podbój, może coś więcej i tyle.

@ wacek
Bądź spokojny, co ma rosnąć to rośnie ;)

Oczywiście,
Przecież w poprzedniej wiadomości to napisałem wydawać by się było w miarę czytelnie.
Korzystałem (skutecznie) z narzędzi jakie zaoferował NAM wszystkim właściciel tej gry.
Zrobiłem to na samym początku, żeby teraz i przez następne tygodnie a nawet miesiące tego nie robić.

Pani jednak wybaczy ale na Forum ogólnym poradnika pt: "jak w to grać" wydawać nie zamierzam, tym bardziej bezpłatnie (widać znowu śmiech w tym momencie).

Jest wiele możliwości wprowadzenia sobie ułatwień w tej grze lecz wymaga to użycia nie tylko "monetek" lecz również logiki oraz mózgu dzięki którym rozwijać się można szybciej lub wolniej co zresztą widać na załączonym obrazku (patrz ranking).

Jakby było inaczej każdy miał by po tyle samo punktów.

Na koniec dodam, że po końcu ochronki miałem jedynie około 1,5K pkt. więcej od Pani, a 2 dni wcześniej, jedynie 500 pkt. więcej.

Wynika więc z tego proste stwierdzenie, że Pani (jak również większość z czołówki) w odróżnieniu ode mnie wydawała podobną ilość monetek z tym tylko wyjątkiem, że bardziej bezużytecznie.

Serdecznie pozdrawiam z Nowego Sącza;)
 

DeletedUser462

Guest
Serdecznie dziękuję Tabby, za potwierdzenie (poprzez porównanie rozmiarów naszych wiosek) mojego przypuszczenia, że w kolejnej fazie rozwój Twojej wioski nie mógł mieć charakteru naturalnego.

I tym akcentem proponuję zakończyć rozmowę, bo opowieści typu "nie jestem specjalistą w tej grze ale mam super tajną strategię pozwalającą na cudowne rozmnażanie surowców tylko wystarczy używać mózgu" to są - w mojej ocenie - opowieści dla dzieci lub idiotów.
 

DeletedUser

Guest
Serdecznie dziękuję Tabby, za potwierdzenie (poprzez porównanie rozmiarów naszych wiosek) mojego przypuszczenia, że w kolejnej fazie rozwój Twojej wioski nie mógł mieć charakteru naturalnego.

I tym akcentem proponuję zakończyć rozmowę, bo opowieści typu "nie jestem specjalistą w tej grze ale mam super tajną strategię pozwalającą na cudowne rozmnażanie surowców tylko wystarczy używać mózgu" to są - w mojej ocenie - opowieści dla dzieci lub idiotów.

Więc na co Pani liczyła???
Na poradnik?
 

DeletedUser

Guest
Naprawdę, wystarczy dokonać kilku banalnie prostych wyliczeń, aby sprawdzić z jakich narzędzi mogła korzystać nasza Topka.

.....

Co do pozostałej części wypowiedzi napiszę tylko tyle, ze oczywiście, uważam, że osoba, która potrafi w równej walce przejąć wioskę nie robi tego, tylko rozmnaża surowce poprzez wielokrotny handel z fenickim lub korzysta z pushu. Dlaczego? Bo ma taki kaprys wydania na grę kilkuset złotych (choć nie musi, bo może zdobyć wioskę jak wszyscy pozostali) lub lubi ryzyko ("złapią mnie czy nie złapią").

Koniowi to tłumacz, może zrozumie.

Przyznaję , nie ogarniam .. nie rozumiem o co Ci chodzi z tym kaprysem, to zarzut, czy nie ? Wolno miec kaprysy, czy też może nie wypada ?

Wiem tez, że niektórzy mają kaprys by uzywac bota, choć mogą zdobyć wioski jak pozstali .. z tym ze to w przeciwieństwie do zakupu premium jest nielegale.

Nie wiem gdzie sie w cytowanym przez Ciebie jednym zdaniu dopatrzyłaś obrony Topka .. daruj mi wyjsnianie tej skomlikowanej kwestii, za małą mam głowe na to.


A cała reszta mojej wypowiedzi ma sie do Twojego wywodu i wyliczeń nijak, bo dotyczy ogólej sytuacji na Rho i mozliwości, ktorą premium daje na tym serwerze wszystkim graczom.

Fajnie, że poświęciłaś cenny czas i przeprowadziłaś tak wnikliwa analizę wykorzystania mozliwosci, jakie moze mieć gracz - byc moze skorzystają na tym inni, którzy samodzielnie by do tych wniosków nie doszli :)
Przyznaję, że ja nie poswieciłam na wyliczenia ani chwili , nie analizowałam tez grepostats ..
Zawstydziłam sie, za chwilę udam sie do stajni.

Od poczatku zgadzaliśmy sie z tym, ze premium daje przewagę.
Zauważyłam również, że uzywanie bota także daje przewagę.

Troszke sie jednak na Tobie zawiodłam, bo liczyłam na to, że jako uznany na grepo autorytet od spraw wszelakich w tym czystej, aktywnej gry, publicznie potepisz również uzywanie bota przez topowych graczy ...

I ciągle na to licze , mam nadzieję że nie zawiedziesz swoich fanów :))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser462

Guest
Gladi, jak mam się ustosunkować do kwestii "korzystania przez topowych graczy z bota", skoro ani to nie jest tematem naszej dyskusji, ani nie mam informacji, że ktoś z topowych graczy używa takiego narzędzia?

Nigdzie nie zarzuciłam Topce korzystania z bota z dwóch powodów:
1. spokojnie limit wioski można wyklikać nie korzystając z tego narzędzia, wystarczy spędzać dużo czasu przed komputerem, zaglądając od czasu do czasu do gry;
2. uważam, że nawet wyklikanie całości limitu nie rozwiązuje zagadki rozwoju tego gracza.
 

DeletedUser

Guest
A mi jest trochę przykro, że jedyny gracz z grona kilku tysięcy, który wie jak wykorzystywać mózg, strategię i instrumenty nie chce nic a nic doradzić szaraczkom:(
 

DeletedUser

Guest
2. uważam, że nawet wyklikanie całości limitu nie rozwiązuje zagadki rozwoju tego gracza.

Bo ta gra z założenia zagadkowa jest;)
Dlatego nie ma przycisku w "menu" podgląd wioski nieprzyjaciela.

I na koniec:

A może Pani w końcu uchyliła by rąbka tajemnicy tym wszystkim co nie posiadają tak wielkiego doświadczenia w tej grze i opisała sama ile monetek już wydała i co robi, że posiada Pani już swoje miasteczko na poziomie 3K, a nie martwiła się ciągle moją osobą.

Ja przecież nie z Pani bajki jestem
 

DeletedUser462

Guest
Panie Tabby, mnie Pana osoba naprawdę "ciągle nie martwi", choć może to Pana rozczarować. Uczestniczę tylko w dyskusji i w dodatku nie jestem jedynym jej uczestnikiem :).

Oczywiście, mogę udzielić oczekiwanych przez Pana informacji tylko po co? Mam jak Pan zauważył miasteczko tylko 3k (tak jak kilkunastu innych graczy), rozwijam się więc dość standardowo, aż tak bardzo jest Pan zainteresowany moją osobą?

Uprzedzam tylko, że zainteresowanie to nie jest uczuciem odwzajemnionym. Rzeczywiście, jak słusznie Pan zauważył, jesteśmy z zupełnie różnych bajek.
 

DeletedUser

Guest
Tabby ja jestem tylko ciekawy jak dlugo bedziesz mial ta przewage^^
Chyba ze jak poczujesz nasz oddech na plecach (nie teraz tylko jak sie wszyscy rozwina bo to gra nie na 3 tyg) znowu bedziesz musial wydac kilkaset zlotych zeby sie od nas oddalic:))) Wtedy bede sie z Ciebie smial^^
 

DeletedUser462

Guest
no czyli dla ciebie, żeby ten móżdżek cokolwiek zrozumiał

ale jednak nic z tego nie wyszło...

Martwić raczej powinno Ciebie to, że Ty to rozumiesz :D

Azzael, kiedy przestaniesz sam sobie strzelać gole? To jest jakaś forma internetowego masochizmu?
 

DeletedUser

Guest
Panie Tabby, mnie Pana osoba naprawdę "ciągle nie martwi", choć może to Pana rozczarować. Uczestniczę tylko w dyskusji i w dodatku nie jestem jedynym jej uczestnikiem :).

Oczywiście, mogę udzielić oczekiwanych przez Pana informacji tylko po co? Mam jak Pan zauważył miasteczko tylko 3k (tak jak kilkunastu innych graczy), rozwijam się więc dość standardowo, aż tak bardzo jest Pan zainteresowany moją osobą?

Uprzedzam tylko, że zainteresowanie to nie jest uczuciem odwzajemnionym. Rzeczywiście, jak słusznie Pan zauważył, jesteśmy z zupełnie różnych bajek.

Noooo,
W końcu ktoś tutaj zaczął pisać z sensem

Jeżeli (jechać) po kimś, czyli po mojej osobie to wpisów znajdziemy dziesiątki (lub setki w tym Pani).

Sytuacja niestety diametralnie się zmieniła gdy zmieniła się przesłuchiwana osoba.

Reasumując,
Zupełnie nie interesuje mnie ile, czego, po co i na co Pani wydaje bądź nie wydaje. Oczekuję jednak zajęciem się bądź własną osobą, bądź o znalezienie sobie innego obiektu zainteresowania.
 

DeletedUser

Guest
Tabby ja jestem tylko ciekawy jak dlugo bedziesz mial ta przewage^^
Chyba ze jak poczujesz nasz oddech na plecach (nie teraz tylko jak sie wszyscy rozwina bo to gra nie na 3 tyg) znowu bedziesz musial wydac kilkaset zlotych zeby sie od nas oddalic:))) Wtedy bede sie z Ciebie smial^^

Z tego co pamiętam Kolega już nie raz mnie szkalował a potem ogonek po sobie zawijał i była cisz przez kilka dni.

Widzę jednak, że koledze to nadal nie przeszło.

Spowodowane to jest albo strasznie niską samooceną albo po prostu brakiem innego tematu w życiu oprócz obrażania lub wyśmiewania innych.

Pozostaje mi jedynie współczuć oraz życzyć jak najszybszych 18'tych urodzin i fajnej imprezki.

P.S.
Nie gram tutaj żeby wygrać(patrz kilka wypowiedzi wyżej) lecz jedynie żeby się fajnie bawić.
I ciekawe czy wszyscy u Was mają takie zdanie jak TY? Czy może nie wiedzą do jakiego poziomu intelektualnego sprowadzasz Swój Sojusz takim wpisami

Pozdrawiam
 

DeletedUser462

Guest
Reasumując,
Zupełnie nie interesuje mnie ile, czego, po co i na co Pani wydaje bądź nie wydaje. Oczekuję jednak zajęciem się bądź własną osobą, bądź o znalezienie sobie innego obiektu zainteresowania.

O ile dobrze mogłam zrozumieć treść ostatniego zdania, to powiem tyle: Pana oczekiwania są dla mnie naprawdę mało istotne.

A swoją drogą, ciekawe dlaczego spośród wielu osób uczestniczących w tej dyskusji właśnie mnie wybrał sobie Pan jako obiekt tak żarliwych apeli? :rolleyes:

Jeśli Pana wypowiedzi na tym forum są w Pana ocenie sensowne, to stwierdzenie, że moje poprzednie były bezsensowne jest dla mnie sporym komplementem.

W inny sposób korzystamy z mózgu i na moje szczęście tak pozostanie :)
 

DeletedUser

Guest
O ile dobrze mogłam zrozumieć treść ostatniego zdania, to powiem tyle: Pana oczekiwania są dla mnie naprawdę mało istotne.

A swoją drogą, ciekawe dlaczego spośród wielu osób uczestniczących w tej dyskusji właśnie mnie wybrał sobie Pan jako obiekt tak żarliwych apeli? :rolleyes:

Jeśli Pana wypowiedzi na tym forum są w Pana ocenie sensowne, to stwierdzenie, że moje poprzednie były bezsensowne jest dla mnie sporym komplementem.

W inny sposób korzystamy z mózgu i na moje szczęście tak pozostanie :)

Również życzę wszystkiego Najlepszego i mam nadzieję, że na tym koniec
 

DeletedUser

Guest
P.S.
Nie gram tutaj żeby wygrać(patrz kilka wypowiedzi wyżej) lecz jedynie żeby się fajnie bawić.
Pozdrawiam
hahaha w takim razie skoro nie chcesz wygrac to po co ladujesz tyle pieniedzy w to??
Ja gram dla zabawy nie Ty dlatego nie marnuje tylu pieniedzy czas najwyzszy zebys to sobie uswiadomil:) Bo w tym co Ty robisz nie ma w ogole zabawy:)
 

DeletedUser

Guest
hahaha w takim razie skoro nie chcesz wygrac to po co ladujesz tyle pieniedzy w to??
Ja gram dla zabawy nie Ty dlatego nie marnuje tylu pieniedzy czas najwyzszy zebys to sobie uswiadomil:) Bo w tym co Ty robisz nie ma w ogole zabawy:)

Oj mały;)
Jeszcze czytać między wierszami się chyba nie nauczyłeś:(

Po pierwsze skąd wiesz ile?, że piszesz "tyle"?

Po drugie każdy bawi się tak jak lubi, dla Ciebie najwyraźniej Forum to najlepsza na świecie rozrywka.

A na koniec po trzecie dla każdego pieniądze mają inną wartość i to co dla Jednego jest odległym marzeniem dla Innego jest tym jak zakup lodów;)

Zastanów się nad tym i częściej przy książkach siadaj zamiast na Forum bo całe życie "premium" na Grepolis będzie dla Ciebie za drogie;)

Pozdrowienia ze świata sukcesu;)
 
Do góry