Sytuacja na świecie Kalidon

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser26365

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Najlepiej jakby tą całą grę cofnęli:) i to o dobre kilka lata ha ha



I w ten optymistyczny sposób zakończmy ten watek...
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
bo jakieś oddawanie wiosek na wyspach z cudakami to mi troszkę śmiesznie zabrzmiało ...ciężko mi zrozumieć sensowność takich decyzji i czemu to by miało w ogóle służyć ... bo chyba nie dobru ogólnemu
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

skoro przyznali się do błędu to niech naprawią to co zrobili. i jak się przyznali przed kim? bo grepo to nie tylko jedna osoba sojusz. jakoś nie widzę przyznania się supportu do popełnionych błędów ani rekompensat jakie chcą zaoferować enrage.. koszty nie tylko oni ponosili bo my jako sojusz też mniejsze bo mniejsze ale ponieśliśmy straty w jednostkach wbijając do Was, stracony czas, złoto na skróty wojska niektórzy na Waszym terenie by kolon goły nie stał, starania zawalone nocki i co nie będziemy mieć cudów ani rekompensaty z tego? to działą w obie strony także support niech cofnie serwer a nie się wymiguję i każdemu rekompensaty powinien dać
Bo rekompensaty są żałośnie małe jak na szkody jakie narobili, więc próbują po cichaczu "przeprosić się" z najbardziej pokrzywdzonymi osobami. I dlatego nie masz wglądu do ich przyznania się do winy. My mamy bo to nam wyrządzili największą krzywdę tym posunięciem.

hmm...nie tylko chodzi o to .... moim zdaniem Patryku nawet cofniecie serwera nie do końca bedzie uczciwe( ale powiedzmy,ze do zaakceptowania), albowiem w enrage pojawiły sie ogromne niedociągnięcia organizacyjne jesli chodzi o cudaki .... oni teraz wyciągnęli wnioski ( bynajmniej mam taka nadzieje) i ich gra przez to wydarzenie będzie toczyła się innymi torami ... myślę ,ze już więcej by nie dopuścili do czegoś takiego jak brak czujek na cudakach etc.
Czujki zawsze były na cudakach. A to, że np. ja dostałem tygodniową delegację i musiałem udać się na urlop to moje czujki nie sygnalizowały zagrożenia. Podobnie z kilkoma innymi graczami.

zawsze mozna a wracając do sytuacji to tak cofnijmy może wszystkie serwery żeby bylo uczciwie co?
Jestem za, jeżeli cofnięta zostanie Itaka.
 

DeletedUser19959

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Bo rekompensaty są żałośnie małe jak na szkody jakie narobili, więc próbują po cichaczu "przeprosić się" z najbardziej pokrzywdzonymi osobami. I dlatego nie masz wglądu do ich przyznania się do winy. My mamy bo to nam wyrządzili największą krzywdę tym posunięciem.


Czujki zawsze były na cudakach. A to, że np. ja dostałem tygodniową delegację i musiałem udać się na urlop to moje czujki nie sygnalizowały zagrożenia. Podobnie z kilkoma innymi graczami.


Jestem za, jeżeli cofnięta zostanie Itaka.

najlepiej to cofnijmy czas!! wszyscy beda zadowoleni :D
 

DeletedUser23323

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

tą niechęć to ja już widze od dawna - od kiedy stanęły na tym świecie wszystkie cuda
gracze Enrage rezygnowali z gry albo wchodzili sporadycznie tylko na atak
połowa sie na żółto świeciła
i tak sie zastanawiam: czy to bierne zachowanie podczas bana to nie było po to, żeby skrócić wegetacje
 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

hmmm... moja niechęć do gry pojawiła się kilka miesięcy temu. Ten ban teraz to jedynie pogłębienie niechęci. A jeżeli innym graczom jest obojętne czy ktoś zasłużył czy nie na bana to powodzenia... to patrzenie tylko na własny interes... o nie miałem/miałam bana za darmo to co mi tam... niech już skończą marudzić. ja będę narzekać im za to.
tylko problem nie zniknie i może trafić się innemu graczowi. a wtedy to ten gracz będzie narzekać a inni będą go uciszać.
ban Antevii tylko sprowokował mnei to wyrażenia zdania. i może to dobry moment żeby coś z tym zrobić skoro dużej ilości graczy nie podoba się przyznawanie banów za darmo. Jak wspomniałam nie piszę tu o cudach... nie chcę się w tej kwestii wypowiadać bo nie chce mi się po raz kolejny przeplatać przez te same słowa które już padało...
 

DeletedUser20920

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

A ja napisze tak,
nie ma dobrego rozwiązania na tą sytuację, jedyne do czego ona doprowadzi, to zniechęci do gry kolejne osoby bez względu na dalszy rozwój tego zdarzenia, np. mnie,

Jestem w radzie Poczekalni, nie czuje się absolutnie odpowiedzialny za słuszne czy niesłuszne urlopowanie gracza na cudzie, i ręczę ze nie było żadnych przecieków ani nieczystych zagran z naszej strony, bo to nie miało by sensu, gram(gramy) w to dla zabawy, nie dla samorealizacji i podnoszenia własnego ego.
a pośrednio zostałem wyzwany tutaj od ludzi bez honoru, układających się z suportem, czy bóg wie kim, grających nieczysto i wykorzystujących sytuację (obłuda sięga zenitu, bo piszecie tak jakby zabieranie komus miasta podczas nieobecności było czyms karygodnym i powszechnie karconym)

a winny jest producent gry, bo stwarza warunki do niejasnych i krzywdzących dla graczy sytuacji, nie gracze, przecież to jasne.
I niestety jedynym rozwiązaniem jest spadek graczy grających, może wówczas raczą takie luki w grze usunąc,
A puki co wszyscy wiemy, że takie sytuacje się zdarzaja i niestety skoro mimo wszystko chcemy w to grac, to musimy brac pod uwagę możliwośc ich wystąpienia,
Trudno mi sobie wyobrazic cofanie czasu serwera za każdym razem kiedy ktos będzie pokrzywdzony - musiałaby powstac do tego jakaś wielotomowa instrukcja w jakich sytuacjach cofamy, a w jakich nie i o ile:)))

Nie zmienia to faktu, ze a najlepiej jakby faktycznie cofnęli wszystkie serwery lub napisali tą grę od nowa:))

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

tą niechęć to ja już widze od dawna - od kiedy stanęły na tym świecie wszystkie cuda
gracze Enrage rezygnowali z gry albo wchodzili sporadycznie tylko na atak
połowa sie na żółto świeciła
i tak sie zastanawiam: czy to bierne zachowanie podczas bana to nie było po to, żeby skrócić wegetacje
Raczej to nie skróciło "wegetacji". Chyba, że ktoś chce się wyszarzeć.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Raczej to nie skróciło "wegetacji". Chyba, że ktoś chce się wyszarzeć.

Enrage pewnie zrezygnowało... na ja bym też na ich miejscu zrobiła, stracić dwa cudy to jak spaść z 13 piętra. :eek: Ale za to inni już mają wtedy 70% więcej szans na wygraną. Więc można współczuć, że sojusz stracił cudy w ten brutalny sposób.
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Enrage pewnie zrezygnowało... na ja bym też na ich miejscu zrobiła, stracić dwa cudy to jak spaść z 13 piętra. :eek: Ale za to inni już mają wtedy 70% więcej szans na wygraną. Więc można współczuć, że sojusz stracił cudy w ten brutalny sposób.
Jestem fanem Twojej narracji opisującej każdą sytuacje na forum :) trafne i wyważone wnioski kojarzą mi się z tym automatycznym lektorem do filmów pełnym emocji i ekspresji:))) Oczywiście nie ma to na celu obrażanie tylko to fajnie i troche śmiesznie brzmi:)))))

Pozdrawiam , i bez spiny :)
smiley_emoticons_winken4.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Enrage pewnie zrezygnowało... na ja bym też na ich miejscu zrobiła, stracić dwa cudy to jak spaść z 13 piętra. :eek: Ale za to inni już mają wtedy 70% więcej szans na wygraną. Więc można współczuć, że sojusz stracił cudy w ten brutalny sposób.
Tylko, że żaden sojusz nie ma nawet podwalin na wybudowanie czwartego cudu. Więc szanse na wygranie wcale im nie wzrosły. Różnica taka, że spadły szanse na skończenie tego świata w szybszym terminie.
 

DeletedUser26367

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Tylko, że żaden sojusz nie ma nawet podwalin na wybudowanie czwartego cudu. Więc szanse na wygranie wcale im nie wzrosły. Różnica taka, że spadły szanse na skończenie tego świata w szybszym terminie.
A to Enrage mialo wygrac swiat w tym wczesniejszym terminie czy kto? Wasza pewnosc siebie czasami mnie powala, jeszcze przed koncem budowy cudow osobnik od was chwalil sie piecioma cudakami, skonczyliscie na trzech, teraz macie tylko jeden :).
 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

tu sie mylisz bo poczekalnia i SN wspolpracuja ze sobą od poczatku i tylko kwesta czasu jak się miedzy soba dogadaja jakie osoby z obu sojuszy maja wygrac.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Gdyby nie sytuacja z banem to ciężko nie być pewny takiego zakończenia. Mieliśmy do chwili poprzedzającej ban 3 cuda, wszystko ładnie się składało. Wszystko zostało zrąbane przez niesłusznie (jak sam support zauważył) nałożenie blokady.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

tu sie mylisz bo poczekalnia i SN wspolpracuja ze sobą od poczatku i tylko kwesta czasu jak się miedzy soba dogadaja jakie osoby z obu sojuszy maja wygrac.
Kwestia dłuższego czasu, bo przy połączeniu sił i tak muszą postawić czwarty cud od zera (Poczekalnia nie przejmie cudu SN).
 
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

szybciej postawią ten cud niż energi by odbila jakiegos cudaka,bo nawet nie mieliscie zadnych podwalin na to zeby gdziekolwiek wbic na cudaka.
wiec nawet gdyby nie bylo bana nie widzial bym szybszego zakończenia tego świata
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

szybciej postawią ten cud niż energi by odbila jakiegos cudaka,bo nawet nie mieliscie zadnych podwalin na to zeby gdziekolwiek wbic na cudaka.
wiec nawet gdyby nie bylo bana nie widzial bym szybszego zakończenia tego świata

I tak ja nie widzę, żeby ktokolwiek chciałby wygrać ten świat ;) Bitwa o cudy? Szybkie czekanie. Potem te cudy, no wyszło, że nierozegrane, każdy starał się podbierać. Teraz ban - doskonała okazja do wbicia dwóch Cudów Świata i wygranie, a ja nie widzę, żeby ktoś się starał o to :p
 

DeletedUser23478

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

szybciej postawią ten cud niż energi by odbila jakiegos cudaka,bo nawet nie mieliscie zadnych podwalin na to zeby gdziekolwiek wbic na cudaka.
wiec nawet gdyby nie bylo bana nie widzial bym szybszego zakończenia tego świata

wojtas ty nie bądź taki pewny nie znasz ludzi co tu grają i na co ich było jeszcze stać wy też nie potrafiliście nic nam zrobić z wejściem na cud a co dostaliście miasta od gościa co zdradził sojusz enrage i miał koło cudów naszych miasta i oddał wrogą i się cieszyliście że macie blisko miasta a na cud nigdy byście i tak nigdy się nie dostali gdyby nie ten ban

- - - Automatycznie połączono posty - - -

czytam czytam i nie wierzę w nie które wpisy ale ja nie po to by się kłócić piszę już mi przeszło piszecie o tym jak enrage dało ciała z obroną cudaków tak dało ale to dlatego ponieważ jak każdy wie dzień wcześniej było sporo ataków na Antevia i większość wsparć tych co grali poleciało właśnie na te miasto ona sama wycofała je rano wracały one i po 8h do miast nawet nie było możliwości by je wysłać znów na jej miasta by je obstawić a że czujek nie było były tylko co komuś da czujka jak obcy sojusz uderza i po minucie może być tam obrony xxxx tysięcy i przed świętami dużo osób poszło na urlopy tak że też deffa też było mniej w sojuszu ktoś pisał że miasta powinny być obstawione ok niech ktoś mi da przykład jak powinny być obstawione co w każdym po 100 tys birem to też jest do rozbicia jak się nie wie czy lecą ataki znaczy nic się nie wie najlepszym rozwiązaniem było by szybkie przejęcie miast z tym się zgodzę w 100 procentach nawet nie przejęcie tylko wkładanie kolonów i na koniec okupacji ich wycofywanie i wkładanie nowego wtedy jest pogląd na sytuację ale gdy pierwszy kolon został wsadzony na cudaka nawet większość z nas nie wiedziała co się dzieje dlaczego udało się wrogowi wsadzić kolona i po stracie tego cudu już wszyscy mieli wyrąbane na resztę cudów taka jest prawda a co do tego że sojusz miał kryzys to się zgodzę ale nie wiadomo czy by się nie podniósł i tego się nie dowiemy ja osobiście chciałem pograć poleciałem koło wroga cudu 4 palikami i rozbudowane już są pod kolony i zawszę jakaś nadzieja była teraz została nam odebrana i więc jeśli ktoś piszę że nic się nie stało ok nic się nie stało wszystko ok według nie których
P.S.
coś ktoś tam pisał o pich że niby coś tam sam sobie wojska rozwalał i mogę stwierdzić sam osobiście że są to bzdury wyssane z palca grałem z nim na tym świecie w jednym sojuszu i na noc swoje wojska chował u mnie w miastach a że w dzień był cały czas na grze to wojska tracił ale na innych wiem bo raporty były wstawiane
 

DeletedUser11474

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

I tak właśnie powinno być. Gdyby Poczekalnia grała w tym momencie honorowo, to oddałaby nam miasta na cudakach. Sprawiedliwie by było, uczciwie, honorowo. I byśmy grali dalej, wyrównana (w pewnym sensie bo jednak przez bana dużo wojska padło) potyczka, dalsze budowanie.

honorowo wobec waszej zalozycielki czyt Antevi bylo by gdybyscie wy porafili zabezpieczyc jej wiosek na cudakach w tym momencie kiedy dostala bana ....
uczciwie kiedy potrafilybyscie sie przyznac ze daliscie dupy nie potrafic tego zrobic...

Antevio naprawde mi przykro jezeli nieslusznie dostalas bana...takie cos moze spotkac kazdego z nas i swiadczy tylko o tym ze gra od ktorej w jakims stopniu jestesmy uzaleznieni jest bublowatym produktem a i tak dalej w nia gramy....coz tak naprawde wiekszosc ludzi lubi tandete;))))
My jako Poczekalnia nie przyszlismy tu budowac cudakow....przyszlismy sobie poprostu pograc,prawda jest taka ze przez Twoj ban postawimy cztery cuda,pozamiatane ...ale jakos specjalnie cisnienia na nie nie mielismy;) bardziej zalezalo nam aby nie powtorzyla sie sytuacja z retimo,kto gral wie o co chodzi.
Czytajac wszystkie te posty pdnosze nieodparte wrazenie ze teraz wiekszosc graczy Enrage stara sie obwinic wszystkich dookola wlacznie z suportem.poczekalnia ,wsi o swoja porazke a tak naprawde sami daliscie ciala pozwalajac pod nieobecnosc Antevi powstawiac kolony do wioch na cudakach ..
Coz jezeli wstawiacie czujke 2h po ataku na wioche na cudaku nie sprawdzajac nawet czy kolon tam juz nie stoi to jest po prostu tylko zalosne...
Przepraszam jezeli kogos urazilem swoja wypowiedzia nie to bylo moim zamiarem ,Zdrowych Pogodnych swiat pozdrawiam
Tomek
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

honorowo wobec waszej zalozycielki czyt Antevi bylo by gdybyscie wy porafili zabezpieczyc jej wiosek na cudakach w tym momencie kiedy dostala bana ....
uczciwie kiedy potrafilybyscie sie przyznac ze daliscie dupy nie potrafic tego zrobic...

Antevio naprawde mi przykro jezeli nieslusznie dostalas bana...takie cos moze spotkac kazdego z nas i swiadczy tylko o tym ze gra od ktorej w jakims stopniu jestesmy uzaleznieni jest bublowatym produktem a i tak dalej w nia gramy....coz tak naprawde wiekszosc ludzi lubi tandete;))))
My jako Poczekalnia nie przyszlismy tu budowac cudakow....przyszlismy sobie poprostu pograc,prawda jest taka ze przez Twoj ban postawimy cztery cuda,pozamiatane ...ale jakos specjalnie cisnienia na nie nie mielismy;) bardziej zalezalo nam aby nie powtorzyla sie sytuacja z retimo,kto gral wie o co chodzi.
Czytajac wszystkie te posty pdnosze nieodparte wrazenie ze teraz wiekszosc graczy Enrage stara sie obwinic wszystkich dookola wlacznie z suportem.poczekalnia ,wsi o swoja porazke a tak naprawde sami daliscie ciala pozwalajac pod nieobecnosc Antevi powstawiac kolony do wioch na cudakach ..
Coz jezeli wstawiacie czujke 2h po ataku na wioche na cudaku nie sprawdzajac nawet czy kolon tam juz nie stoi to jest po prostu tylko zalosne...
Przepraszam jezeli kogos urazilem swoja wypowiedzia nie to bylo moim zamiarem ,Zdrowych Pogodnych swiat pozdrawiam
Tomek
nastepny najmadrzejszy sie odezwal w zyciu byscie nie wbili na tego cudaka gdyby nie ban taka prawda a teraz mozesz sobie pisać co chcesz.. jakie to ma znaczenie mieliscie przewage bo my nie widzielismy o co chodzi.. normalni gracze nie byli poinformowani o banie a wy wiedzieliscie.. wiec wbic kolona do kogos z banem to nie problem wystarczy poswiecic wojsko a cel byl tego wart.. bez zadnego problemu mogliscie dograć akcje wiec skoncz pitolic bo jak w momencie Ci spada dajmy na to 40 raportów zanim doplyniesz w te powiedzmy nie wiem 20min z wyspy to juz jest po ptokach... nie mozna pocelowac za kolona ani zrobic klina nic... i tylko kur 2 geniuszy z poczekalni tutaj broni zaparcie swoich racji ... mimo ze tej racji nie macie... a po za tym byla noc nikt nie musial czuwac i patrzec.. gdybysmy wiedzieli o banie to pewnie by te pare osob czuwało.. kolejna kwestia dobrze widzieliscie ze wszyscy dzien wczesniej poslali deffa bo widzieliscie ile stało ktory jak kolega wspomnial wracał dlugo a Antevia odeslala go dopiero kolo poludnia wiec dolicz sobie gdzie nie gdzie do nie wiem np 10h
 

DeletedUser11474

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

nastepny najmadrzejszy sie odezwal w zyciu byscie nie wbili na tego cudaka gdyby nie ban taka prawda a teraz mozesz sobie pisać co chcesz.. jakie to ma znaczenie mieliscie przewage bo my nie widzielismy o co chodzi.. normalni gracze nie byli poinformowani o banie a wy wiedzieliscie.. wiec wbic kolona do kogos z banem to nie problem wystarczy poswiecic wojsko a cel byl tego wart.. bez zadnego problemu mogliscie dograć akcje wiec skoncz pitolic bo jak w momencie Ci spada dajmy na to 40 raportów zanim doplyniesz w te powiedzmy nie wiem 20min z wyspy to juz jest po ptokach... nie mozna pocelowac za kolona ani zrobic klina nic... i tylko kur 2 geniuszy z poczekalni tutaj broni zaparcie swoich racji ... mimo ze tej racji nie macie... a po za tym byla noc nikt nie musial czuwac i patrzec.. gdybysmy wiedzieli o banie to pewnie by te pare osob czuwało.. kolejna kwestia dobrze widzieliscie ze wszyscy dzien wczesniej poslali deffa bo widzieliscie ile stało ktory jak kolega wspomnial wracał dlugo a Antevia odeslala go dopiero kolo poludnia wiec dolicz sobie gdzie nie gdzie do nie wiem np 10h

teraz to jestes przekomicznie smieszna wiec jak naprawde niemasz nic do powiedzenia to poprostu niemow,zeby niebyc jeszcze bardziej...;) mam tam 6 wioch w tym 4 na slupkach takie po 2k... wstawilem WAM kolona na grobowiec ,nie antevi... do zupelnie pustej wiochy z ktorej 2 godziny wczesniej wycofaliscie swojego kolona widzac ze leca moje manty a po jakis dwoch godzinach dopiero wstawiliscie tam czujke jak kolon juz stal..:))))))).a zeby bylo jeszcze smieszniej przestal do 7 rana na niecalych 100 biremach
i do kogo macie teraz zale????
Poproscie Antevie pewnie wstawi wam raporty jak to sie wszystko odbylo,mi sie nawet niechce sie juz ich szukac....
P.s a deffem nie rozbija sie okupacji tylko offem wiec niewazne ile wracal wasz deff tym bardziej ze kolon stal golas pare godzin ;)
Wniosek nasuwa sie sam na tym forum najbardziej poszkodowani czuja sie nooby ktorzy myslac ze jak regularnie slali szure to tak jakby koronka z urzedu im sie nalezy,kazdemu kto tak mysli moge taka narysowac i wyslac na pw bo realnej na tym swiecie raczej juz nie zdobedzie...Bez znaczenia co powiecie,napiszecie na tym forum fakt jest prosty i oczywisty daliscie ciala jako sojusz nie potrafiac zabezpieczyc wioch na cudakach waszego zbanowanego gracza smutne jest tylko to ze obwiniacie wszystkich dookola tylko nie siebie...
Jedyna tak naprawde poszkodawana osoba jest Antevia o ile jej ban byl niesluszny i gdyby mnie to spotkalo na jej miejscu,patrzac na wasze zaangazowanie w obrone tego co razem budowaliscie i jej wioch to niechcial bym juz z wami grac..
 

DeletedUser4425

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Kalidon

Szkoda z nimi gadać ze względu tylko na święta nie napiszę tylko co o nich myślę tzn o wypowiadających się tutaj graczach Poczekalni bo być może inni są normalniejsi.
Wesołych Świąt dla wszystkich
 
Do góry