Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Niestety to nie Auditoree. Slietie go oskarżała, ale nie ma wystarczająco dużo dowodów. Auditoree nie mógł być porywaczem, bo księżniczka zawsze przychodziła na jego stragan i był uprzejmy. Po co miałby ją porywać skoro jest zadowolony ze swojego życia.
Równie dobrze mógłby to być Xiun albo Ederun.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Ederun wiedział, że po kilku dniach zaczną go oskarżać. Ale tak naprawdę nie miał motywu do popełnienia takiej zbrodni. Księżniczka go szanowała, codziennie odwiedzała jego rumaki. Czego chcieć więcej? Ederun nie jest osobą, która pragnie władzy.. Slietie już dwa razy uniknęła śmierci. Może jest porywaczem i działa razem z kapłanem, który ją ciągle ratuje? - pomyślał. Siedział w karczmie myśląc nad sprawą.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

A może Slietie jest cudotwórcą? - zapytał Auditoree - Uniknęła śmierci, bo siebie chroniła.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Medus słyszał że fiołkowego zapachu używa Slietie. Tawerna jest idealnym miejscem do ukrycia ludzi a i spotkać można tu rożne nieciekawe osoby które na pewno dopomogły by w zbrodni. Pozostaje jeszcze kwestia La Belle et la Bete i jego/jej podwójnej tożsamości. On również mógł porwać księżniczkę. Miał sposobność bo często przebywał na zamku. Mógł ją obezwładnić i przebrać a następnie wynieść jak pijaną służkę.
 

DeletedUser16342

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Gdyby Slietie była cudotwórcą to nie pozwoliłaby umrzeć PSK, mimo że była na niego zła... Nie bez przyczyny była wierna mu do końca.
Teraz już nie wiedział, co myśleć.
- Zróbcie tak, jak chcecie, ja nie wiem kto teraz mógłby być porywaczem i szczerze mówiąc, to się trochę boję... - powiedział do Medusa i Adiutoree Xiun.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Medus widział że Xiun wygląda niewyraźnie. Wszyscy byli jacyś posmutniali ale to zrozumiałe gdy zbrodnia czycha za rogiem gdy każdy może być winny. Medus nie ufał Slietie ale brak i tajemniczość La Belle et la Bete sprawiała że jego niepokój był większy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Auditoree również postanowił oskarżyć La Belle et la Bete , gdyż był on bardzo tajemniczy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Nadszedł.
- Nie chce mi się dzisiaj gadać, przez te bezmyślne zabójstwa popadam w alkoholizm. Porywacz zabrał ze sobą Auditoree, wy zabiliście La Belle et la Bete. To ostatni dzień zmagań, albo znajdziecie porywacza, albo ja ujawnię Wam jego imię.

Lista uczestników:
1. Slietie
2. Medus

3. Polski Szef Kuchni
4. Auditoree[/s]
5. -Achilles--
6. hrywi

7. Duerth
8. gildon
9. norbert-omega
10. Toxi-Cator
11. klubowicz1

12. dudi7
13. TataXXL
14. olejxxx

15. Ederun
16. La Belle et la Bete
17. Kriss7840.
18. Xiun
19. Roszka
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Ederun przeszyty jest smutkiem i żalem na wylot swojej duszy i ciała. Porywacz zamordował jego najlepszego przyjaciela Audiatoree. Nie wiadomo czy kiedykolwiek się z tym pogodzi. Czuje, że niedługo sam może zginąć. Mimo bólu, który zadał nam wszystkim porywacz swoim zachowaniem, mimo rozgoryczenia, które właśnie odczuwam, za wszelką cenę znajdę tego bezlitosnego oprawcę. Jest mi to obojętne czy zginę, moim zadaniem jest pomszczenie niewinnych ludzi, a także ich rodzin. Wielmożna Afrodyto, daj mi siłę i wytrwałość w walce z niesprawiedliwością. Musimy walczyć o swój dobrobyt, a nie dzień w dzień przeżywać tragedię, która zaszywa się w duszy w postaci nieustających ran. - powiedział na głos Ederun unosząc wzrok Ku Czci Bogów...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Medus był zszokowany wydarzeniami poprzedniej nocy. Dwie niewinne ofiary obciążały jego myśli. Każdy w mieście czuł się niepewnie. Medus myślał..kto ma dostęp do informacji ? kto może poruszać się wśród nich nie wzbudzając podejrzeń bo jest naturalnym elementem życia miasta? Duerth strażnik porządku oraz Slietie karczmarka. Duerth jako szukający porwanej jest zawsze w pobliżu a Slietie jest stale obecna w miejscu w którym spotykają się wszystkie plotki..w tawernie. A może to Ederun który czci Afrodytę bogini miłości..może on kochał skrycie księżniczkę i wiedząc że nie może jej mieć postanowił że nikt jej nie dostanie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16342

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Auditoree? Dlaczego? Okropny, porywacz jest okropny! Jak mógł. Ezio, obiecuję ci, że odnajdę tego porywacza, przysiągł w myślach Xiun.
Teraz przypominał sobie ostatnie podejrzenia Audiutoree i innych ofiar porywacza.
Zaczął je zapisywać na pożółkłym papierze:
- hrywi powiedział, że jeśli zginie, to znaczy, że porywaczem jest Slietie.
- Audiutoree też ją oskarżał - nie żyje.
- Polski Szef Kuchni zdradził - trup. Był mężem, ale w złości nawet żona przez przypadek mogła go zabić. To ją mogło zdemaskować.
- Medus też ją oskarżył, a potem zginął z rąk porywacza. Na szczęście teraz żyje i może pomóc.
- Pod tawerną jest sieć tuneli, które znalazł gildon, w nocy zginął.
- Sieć zapewnia przechodzenie pod miastem i bycie niezauważonym.
- Medus poczuł kobiece perfumy, fiołkowe, a takie używa tylko Slietie, bo nie żyje już La Belle et la Bete.- - Wszyscy, co oskarżali Slietie, z wyjątkiem mnie i Ederuna nie żyją - ja lub on jesteśmy następni...

To, co napisał, podkreślił i dopisał czerwonym atramentem, tym, który dostał od kowala tamtej nocy w podzięce za pomoc w pracy, imię - Slietie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Xiun uważał że za zbrodniami stoi Slietie ale czy na pewno? A może to Xiun chce odciągnąć podejrzenia od siebie? ciekawe co robił on w nocy..wygląda na niewyspanego czyżby błądził po traktach szukając okazji do uprowadzeń ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Xiun - człowiek, który bez przerwy kogoś oskarża. Sam pewnie jest porywaczem i sprytnie próbuje odwrócić od siebie uwagę.
 
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Tak, to może być Xiun - pomyślała Slietie. On mógłby być zdolny do tego. Swego czasu posiadł wszelkie umiejętności i zdolności, aby móc skutecznie porwać Księżniczkę, a jego giętki język spokojnie był w stanie zmylić niejednego poszukiwacza. Tak... to na pewno on!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Sprawa wyglądała już na przesądzoną, choć strażnik miejski Duerth nie miał ostatnimi czasy nawet chwili spokoju, aby porządnie przemyśleć całą sytuację. Wiedział o tym co dzieje się w mieście, ale jego główne zadanie, poszukiwania księżniczki zajmowały mu cały wolny czas. Kolejnego popołudnia wracając do miasta wpadł jednak na pewną myśl. Wszak porywaczem nie może być ktoś mało znany w naszym mieście. Taka osoba nie mogłaby sobie poradzić z zaplanowaniem takich zbrodni. Postanowił więc postawić na Siletie jej renoma w mieście pozwalała na spokojne planowanie różnych nie do końca cnych czynów. Poza tym jej mąż miał kontakt z różnymi ciemnymi typami których mogłaby się poradzić w kwestii porwania. Dla byłego wędrownego wojaka była najlepszym kandydatem.
 

DeletedUser16342

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

- Tej nocy byłem u kowala, możecie się spytać. Ja - człowiek, który bez przerwy kogoś oskarżam? Miło mi, ale ja najrzadziej z was zaznaczałem kogoś czerwonym kolorem. Ale jeśli tak uważacie. Zabijcie i niech porywacz zostanie wśród was... - odparł zasmucony.
-Pomagałem, uczciwie pracowałem i przeżywałem, gdy ginął ktoś bliski, a wy mnie oskarżacie. Miło... - dodał.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

Mistrz Gry nadchodził powoli, pewnie dlatego się spóźnił. Szedł tak jakby mu się nie chciało. Niósł dobre czy złe wieści? Tej nocy porywacz nie ujawnił się. Jednak mieszkańcy wykonali własna egzekucję. Po zachodzie słońca wszyscy zebrali się pod chata Xiun i zaczęli krzyczeć
-To on! To on!
Był tam także mistrz Gry.
- Wejdę, zobaczę. Może znajdziemy Księżniczkę. Podczas gdy Medus wraz z Deuth trzymali Xiuna Mistrz wszedł do chaty. Od razu kierował się do piwnicy. Tam znalazł zamknięte na cztery spusty pomieszczenie. Użył wszystkich swoich sił, aby je otworzyć. To co ujrzał doprowadziło go do łez.
Żyła! Mieszkańcy znaleźli porywacza! Księżniczka Lei ŻYŁA!!!
- Otworzyła przymrożone oczy, które odzwyczaiły się już od światła, kiedy zobaczyła mistrza, na jej twarzy pojawił się uśmiech. A po policzkach spłynęły łzy szczęścia.
-Dziękuje....- wykrztusiła.
Co stało się z porywaczem?
Tego do dzisiaj nie wiemy. Nie zapisano tego w żadnej kronice. Został wygnany? Zgładzony?
Księżniczka wyszła za mąż za swego ukochanego, wiodła szczęśliwe życie.
Slietle znalazła miłość w Medusie, a wszyscy inni szyli długo i szczęśliwie....




KONIEC



Kochani!
Dziękuję, dziękuję, dziękuję! Kołaniem się najniżej jak potrafię! JEsteście cudowni, wspaniali! Bez Was ta zabawa byłaby klapą! DZIĘ-KU-JĘ!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

TataXXL cały czas czeka na rozwiązanie zagadki :cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Na tropie porywacza

kiedy następna gra ???
 
Status
Zamknięty.
Do góry