Sytuacja na świecie Sparta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Większość ludzi negatywnie ten pomysł rozpatrzyło a oni i tak wstawili :)
targ zapchany wszyscy chcą handlować ze złotnikami- więc chyba jednak obie strony są zadowolone- tzn i ci co sprzedają surki i ci co je kupują.
 

DeletedUser23447

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Nigdy żadnego interesu nie prowadziliście, czy co? Przecież to świetne posunięcie.
kupuję złoto i skracam budowę -> potrzebuję surki
złoto na targ -> surka dla mnie, złoto do tych, którzy nie kupują (!), zaczyna się gra z zarządcą itp.
Mi złoto ubywa szybciej -> kupuję wiecej, bo gra jest dla mnie jeszcze lepsza.
kilka-kilkanaście % z tych, co spróbują mojego złota -> uzależnienie :) i kupowanie. W miarę upływu czasu każdy ma coraz więcej kasiory, to normalne.
$$ -> InnoGames.
Czasami biznes = stwarzanie potrzeb.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Nigdy żadnego interesu nie prowadziliście, czy co? Przecież to świetne posunięcie.
kupuję złoto i skracam budowę -> potrzebuję surki
złoto na targ -> surka dla mnie, złoto do tych, którzy nie kupują (!), zaczyna się gra z zarządcą itp.
Mi złoto ubywa szybciej -> kupuję wiecej, bo gra jest dla mnie jeszcze lepsza.
kilka-kilkanaście % z tych, co spróbują mojego złota -> uzależnienie :) i kupowanie. W miarę upływu czasu każdy ma coraz więcej kasiory, to normalne.

$$ -> InnoGames.
Czasami biznes = stwarzanie potrzeb.
Wg mnie będzie inaczej. Skoro umożliwiają "złotnikom" odbudowywanie wojsk w ciągu kilku godzin/doby (wcześniej ograniczała surka) to coraz więcej będzie zniechęconych ludzi, którzy nie ładując po kilkaset/kilkatysięcy w gierkę, będą tracić wioski i nużyć się grą. Równie dobrze mogli udostępnić możliwość rekrutowania wojska czy klepania domków za złoto i na to samo by im wyszło. To już nie jest gra strategiczna, gdzie musisz zaskoczyć przeciwnika. Teraz wystarczy mieć gruby portfel
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

AldoRaine dobrze to wyjaśnił :) pozatym nie każdy będzie miał surke by zlotnikom dawać :) ci co grają ofem to będą musieli sami sobie kupować :)
 

DeletedUser23447

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Wg mnie będzie inaczej. Skoro umożliwiają "złotnikom" odbudowywanie wojsk w ciągu kilku godzin/doby (wcześniej ograniczała surka) to coraz więcej będzie zniechęconych ludzi, którzy nie ładując po kilkaset/kilkatysięcy w gierkę, będą tracić wioski i nużyć się grą. Równie dobrze mogli udostępnić możliwość rekrutowania wojska czy klepania domków za złoto i na to samo by im wyszło. To już nie jest gra strategiczna, gdzie musisz zaskoczyć przeciwnika. Teraz wystarczy mieć gruby portfel
Zobaczymy jak będzie. Moim zdaniem to tylko tylko biznes i nic więcej. Zrobili coś co na początku było za darmo, ludziom się spodobało, więc wprowadzili premium i je sukcesywnie rozszerzają. Nie znam całego portfolio inno, ale grepo jest pewnie jednym z produktów, które przeżyły na rynku. Zarabianie kasy jest przymusem każdego z nas (prędzej czy później), inno nie jest wyjatkiem, więc to robią. Można zarobić tysiaka - fajnie, ale skoro można zarobić 5 tysiaków jest jeszcze fajniej.
Nikt z nas nie ma dostępu do statystk grepo, więc ciężko powiedzieć jak wygląda przekrój graczy. Natomiast ja bym zrobił podobnie jak oni - umożliwił szerszą dystrybucję złota.
Aha, gra strategiczna dalej jest grą strategiczną, tyle że stała się płatną rozrywką. Analogicznie, nikt w barze nie rozdaje alkoholu za darmo i nikomu chyba nie przyjdzie do głowy, że mogłoby tak być. Tak więc przebiwszy się przez barierę opłacalności (sprzęt, hosting, programiści, support, koszty prowadzenia firmy), inno zaczyna na tym zarabiać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

A ja właśnie czekałem na nowy Świat ale przy takich założeniach dla mnie to mija się z celem.
Nie chcę wydawać złota poza doradców więc dla firmy jestem bez użytecznym graczem.
A dla mnie zabawa Kto więcej płaci - więcej ma traci jakikolwiek sens.
Niech wprowadzą jeszcze możliwość kupowania miast zamiast ich podbijania i będzie super.
Miłej zabawy.

Ps szkoda że mogą wprowadzać takie duże zmiany w trakcie trwania Świata ale co zrobić taki biznes.
 

DeletedUser23447

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

A ja właśnie czekałem na nowy Świat ale przy takich założeniach dla mnie to mija się z celem.
Nie chcę wydawać złota poza doradców więc dla firmy jestem bez użytecznym graczem.
A dla mnie zabawa Kto więcej płaci - więcej ma traci jakikolwiek sens.
Niech wprowadzą jeszcze możliwość kupowania miast zamiast ich podbijania i będzie super.
Miłej zabawy.

Ps szkoda że mogą wprowadzać takie duże zmiany w trakcie trwania Świata ale co zrobić taki biznes.

no to, że w trakcie trwania świata są takie zmiany irytuje I mnie.
Najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby wprowadzenie abonamentu w wysokości jakieś 20-40 zł miesięcznie I zdjęcie wszystkiego co złote, łącznie z doradcami. Biorąc pod uwagę ilość czasu jaką niektórzy spędzają na grze to mogłoby być sensowne. A 40 zł to "piątkowa pizza I kilka drinków", za to zabawę mamy na cały miesiąc I na równych szansach, o co sporo ludzi tutaj postuluje. Tylko, że widocznie im się to nie opłaca.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

no to, że w trakcie trwania świata są takie zmiany irytuje I mnie.
Najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby wprowadzenie abonamentu w wysokości jakieś 20-40 zł miesięcznie I zdjęcie wszystkiego co złote, łącznie z doradcami. Biorąc pod uwagę ilość czasu jaką niektórzy spędzają na grze to mogłoby być sensowne. A 40 zł to "piątkowa pizza I kilka drinków", za to zabawę mamy na cały miesiąc I na równych szansach, o co sporo ludzi tutaj postuluje. Tylko, że widocznie im się to nie opłaca.

Oczywiście że im się nie opłaca :) ale mnie np denerwuje ze robią wszystko tylko i wyłącznie w strone zarabiania hajsu a nie poprawy gry :) co mnie interesuja usunięcie prkatycznie nic nie znaczących błędów jak tak to nic nie robia w celu ulepszenia gry :( są plany i obietnice ale na tym się kończy glupie eventy są ważniejsze $$
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

no to, że w trakcie trwania świata są takie zmiany irytuje I mnie.
Najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby wprowadzenie abonamentu w wysokości jakieś 20-40 zł miesięcznie I zdjęcie wszystkiego co złote, łącznie z doradcami. Biorąc pod uwagę ilość czasu jaką niektórzy spędzają na grze to mogłoby być sensowne. A 40 zł to "piątkowa pizza I kilka drinków", za to zabawę mamy na cały miesiąc I na równych szansach, o co sporo ludzi tutaj postuluje. Tylko, że widocznie im się to nie opłaca.

Wątpię żeby inno tak uciekało do miesięcznej wypłaty,bo wtedy oni by nic na nas nie zarobili... znaczy się na złotnikach a tak zawsze każdego dnia mają na obiad klasy pierwszej w dobrej restauracji Magdy Gessler światowej klasy kucharki,która poyla bez czepka w kuchni przy garach wyzywając innych od de..li i jeszcze jej za to płacą :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

no to, że w trakcie trwania świata są takie zmiany irytuje I mnie.
Najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby wprowadzenie abonamentu w wysokości jakieś 20-40 zł miesięcznie I zdjęcie wszystkiego co złote, łącznie z doradcami. Biorąc pod uwagę ilość czasu jaką niektórzy spędzają na grze to mogłoby być sensowne. A 40 zł to "piątkowa pizza I kilka drinków", za to zabawę mamy na cały miesiąc I na równych szansach, o co sporo ludzi tutaj postuluje. Tylko, że widocznie im się to nie opłaca.
To jest, ciekawe ale tylko dla klienta. Każdy kto ma choć trochę pojęcia o branży e-gamingowej wie, że najkorzystniejszym modelem jest freemium . Żadna produkcja mmo poza wow-em nie przetrwała próby abonamentowej (ostatnie przykłady to Star Wars: Knights Of The Old Republic czy Star Trek: Online). Nie przetrwa jej też TES online. Naturalnym biegiem w tej branży jest schodzenie z abonamentu na rzecz freemium. Z grepo problem jest taki iż nie jest to nawet freemium. To jest perfidny pay2win, jeszcze większy niż WoT. I tak, Leto, to jest biznes, ale źle zarządzany. Inno próbuje po prostu wydoić jak najwięcej kasy z tych graczy których jeszcze ma. Efekt im bardziej zwykli gracze nie używający boostów, lub korzystający wyłącznie z doradców frustrują się mechaniką "większego portfela" tym więcej ich odpływa. Im więcej ich odpływa tym mniej jest ludzi na serwerach. Im mniej ludzi na serwerach tym mniej potencjalnych celów, co za tym idzie nie trzeba już kupować tyle golda by pompować swoje armię. Defacto działania mające na celu poprawę bilansu Inno, sprawią, że na dłuższą metę tenże bilans będzie negatywny. Nie trzeba mieć wglądu w księgi Inno. Wystarczy spojrzeć na branże i poszukać przyczyn upadku kilku tytułów.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Racja ma up tyle że w grach abonamentowych masz kompletnie inny klimat :) nie ma takich dzieci które psuja rozgrywke a co do Wowa to on wkrótce przeminie tak mi sie zdaje :p
 

DeletedUser23447

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Nie znam tego rynku dlatego pisałem, że "mogłoby to byc sensowne" i że "widocznie im się to nie opłaca".
Zostańmy przy modelu prepaid. Chcesz grać za darmo to graj, chcesz wygrać to płać :)
 

DeletedUser11978

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Doskonale, wielki zdobywco!
Rzeczywiście udało Ci się podbić jedno z moich miast. Założę się, że Twoi słabi bogowie wynagrodzą Cię hojnie za to zwycięztwo...



pierwsze podbite hehehe
 

DeletedUser22935

Guest
Re: Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Doskonale, wielki zdobywco!
Rzeczywiście udało Ci się podbić jedno z moich miast. Założę się, że Twoi słabi bogowie wynagrodzą Cię hojnie za to zwycięztwo...



pierwsze podbite hehehe


Gratki, co dostałeś ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Gratki, co dostałeś ?
cały sojusz dostał - :) he wszystko to co jest w pierwszej nagrodzie każdy z osobna dostał dokładnie po 9 x wszystkiego :D. Ale nie kończymy na tym...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

dziekujemy za gratki Sojusz THE END poakzal zgranie i determinacje
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Pytanie tylko po co ? Przeliczcie co tym wojem mozna zrobic innemu sojuszowi. Te nagrody sa kompletnie nie przystajace do strat. Chociaz moze fajnie sie walczy z kims kto nie odda : )
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

Pytanie tylko po co ? Przeliczcie co tym wojem mozna zrobic innemu sojuszowi. Te nagrody sa kompletnie nie przystajace do strat. Chociaz moze fajnie sie walczy z kims kto nie odda : )

Zalezalo nam tylko na ekspansji ladowej a wojsko zawsze do odbudowania. I fajnie sprawdzic z kim sie gra w sojuszu jak i poza nim.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Sparta

cały sojusz dostał - :) he wszystko to co jest w pierwszej nagrodzie każdy z osobna dostał dokładnie po 9 x wszystkiego :D. Ale nie kończymy na tym...

Więcej i tak z tego eventu nie dostaniecie. Jeden sojusz może dostać tylko jedną z nagród za pierwsze cztery miejsca. Do tego każdy sojusz, który rozbije bunkier dostaje jeszcze tą dodatkową, małą nagrodę...zarówno te z pierwszych czterech miejsc, jak i te sojusze, które rozbiją później.
 
Do góry