Sytuacja na świecie Rizinia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser23685

Guest
Brawo dla Gangusów, nie ma to jak szacunek dla własnych graczy...

- wstaw kolona
- hurr durr deffa potrzeba
- niech się zbierze jakaś jego ilość
- zobacz ataki, wsparcia w międzyczasie lecą
- wycofaj własnego deffa bo ci żal, wiedząc że mniej aktywni członkowie sojuszu będą go mieli w całości skasowany

smiley_emoticons_bravo2.gif

No to akurat niefajnie z ich strony :V albo cofają wszyscy albo nikt, zresztą co to za strata w 2 dni sie deffa odrobi, jedynie strata mityków boli tak na dobra sprawę, bo bez eventu ich tak szybko nie odrobisz, a z tego co widziałem to ostatnio naszą okupacje odbijali w bonusie, a co śmieszniejsze okupacja była do 8:49, a 2 paczki mitów po 90-pare gryfów wchodziło i 7:45 i 7:54, w takim tępie to za pare dni po evencie nie będzie śladu już
 

DeletedUser22102

Guest
Mi wczoraj padło jakieś 36k deffa lądowego, zakolejkowane mam już de facto wszystko, na sobotę będzie 100% odrobione...
 

DeletedUser23685

Guest
Mi wczoraj padło jakieś 36k deffa lądowego, zakolejkowane mam już de facto wszystko, na sobotę będzie 100% odrobione...

Deff łatwo idzie ładuje się łudki i rydki i surowcowo wychodzi to wtedy najkorzystniej, są też bohaterowie do deffa więc to sprawnie idzie, najgorszej idzie odbudowa birem, bo do nich nie ma żadnego bonusu w postaci bohatera, ale to dobrze, bo przy 10k birem przelicznik jest strasznie niski i jakby wprowadzili do nich coś takiego jak arystoteles i budowa birem szłaby sprawniej niż ogni to odbijanie ogniami straciłoby sens

Ale ja jakoś straciłem chyba z 4 razy ponad 4k birem na tym świecie i odbudowałem je w 3 dni, więc nie widzę sensu w uciekaniu i cofaniu wojska, bo ta gra polega na rozbijaniu i odbudowywaniu wojska

Dostalem porade od hebanowego mowcy, wypada skoczyc do kiosku.
To doktorek pod nowym nickiem? Mniej wiecej w ten sam desen nawija.

Jak szukasz doktorka to prawdopodobnie siedzi na oroposie :V
 
50 min-stara wojna rozpoczyna się na nowo:)
Ale dyplomaty gratuluje:
"Witam
Moi gracze się nudzą , bazyl walnął szaraki i jakoś musimy ogarnąć sojusz , po dłuższych rozmowach podjęlismy decyzję , jutro o godzinie 22:00 zostanie zerwany pakt z wami...
Wszystko się u nas pozmieniało , życzę miłej gry i mam nadzieje ze będzie ciekawie ^^
Pozdrawiam
Apo"
ogarniamy sojusz więc macie z nami wojne :D
najrozsądniejsza decyzja
 

DeletedUser29689

Guest
Szukam sojuszu, oferuje ładne synchro, stałą pomoc deffem i ogniem. Jedynie jeżeli ów sojusz będzie daleko od mojego położenia to proszę o przekazanie mi 2-3 miast bym mógł się rozwinąć.
 
John z chęcią ale nie jestem taką ryjówką jak inni;) nikomu nie ubliżając oczywiście
smiley_emoticons_smilenew.gif

Jeszcze się dobrze nie zaczęło a tu już 1 neutralny, 4 u miśków i 4 u was;) także sam widzisz jak jest
smiley_emoticons_flucht2.gif
 

DeletedUser18159

Guest
Szukam sojuszu, oferuje ładne synchro, stałą pomoc deffem i ogniem. Jedynie jeżeli ów sojusz będzie daleko od mojego położenia to proszę o przekazanie mi 2-3 miast bym mógł się rozwinąć.
TIL widzę prowadzi agresywną rekrutację, może cię przygarną... Tylko musisz wszystkie wioski na m45 oddać, bo oni uciekają na m65:D
 
John z chęcią ale nie jestem taką ryjówką jak inni;) nikomu nie ubliżając oczywiście
smiley_emoticons_smilenew.gif

Jeszcze się dobrze nie zaczęło a tu już 1 neutralny, 4 u miśków i 4 u was;) także sam widzisz jak jest
smiley_emoticons_flucht2.gif
ja tam chętnie bym Cię wziął do siebie :D
nie jesteś ryjówką, ale chyba będziesz musiał wybrać:D
 

DeletedUser29297

Guest
Mam dla was małą propozycję zamiast tu pisać dla zaistnienia na forum proszę postawić warunki na ewe nowy świat żeby był na zasadach 1świata grepo bez tych dziwnych dodatków co są teraz /idę o zakład że co najmniej połowa z was po tygodniu gry chciała by uciekać i marudziła co to z a świat a morze warto dla odświeżenia wrócić do początków gdy grało się dla gry nie było krecików i innych bzdurnych dodatków
 

DeletedUser23685

Guest
Mam dla was małą propozycję zamiast tu pisać dla zaistnienia na forum proszę postawić warunki na ewe nowy świat żeby był na zasadach 1świata grepo bez tych dziwnych dodatków co są teraz /idę o zakład że co najmniej połowa z was po tygodniu gry chciała by uciekać i marudziła co to z a świat a morze warto dla odświeżenia wrócić do początków gdy grało się dla gry nie było krecików i innych bzdurnych dodatków

Jest to już dzisiaj niemożliwe jeżeli Inno nie wyeliminuje tych dodatków, żaden grajek, którego stać na kupowanie 25-50k złota tygodniowo ci na to nie przystanie, bo ludzka mentalność jest jaka jest i każdy chce zaistnieć w tej topce i jednocześnie ma ból dupy o to, że ktoś inny jest, a on nie i co robi? Złoci by do niej dobić, chociaż topka wcale nie jest taka trudna do zdobycia, oczywiście mówię tutaj o eko jak patrzę ilu graczy ma wioski po 15-17k pkt i zastanawiam się po co, nic więcej nie daje to poza większą ilością punktów i mniejszymi paczkami mitów czy ogni niż wioska co ma ich 8-10k pkt

Jedyna solidarność graczy miała miejsce w kwestii gradu, którego już się nie spotyka (przynajmniej nie na starym systemie)
 

DeletedUser16352

Guest
Dzisiaj zgarnąłem wioskę i zbadany grad miała to do tego co napisałeś Azir :) Myślę jednak że to są wyjątki.
 

DeletedUser23053

Guest
Mam dla was małą propozycję zamiast tu pisać dla zaistnienia na forum proszę postawić warunki na ewe nowy świat żeby był na zasadach 1świata grepo bez tych dziwnych dodatków co są teraz /idę o zakład że co najmniej połowa z was po tygodniu gry chciała by uciekać i marudziła co to z a świat a morze warto dla odświeżenia wrócić do początków gdy grało się dla gry nie było krecików i innych bzdurnych dodatków

bez planera ataków, bez zegara na okienkach ataków i wsparć, bez ułatwień typu "nie zbije się własnej okupacji"?
toż to trzeba by się znać na zegarku!
spora część populacji graczy nie przeszłaby tego testu.
 

DeletedUser22713

Guest
bez planera ataków, bez zegara na okienkach ataków i wsparć, bez ułatwień typu "nie zbije się własnej okupacji"?
toż to trzeba by się znać na zegarku!
spora część populacji graczy nie przeszłaby tego testu.
Łatwo drogi Zeusie wypunktować taką wypowiedź napisaną we frustracji, po tym jak dałeś sobie wbić.. ile? 6 kolonów?Jednego wieczoru. Na żywca.
Ale dobrze, po kolei. Po pierwsze, planer ataków nie wysyła niczego za nas, jest tylko przypomnieniem. Z tym zegarem to nawet mnie rozśmieszyłes. Ty pewnie korzystasz ze wskazówkowego który wisi w salonie przy wysyłaniu ataków i wsparć? Twoja propozycja jest taka żeby nie było widac na jaką godzinę się śle?
Co do ułatwienia w niezbiciu własnej okupacji, gracze jak widzą swój atak po kolonie to zostawiają dla zmyłki, bo wiedzą że nie zrobi krzywdy. masz problem z rozpoznaniem fejka? Podaj jeden powód dla którego powinna być możliwość atakowania... siebie...
W ogóle to zamiast przyjść i pogratulować to sypiesz usprawiedliwieniami.. to planer, to zegar, to coś.. już usprawiedliwienie - koalicja nie działa bo przecież wbijamy sami.. to w modzie będzie planer... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23053

Guest
Nie drogi Lechu, to nie frustracja. Mój wpis jest całkowicie oderwany od Waszej akcji.
Gwoli ścisłości ustało 5 klonów 8 się odbiło lub ubiliśmy 1 ubiliście sobie sami (moze to efekt zegara wskazówkowego) 2 zwialy.
Akcji była przyznaję ładna i pogratulowałbym gdybyście nie zepsuli efektu zamulaniem szpiegami.

"Twoja propozycja jest taka żeby nie było widac na jaką godzinę się śle?
Co do ułatwienia w niezbiciu własnej okupacji, gracze jak widzą swój atak po kolonie to zostawiają dla zmyłki, bo wiedzą że nie zrobi krzywdy. masz problem z rozpoznaniem fejka? Podaj jeden powód dla którego powinna być możliwość atakowania... siebie..."

Może Cię to zdziwi ale w wersji 1.x tak własnie było. Jedynym zegarem był ten w lewej części ekranu obecnie pod okienkami zarządców. Całą resztę obliczeń czyli czas wypuszczenia ataku/wsparcia trzeba było robić własnoręcznie. Można też sobie było samemu ubić kolona jak i rozwalić go o własne wsparcia (to pozostało). Miało to logikę, bo podczas okupacji miasto według założeń GREPO jest niczyje (właściciel ani okupant nie mają nad nim kontroli).
 

DeletedUser22713

Guest
Jeśli faktycznie było jakieś zamulanie szpiegami to przyjmij moje przeprosiny, jestem przeciwnikiem takich działań. Może dlatego że sam nieraz tego doświadczyłem.
Tak się składa, że od Alfy(grepolis 1.0) zaczynałem. Ilości zegarów jednak nie pamiętam, ale gdyby pozostał tylko ten po lewej niewiele by to zmieniło. Ty pisałeś że trzeba by było ,,znać się ba zegarku" stąd moje rozbawienie.
Pamiętam natomiast o ataku na własną okupację(która gwoli ścisłości została w szaraku). I logiki w tym nie widzę. To by było jednak swoje wojsko atakujące swoje wojsko. Chyba jednak niezbyt neutralne to miasto, skoro także bonusy okupanta się liczą podczas podbijania
 

DeletedUser23053

Guest
O tyle zmieniało, że trzeba było sobie najpierw na kartce mozolnie odjąć minuty i sekundy od planowanego czasu wejścia i zapisać. To miałem na myśli pisząc o znajomości zegarka.
Co do bonusów działających w okupowanym mieście chyba też były inne reguły.
Przeprosiny od Ciebie trudno mi przyjąć bo Ciebie w gronie zamulaczy nie widziałem. W przeważającej części byli to gracze, których nicki zobaczyłem na rizzini po raz pierwszy.
 

DeletedUser22713

Guest
Wiele rzeczy było inne, choćby topienie wszystkich transów z wojem jak została choćby jedna biremka, wioski rolnicze, czy nawet AT. trudno z tym dyskutować, bo gra jest po prostu inna, ale jest inna dla wszystkich.
 
Do góry