Sytuacja na świecie Bizancjum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser77
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15965

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

I jeszcze niech sie Formiones wypowie. Pewnie napisze, że te cuda to wcale nie są strategiczne i tak je za chwile stracimy.

Toś przecież pisałem to już dawno temu...VoD odpuściło wam Kolosa gdy zorientowało się, ze przy pomocy Feniksów dla was (nie wiem co im strzeliło by akurat wam pomagać, przecież nie macie szans na wygranie serwera) walka o ten cud będzie zacięta a CH ma szansę postawić nawet 4 cuda. Postawienie Kolosa nie tyle jest waszym samodzielnym sukcesem co sukcesem koalicji z CH. A co do stracenia cudów - jakbyś zgadł. Zaraz będą stały wszystkie cuda i zacznie się jazda. Obstawiam, że rozwalenia cudów doswiadczy Synergia i Triarii. Po wpisie odnośnie fuzji z Cosa Heliosa już zresztą widze, ze sami zamierzacie swoje zbudowane cuda zniszczyć, bo niestety ale za graczami cud po fuzji nie idzie. Co do zwycięzców tego serwera, nadal obstawiam VoD i CH jako tych z największymi szansami. Zdaje się, ze w rankingu to VoD jest na pierwszym miejscu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Serwer był zawieszony,ale i tak raczej nie ma możliwości cofnąć przy takiej synchronizacji.
Tu było 80 000 wojsk lądowych.

z tym serwerem to naprawdę powinni coś poprawić. Jak na samym początku WC się zbuntował to trudno, ale trzeba uczyć się na błędach by się nie zdarzały ponownie,
 
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Tak jak było do przewidzenia, zablokowaliśmy się.
Karty praktycznie odkryte, teraz czas na dogrywkę.
Wszystkie opcje są możliwe.
Pytanie:
Co dalej? (Zadaje je sobie chyba każdy sojusz.)
Wiele słów, które padły nie ułatwi porozumienia.
To co łatwo burzyło się przed EC odbudować będzie trudno, o ile w ogóle będzie można.
Choć już widać rysy i słabe podstawy niektórych "cudów", moim zdaniem ta gra jeszcze potrwa...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Tak w zasadzie wszsytko już wiadomo. Krótkie podsumowanie:

1. Triarii, bez fajerwerkó jak na sojusz top 1. Tylko 1 cud. Ale przyzwoicie. Myślę, że przy większej kreatywności i doświadczeniu dowództwa mogli pozwolić sobie na więcej.

2. VOD- porażka, sojusz z olbrzymim potencjałem ludzkim który ustami przywódców buńczuczcie zapowiadał że zbuduje niemal wszystkie cuda za pierwszą serią, z ledwością zbudował jeden. Pokazuje to, że rację miał Napoleon mówiąc - armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

3. COSAHELIOSA - zgodnie z przewidywaniami mocni, prowadzili mądrą politykę, począwszy od uzgodnień z Synergią po sposób budowy cudów. Gdyby nie falstart na początku mogliby pokusić się o 3 a może i 4 cuda. Bardzo solidny sojusz.

4. SYNERGIA - pozytywna niespodzianka. Mimo, że punktowo najsłabszy sojusz z czołówki rozegrał batalię bardzo mądrze taktycznie. Widać doświadczenie dowództwa z innych światów i duże zgranie całego zespołu. Inaczej jednak patrząc, można się zastanawiać czy rezygnacja z grobowca była słuszna. Gdyby nie ta decyzja być może dzisiaj mieliby na koncie 3 cuda.

5. APS - wielkie rozczarowanie. Budując jeden cud, do dzisiaj nie mogą go skończyć a nie zdziwię się gdy ich jeszcze ktoś wyprzedzi.

6. Katarsis - totalna katastrofa jak na tak rozbudową organizację. Potwierdza się tylko teza, że to sojusz niedzielnych grajków i bobów dostający na codzień lanie od innego potentata omówionego pozycję wyżej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13628

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

...
teraz czas na dogrywkę.
....
Pytanie:
Co dalej? ...
Wiele słów, które padły nie ułatwi porozumienia...
moim zdaniem ta gra jeszcze potrwa...
Dogrywka przed nami.
Co dalej?Jedno pewne:Dwa razy do tej samej rzeki nie wejdziemy i masz rację Polanusie niektóre mosty są spalone.
EC jeszcze potrwa i na pewno zaskoczy.Mam nadzieję,że wszyscy się postaramy by było ciekawie.Wszystkim życzę: byśmy wytrwali do końca,bez resetów,tak niewielu Nas tu zostało,.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Witam, czytam i niestety tylko nieliczni pisza cos madrego. Hitem dla mnie jest wpis o fuzji CH i Synergii, co ma im dac wygranie tego swiata. Autor wiele jak widze wie o tej grze : ) Mysle ze wszystkie inne sojusze tylko o tym marza. W sumie ciekawe jak rozsypuje sie gotowy cudak jesli wszyscy na wyspie zsynchronizowaliby przejscie do innego soja w jednej sekundzie : )
 

DeletedUser13628

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Powiem jeszcze,że mamy +-1500 graczy na świecie,a nr 1000 ma 5 miast.Co Wy na to?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

...tylko nieliczni pisza cos madrego...
Bo to nie encyklopedia...Ot takie pogaduchy i tyle.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Podśmiewasz się ze mnie no to ci małej lekcji udzielę gm. jak się to robi, pewnie do takiego etapu nigdy na grepolis nie doszedłeś. Fuzja na bazie sojuszu Cosa Heliosa lub Synergi - to nie ma znaczenia.
Przykładowo na bazie Cosa Heliosa. Cosa buduje do poziomu 9 latarnię i kolosa - to co ma Synergia. Przygotowuje na maksa magazyny. W ustalonej wcześniej godzinie, ja bym to zrobił nocą - ustaleni gracze Synergi, w tym co mają miasta na wyspach cudów, przechodzą do Cosa, rozwalając swoje cuda tym ruchem na poziom 9. Oba sojusze zaczynają słać surowce na poziom 10 cudaków Cosa , gdy wszyscy śpią o potem z pełnymi łaskami skracać budowę. Nim się inni pobudzą będzie już pozamiatane i przewaga nie do nadrobienia. Oczywiście wszystko to można przeprowadzić również przez akces Cosa Heliosa do Synergi. Koniec lekcji.

Oczywiście to takie gdybanie i tak myślę, że teraz zarówno Cosa heliosa ja i Synergi będzie zależało na podbiciu cudaka Triari. Jesli zrobi to Synergia będzie miała lepszą kartę przetargową, jeśli zrobi to Cosa Heliosa wówczas do wygranej wystarczy im APS.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

...Oba sojusze zaczynają słać surowce na poziom 10 cudaków Cosa , gdy wszyscy śpią o potem z pełnymi łaskami skracać budowę

wszystko ładnie, wszystko pięknie.. ale jak już gdybamy, to VOD może tylko czekać na taki rozwój wydarzeń.. kolosa mogą mieć załadowanego i tylko czekają by uruchomić budowę..

póki co pełno spekulacji wisi w powietrzu.. a jak już to wyżej zostało napisane - "czas pokaże" :p
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Podśmiewasz się ze mnie no to ci małej lekcji udzielę gm. jak się to robi, pewnie do takiego etapu nigdy na grepolis nie doszedłeś. Fuzja na bazie sojuszu Cosa Heliosa lub Synergi - to nie ma znaczenia.
Przykładowo na bazie Cosa Heliosa. Cosa buduje do poziomu 9 latarnię i kolosa - to co ma Synergia. Przygotowuje na maksa magazyny. W ustalonej wcześniej godzinie, ja bym to zrobił nocą - ustaleni gracze Synergi, w tym co mają miasta na wyspach cudów, przechodzą do Cosa, rozwalając swoje cuda tym ruchem na poziom 9. Oba sojusze zaczynają słać surowce na poziom 10 cudaków Cosa , gdy wszyscy śpią o potem z pełnymi łaskami skracać budowę. Nim się inni pobudzą będzie już pozamiatane i przewaga nie do nadrobienia. Oczywiście wszystko to można przeprowadzić również przez akces Cosa Heliosa do Synergi. Koniec lekcji.

Oczywiście to takie gdybanie i tak myślę, że teraz zarówno Cosa heliosa ja i Synergi będzie zależało na podbiciu cudaka Triari. Jesli zrobi to Synergia będzie miała lepszą kartę przetargową, jeśli zrobi to Cosa Heliosa wówczas do wygranej wystarczy im APS.

Fantazje nie do zrealizowania, po pierwsze musieliby to zrobic w tajemnicy przed polowa kazdego ze swoich sojuszy. Zsynchronizowac tak jak mowisz w nocy, ale info o rozpadzie idzie do wszystkich tak czy siak. Jak myslisz co robi wtedy caly swiat , wliczajac w to porzuconych, przewaga stopnieje blyskawicznie bo ostatni poziom buduje sie kilka dni. I juz nie wspominajac o niepewnosci co do tych ktorzy mieliby przyjac tych 25 do swojego skladu. CH buduje, Synergia swoje rozwala czeka na zapy a te nie nadchodza.... : )
 

DeletedUser18393

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Ciekawe lekcje poglądowe ja znalazłem inny sposób na spędzenie czasu na Bizancjum.
po pierwsze kupiłem już kiełbaski i napoje.
po drugie czekam jak temperatura na grze wzrośnie,wtedy zacznę piec kiełbaski.
po trzecie gdy któryś z sojuszy wybuduję cztery cudaczki,wtedy w zależności po której stronie to będzie wzniosę toast za zwycięstwo lub zapiję robaczka za przegraną.
Tak czy siak wyjdę na swoje,będę syty i napity.
 

DeletedUser13628

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Ale gmkgmk możliwe na tym świecie.Tu pierwszy raz spotkałam się z intrygą uknutą przez dwóch takich,którzy wyprowadzili cały sojusz założycielowi.Dla mnie to ewenement w tej skali,że jeszcze historia jest nie odkłamana.Więc zdradzić,uknuć,uciec...to tu akurat nie nowość.
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Z tej strony moze tak ale czasowo nie, przy 10 poziomie 50 osob nie zrobi takiej przewagi zeby setki jej nie nadrobily. tak jak mowie nawet porzuceni wchodziliby skracac. Przewaga stopnieje blyskawicznie i byliby w czarnej.... : )
 

DeletedUser13628

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Czas...ważny element w tej układance,masz rację gmkgmk.
klepsydra.gif

Ale chciałabym zobaczyć ten scenariusz,a Ty studzisz zapędy,hi.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Gratuluje CH,Vod i Aps kolejnych dziesiątek.

Teraz mamy już komplet cudaków :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Gratulacje dla APS za postawienie piramidek.

Oraz spóźnione dla COSA HELIOSA z posąg Zeusa i Świątynię.

Rozpoczynamy nową Erę na Bizancjum. Mam nadzieję że będzie teraz ciekawiej niż dotychczas.
 

DeletedUser15965

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Przykładowo na bazie Cosa Heliosa. Cosa buduje do poziomu 9 latarnię i kolosa - to co ma Synergia. Przygotowuje na maksa magazyny. W ustalonej wcześniej godzinie, ja bym to zrobił nocą - ustaleni gracze Synergi, w tym co mają miasta na wyspach cudów, przechodzą do Cosa, rozwalając swoje cuda tym ruchem na poziom 9. Oba sojusze zaczynają słać surowce na poziom 10 cudaków Cosa , gdy wszyscy śpią o potem z pełnymi łaskami skracać budowę. Nim się inni pobudzą będzie już pozamiatane i przewaga nie do nadrobienia. Oczywiście wszystko to można przeprowadzić również przez akces Cosa Heliosa do Synergi. Koniec lekcji.

Aby taki scenariusz zrealizować musielibyście się dogadać z sojuszem, który ma takie same cuda jak wy tylko na 9 tym poziomie. Z Cosa Heliosa tak się ułożyliście, ze akurat te cuda które macie zrobione oni mają na bardzo niskich poziomach. W taki sposób możecie dogadywaćsię z Triarii i Vod a nie z CH. CH może taki scenariusz zrealizować razem z APS (piramidy) i VoD (ogrody) i postawić 4 cuda - a bądź co bądź VoD to dawni koalicjanci.
 

DeletedUser16794

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Bizancjum

Tak jak już zostało wcześniej napisane, pewne mosty są już spalone i nie ma odwrotu od wybranej przez niektóre sojusze drogi.
 
Do góry