[Filmy i Książki] Twój ulubiony serial

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

W sumie, to wszystko zależy od serialu...jest trochę takich z rozbudowaną fabułą, przedstawiających jeden główny wątek, jednak zdecydowana większość to takie "jednoodcinkowce", gdzie każdy odcinek jest o czymś zupełnie innym. Może i mają jakiś tam główny wątek, który się pojawia, ale przez większość czasu nie ma to żadnego wpływu na akcję.

Filmy mają trochę "utrudnione zadanie". W jednym filmie, w ciągu 2-3h trzeba zawrzeć całą akcję i jej zwroty. Trzeba "upakować" wiele akcji w krótkim czasie i to w dodatku tak, żeby zachować sens.

A co do wracania się, to ja akurat mam trochę filmów do których lubię wracać...choć akurat nie jestem ich wielbicielem. I jak już miałbym wracać, to raczej do filmu, aniżeli serialu...choć mam kilka pozycji seriali, które widziałem po kilka razy :)

Dokładnie ja tak samo. Kilka seriali po prostu pochłonęłam :)
A co do filmów, racja, jednak takie "upakowanie", nie zawsze, ba! bardzo rzadko wychodzi producentom...
 

DeletedUser11623

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

to co wyprawiajá w The walking dead to juz przegiecie , tego sie juz ogladac nie da , powinni zakonczyc po 4 -tym sezonie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Jeszcze nie oglądałam najnowszego odcinka, ale już nadganiam zaległości, choć po Twojej opinii, podchodzę do tego niechętnie...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Jeszcze nie oglądałam najnowszego odcinka, ale już nadganiam zaległości, choć po Twojej opinii, podchodzę do tego niechętnie...

No niestety nudny był odcinek. Przez 95 % odcinka nudne gadaniny o rzeczach, które nikogo nie obchodzą. Tylko końcówka była dobra, a tak to lipa.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

No niestety nudny był odcinek. Przez 95 % odcinka nudne gadaniny o rzeczach, które nikogo nie obchodzą. Tylko końcówka była dobra, a tak to lipa.

Podobnie jest w Polsce:D Przez okres kadencji głupie gadanie nikomu niepotrzebne, przez 5% podczas kampanii jakaś większa akcja:D

A cod o seriali, to ktoś ogląda Chirurgów nowy sezon?:p
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Jak wrażenia? Bo ja dopeiro co zacznę oglądać kiedy mi lektora dadzą do odcinków hehe:D
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Eh...ja w sumie oglądam z sentymentu, bo kiedyś poziom był zdecydowanie wyższy. A teraz za dużo udziwniają tam...



PS: A ja nigdy nie zrozumiem, jak można oglądać seriale z lektorem :p
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

E tam udziwniaja xD
Mi szkoda, ze Izzy juz nie gra, zawsze ja jakos lubilam.

Mozna, mnie napisy mecza jakos choc angielski w miare ogarniam heh.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Ja tam nie mogę znieść tego monotonnego głosu lektora wypowiadającego wszystkie kwestie. Na głowę idzie dostać:/

A co do napisów, to u mnie głównie angielskie i raczej do wyłapania czasami jakiegoś mniej zrozumianego fragmentu...i nic więcej mi nie potrzeba. Polskie napisy, to w sumie tylko czasami, jak już w jakimś odcinku zaczynają przesadzać z jakimś żargonem...tak miałem przy Housie czasami i kilku innych serialach, czy to CSI, czy innym NCIS.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

E tam, lektor jest fajny, mi tam nie przeszkadza a zawsze fajnie sie oglada, no przynajmniej mi:)
Nie wiemmczemu ludzie nie lubia lektora ogolnie.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

A no widzisz. Dla mnie lektor zabija cały przekaz filmu/serialu. Ta monotonia tego głosu wręcz usypia...tutaj się strzelają, biegają, a lektor ciągnie jednostajnym tonem głos. Już nie mówię o tym, że mamy jakąś romantyczną scenę, czy coś i ten sam głos mówi jako kobieta i mężczyzna czułe słówka
smiley_emoticons_motz.gif
Czy nawet ogólnie...lektor facet mówiący kwestie damskie.

Plus jeszcze wiele kwestii, ale nie chce mi się dzisiaj prowadzić tej dyskusji po raz któryś :D
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Hehe ja tam nie zauważam jakiejś większej różnicy tak naprawdę. Od zawsze oglądam lektora:D
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

To jest pewnie u Ciebie kwestia przyzwyczajenia do takiego stanu rzeczy :) Ja tam od dzieciaka też oglądałem wszystko z lektorem, bo praktycznie innych możliwości nie było...ale jak tylko te internety zrobiły się bardziej przyjazne i szerszy dostęp do anglojęzycznych tytułów się pojawił, to zacząłem oglądać wszystko w oryginale i zobaczyłem ogromną różnicę. A do tego znajomość angielskiego można sobie dobrze wypracować przy okazji...
 

DeletedUser11623

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

wczoraj byl dosc niezly odcinek the walking dead
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

To jest pewnie u Ciebie kwestia przyzwyczajenia do takiego stanu rzeczy :) Ja tam od dzieciaka też oglądałem wszystko z lektorem, bo praktycznie innych możliwości nie było...ale jak tylko te internety zrobiły się bardziej przyjazne i szerszy dostęp do anglojęzycznych tytułów się pojawił, to zacząłem oglądać wszystko w oryginale i zobaczyłem ogromną różnicę. A do tego znajomość angielskiego można sobie dobrze wypracować przy okazji...

Z angielskim to masz rację ale już się chyba nie przestawię na oryginalne. Jak mówisz - kwestia przyzwyczajenia:) Jednym lektor przeszkadza, a ja z kolei nie wyobrażam sobie oglądania iluś odcinków np z napisami. Czasem się zdarza jak np nie dadzą lektorem jakiegoś odcinka serialu, który oglądam, ale to raczej rzadkość.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Ja tam raczej napisów nie włączam w ogóle, a jak już, to angielskie. Czasami oglądanie trwa trochę dłużej, bo trzeba sprawdzić sobie kilka wyrażeń, ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Ja oglądam z polskimi napisami :)

Lektor mnie denerwuje. No i często jest tak że musiałbym czekać długo na polskiego lektora, a napisy mam od razu jeden dzień po premierze w np. Stanach Zjednoczonych.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Twój ulubiony serial

Ja tam raczej napisów nie włączam w ogóle, a jak już, to angielskie. Czasami oglądanie trwa trochę dłużej, bo trzeba sprawdzić sobie kilka wyrażeń, ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe.
Jak dla mnie, to chirurgów np nie dałoby się obejrzeć bez pl napisów nawet:d
Ja oglądam z polskimi napisami :)

Lektor mnie denerwuje. No i często jest tak że musiałbym czekać długo na polskiego lektora, a napisy mam od razu jeden dzień po premierze w np. Stanach Zjednoczonych.
No to potrafi być wkurzające, ale mi tam się nigdzie nie spieszy:D
 
Do góry