Rozmowa Ogólna

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2739
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

luzdelsur co do twojego wcześniejszego posta, to ja nadal czekam na te pytanie do yetjego. Nie chce żebyś uznała to za czepianie, ale to wygląda tylko na jakieś zwykłe zdanie. Też nie rozumiem dlaczego nie zgadzasz się na wywiad, hrywi wyjaśnił że to on wymyśla pytania i twoje odpowiedzi nie będą w żadnym stopniu skrócane czy jakoś poprawiane. Wejdzie zwykła korekta i przez taką korektę przechodzą wszystkie arty. Choć nie rozumiem tego:
A zagwarantujesz mi, że będę miała wpływ na treść zadawanych pytań
Jakoś nigdy nie spotkałem się z tym że osoba która udziale pytania sama mówi dziennikarzowi jakie pytania ma zadawać. Chyba że źle to zrozumiałem.

Dodam jeszcze że nie chodzi mi o samo nakłonienie do wywiadu tylko o wyjaśnienie tej kwestii która mnie zaciekawiła.

Misiu233 nie powinno być już problemów z murem trojańskim.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser462

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

luzdelsur co do twojego wcześniejszego posta, to ja nadal czekam na te pytanie do yetjego. Nie chce żebyś uznała to za czepianie, ale to wygląda tylko na jakieś zwykłe zdanie.

A mi się wydaje, że już było, nawet zakończone znakiem zapytania:

Skoro mogę sobie tu porozmawiać z adminami to mogę (jeśli dobrze rozumiem) zadać adminowi np pytanie: od kiedy do jego obowiązków należy informowanie swoich kumpli z sojuszu o planowanych terminach kontroli antybotowych?

Dopiero w kolejnych postach uszczegółowiłam, że chodzi o administratora yetj, o termin pierwszej kontroli antybotowej na światach w wersji 2.x, o jego kolegów z sojuszu na świecie Pi, na którym grał i o wydarzenia, które miały miejsce rok temu.

Skoro tak to pokomplikowałam to teraz uproszczę budując jedno zdanie (ale uwaga: będzie złożone).

Administratorze yeti, czy mógłbyś członkom grepolisowej społeczności wyjaśnić od kiedy do obowiązków administratora tej gry należy uprzedzanie o terminie pierwszej kontroli antybotowej na światach w wersji 2.x, co uprzejmy byłeś zrobić rok temu ujawniając te informacje kolegom z sojuszu ze świata Pi, na którym wówczas grałeś?


1. Też nie rozumiem dlaczego nie zgadzasz się na wywiad, hrywi wyjaśnił że to on wymyśla pytania i twoje odpowiedzi nie będą w żadnym stopniu skrócane czy jakoś poprawiane. (..)

2. Jakoś nigdy nie spotkałem się z tym że osoba która udziale pytania sama mówi dziennikarzowi jakie pytania ma zadawać. Chyba że źle to zrozumiałem.

.


Ad 1. to już wyjaśniłam, nie biorę udziału w przedsięwzięciach, na którego efekty będą mogli mieć bezpośredni wpływ członkowie teamu grepolis.

Dlaczego? Dlatego, ze jestem legalistką.

A dlaczego uważam, że udział w takim przedsięwzięciu mógłby być sprzeczny z moją zasadą? Długo by tłumaczyć, jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam do lektury ostatniego mojego postu w temacie „kiedy będzie oświadczenie” w dziale pytania. Nadmienię, że jest godzina 18, sytuacja na tau nie uległa zmianie, więc mam podstawy przypuszczać, że za moment wejdę w spór prawny z administracją tej gry. Jeśli tak się stanie to mam nadzieję ów spór wygrać, co oznaczać będzie, że wśród "teamowców" są osoby, które łamią prawo.

I nie chcę aby te osoby miały jakikolwiek wpływ (bezpośredni) na treść rozmowy ze mną.

Ad 2. wprawdzie nie mam tu zbyt bogatego doświadczenia, ale ilekroć dotąd zdarzało mi się udzielać wywiadu zawsze miałam wpływ na temat rozmowy.
Może dlatego, że to nie mi zależało na jego udzieleniu, ale drugiej stronie na jego przeprowadzeniu.
Nieśmiało pragnę zauważyć, że tu jest podobnie.
 

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Nie wiem w którym momencie team miał by używać "wpływów" do "cenzury na wywiad" ale zostawmy to w spokoju.
Wcześniej nie napisałaś o tym, mówiłaś o pytaniach, proszę nie mieszaj pojęć. Twoja wcześniejsza wypowiedź sprawiała wrażenie że po prostu chcesz dać dziennikowi pytania napisana przez siebie, a następnie na nie odpowiedzieć. A odnosząc się do sprawy o której tutaj napisałaś, to takie rzeczy ustala się już na privie z dziennikarzem gdzie ustala się po prostu wszystko.
to już wyjaśniłam, nie biorę udziału w przedsięwzięciach, na którego efekty będą mogli mieć bezpośredni wpływ członkowie teamu grepolis.
Nigdy czegoś takiego nie widziałem, gazetka jest w sumie robiona dla graczy przez graczy. Wywiad mógłby być anulowany gdyby zawierał taką ilość wulgaryzmów że nic nie dało się zrobić z tym. Hyrwi wyjaśnił jak to działa i nie widziałem tam zdania: "gdy skończymy wywiad, wtedy wkracza Team Grepolis i analizuje czy dany wywiad może ukazać się"...
Może stwierdziłaś coś takiego bo pojawiło się słowo korekta? Dlatego wyjaśnię że korekta to osoba lub grupa osób zajmująca się poprawianiem i likwidowaniem błędów ortograficznych, interpunkcyjnych itp., które mogę pojawić się w danym artykule lub wywiadzie.
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Nie wiem w którym momencie team miał by używać "wpływów" do "cenzury na wywiad" ale zostawmy to w spokoju

Mnie nie interesuje w którym momencie, istotne jest tylko tyle, że ludzie, do których nie mam kompletnie zaufania mogliby mieć wpływ na treść rozmowy.
Dlaczego tak uważam? Choćby dlatego, że szefem (opiekunem, nazwa bez znaczenia) GT jest administrator tej gry, który także popisał się już kilkoma "dziwnymi" decyzjami.

Dopóki nie będę miała gwarancji, że na przykład ta osoba z którą być może niebawem spotkam się w zupełnie innych okolicznościach będzie mogła mieć jakiś wpływ na treść rozmowy nie będę rozmawiać.

Wcześniej nie napisałaś o tym, mówiłaś o pytaniach, proszę nie mieszaj pojęć.

Treść rozmowy jest kształtowana treścią zadawanych pytań. Chyba tego tłumaczyć nie trzeba.

I żeby zakończyć ten temat (nie sądzę abym musiała się tłumaczyć dlaczego nie będę rozmawiać z jakimś dziennikarzem, choć akurat do hrywiego nic nie mam) napiszę wprost: nie mam ochoty na współpracę (czytaj: wywiad) z kimś (czytaj: polski support gry), kto jest moim zdaniem nieuczciwy, ma na swoim koncie mnóstwo nadużyć wobec graczy i nie budzi w tej chwili zaufania kogokolwiek (poza samym teamem).

Czy możemy uznać temat za zakończony? Czy mam na koniec napisać, że nie zadaję się z kimś kto jest w mojej oszustem, tym bardziej, że zamierzam ten fakt udowodnić?

Po raz kolejny podkreślam, że żadna z tych uwag nie dotyczy akurat hrywiego.
 

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Już na samym początku zaznaczyłem że nie chce cię do niczego nakłonić, tylko dowiedzieć się rzeczy która mnie zaciekawiła. Choć odpowiedzi sprowadzały się do jednego i potwierdzały to co myślałem, to dziękuje za odpowiedź.
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Już na samym początku zaznaczyłem że nie chce cię do niczego nakłonić, tylko dowiedzieć się rzeczy która mnie zaciekawiła. Choć odpowiedzi sprowadzały się do jednego i potwierdzały to co myślałem, to dziękuje za odpowiedź.

Jest mi niezmiernie przykro, że nie udało mi się Cię niczym zaskoczyć.
Jestem konsekwentna w tym co robię, więc żadnych niespodzianek nie przewiduję :)
 

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Myślałem że coś jeszcze napiszesz na tyle ciekawego żebyśmy mogli dalej rozmawiać, choć już nie na ten temat. Hmm lubisz czytać książki?
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Myślałem że coś jeszcze napiszesz na tyle ciekawego żebyśmy mogli dalej rozmawiać, choć już nie na ten temat. Hmm lubisz czytać książki?

Owszem, ale jak napisze jakie to znowu napiszesz: a ta w kółko o tym samym... więc nie napiszę :)
 

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Właśnie chce zmienić temat na jakiś przyjemniejszy ;] A że akurat też lubię czytać książki to można popisać i mam nadzieje że inni też się dołączą do rozmowy.
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Na temat literatury, która ostatnio pochłania moją uwagę rozmawiać nie chcę, bo znowu może się okazać, że jesteśmy blisko tematów nieprzyjemnych.

Ale mam inną propozycję. Jeśli zrobisz to co Ci zaproponuję to może lepiej zrozumiesz moje nastawienie do niektórych spraw.

Pokażę krótki film (uprzedzam: niezbyt mądry) i zadam pytanie: czy któryś z elementów tego filmu zaniepokoił Cię na tyle, że będąc administratorem gry i widząc go w profilu gracza zażądałbyś usunięcia pod rygorem blokady konta.

Wchodzisz w to?
 

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

I znowu to samo, temat ten nie służy do analizowania czy dany moderator czy administrator zrobił dobrze czy źle. Myślałem że będzie można tutaj rozmawiać na tematy które nie tylko sprowadzają się do tego, o książkach, filmach, hobby i o innych rzeczach które przyjdą nam do głowy. Nie chce też stwierdzać czy administrator każąc coś zrobić, zrobił źle. Nie jestem administratorem i trudno było by mi to ocenić.
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

A więc zamierzasz rozmawiać o pogodzie czy innej ... nie napiszę o czym, bo za wykropkowane wulgaryzmy przyznawane są bany (choć niektórym przyznawane są nagrody :)).

Jakoś nie zauważyłam aby ktokolwiek miał ochotę rozmawiać z Wami na jakikolwiek inny temat niż zła sytuacja na polskim grepolis (każde pytanie do tego zmierza, o czas rozpatrywania ticketu, o rekompensatę za niesłusznego bana, o błędy przy obronie trojańskiej).

Ale Wy nawet nie chcecie słuchać, łatwiej jest schować głowę w piasek i udawać, że problemu nie ma. Bo on Ciebie nie dotyczy, przynajmniej do momentu, kiedy Ty nie staniesz do gry przeciwko krytym przez administrację gry oszustom.

Wybacz, ale do momentu kiedy nie zrozumiesz, że bez zmian nie ma mowy o przyjaźni pomiędzy graczami a przedstawicielami teamu temat pasjonującej Ciebie literatury nie interesuje mnie wcale.

Nie potraficie godnie stawić czoła problemowi, nie wiem czy brakuje odwagi, czy wiedzy, czy takie jest polecenie władz.

Póki co, moje pytania będą dotyczyły polskiego grepolisowa. Przypominam tylko, że w jednym z pierwszych postów w tym temacie udzieliłeś mi pozwolenia na ich zadawanie.

Nudne? Prawdopodobnie tak. Ale nie dam się wciągnąć w udawanie, że wszystko jest ok.
 

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Oczywiście tak napisałem, ale w tym temacie można prowadzić zwykłą rozmowę nie dotyczącą banów, skarg itp. Uważasz że potrzebne są zamiany? Ale czego? Supportu? Jeżeli tak, to ja uważam że gracze powinni zmienić swoje nastawienie. Widzą to co chcą widzieć i robią wszystko żeby wszyscy widzieli tak jak oni chcą. Zbanowani gracze mało kiedy powiedzą że support dobrze zrobił banując. Ale zauważ że tak jest zawsze, nie tylko to jest w grze. Który skazany w więzieniu powie że sąd dobrze zrobił? Tu jest tak samo, gracz który ma 20 kont nie powie że support dobrze zrobił banując go i dając możliwość innym graczom żeby grali uczciwie i inni gracze ich nie oszukiwali.
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Oczywiście tak napisałem, ale w tym temacie można prowadzić zwykłą rozmowę nie dotyczącą banów, skarg itp.

Owszem, można. Pod warunkiem, że dwie strony rozmowy tego chcą.
Zastanów się dlaczego gracze tego nie chcą (albo nie widać, aby chcieli ).

Uważasz że potrzebne są zamiany? Ale czego? Supportu?

Nie interesuje mnie, czy będą to zmiany personalne, czy zmiany zasad, czy zmiany w sposobie nadzoru nad pracą administratorów, czy w końcu szkolenie z kultury obsługi klienta. Bo nie wystarczy być uprzejmym, trzeba klienta szanować i respektować jego prawa.


Jeżeli tak, to ja uważam że gracze powinni zmienić swoje nastawienie.

I tu się zgodzę, gracze powinni przestać się bać manifestować swoje niezadowolenie z powodu polityki supportu.

Mnie nie interesuje, ilu wśród niezadowolonych jest słusznie ukaranych pieniaczy, interesują mnie przypadki nadużyć.

Trzy krótkie przykłady:

1. zdanie „sojusz A się kompromituje” zasługuje na bana jako szykana, natomiast zdanie „jeśli nie możesz zrobić stolca pisz do gracza X, on ma doświadczenie i na pewno ma podpowiedź jak to ogarnąć, jeśli twoja dziewczyna zdradza cie z Rumunem pisz do gracza X on wie jak to jest i na pewno cie pocieszy, jeśli twoja matka pracuje w domu publicznym pisz do gracza X on ma podobny problem nie będziesz osamotniony” nie obraża gracza X i nie zasługuje na konsekwencje;
2. zdanie „X jest moim paziem” nie obraża, pod warunkiem, że jako X jest wskazany gracz. Gdy w profilu został wskazany nick administratora gry to samo zdanie stało się obrazą i autor profilu został ukarany banem,;
3. są cztery należycie udokumentowane wnioski w sprawie nielegalnych komend z dzielenia łącza, przy czym sam fakt dzielenia jest potwierdzony przez support. Dla każdego normalnego gracza już trzeci wniosek skończyłby się końcem gry, a tu dopiero czwarty wniosek skutkuje karą jak za drugie przewinienie i to w dodatku skróconą z 5 do 2 dni.

To garść ostatnich wydarzeń na świecie tau.
Wszystkie mamy udokumentowane.

A jeśli dodam, że w sojuszu A gra administrator gry, gracz X z nimi walczy, sytuacja opisana w punkcie 3 dotyczy sojuszników administratora a decyzje we wszystkich tych sprawach (poza pkt 2) podejmuje jeden administrator, o którego przyjaźni z owym graczem – adminem mówią otwarcie nawet osoby związane z supportem to trzeba być kompletnym idiotą, żeby udawać, że wszystko jest w porządku i nie bać się konsekwencji prawnych takich przekrętów.

Nadal uważasz, że przesadzamy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Rozmowa Ogólna

luzdelsur miło, że dbasz o sprawy tak ważne dla przebiegu gry :). Miło by było jakbyś wiadomości usunął/usuneła.

To ja mam pytanie do Mariaha. Nie da się zrobić działu z wszystkimi wątkami i skargami?>
A tak szczerze i miło. Co robisz w tak piękny wieczór tutaj?
 

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Żądasz zmian ale sama nie wiesz czego...
Powinni przestać bać się manifestować? To jest gra, jeżeli ban został nie słusznie nałożony piszecie do lvl3, jeżeli uważacie że lvl3 też was oszukujecie, to piszecie na inno. Manifestacje? Mi się wydaje że to próba dowartościowania się kilu osób. A po za tym co to za manifestacja? Rzucenie kilku wulgów i obrażanie każdego kto ma inne zdanie niż ci co "protestują"?
Możesz mi tu kleić cytaty nie wiadomo skąd, a ja tego nie będę oceniał. Powody już wyjaśniłem wcześniej.
Jeżeli rozmawiają ze sobą dwie osoby myślałem że wygląda to na zasadzie, jedna coś powie, druga odnosi się do tego. A tu jest tak że ja coś powiem, ty zacytujesz kilka moich słów i piszesz swoje, głucha na moje argumenty.
Tak gracze powinni się zmienić, nabyć kultury, zastosować się do regulaminu. To są najlepsze zmiany.

Sapcio, forum nie jest miejscem do skarg. Jeżeli kolejne pytanie było do mnie, to próbuje rozmawiać.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Rozmowa Ogólna

Tak oczywiście do ciebie było ;).
Jak to nie jest rozmowa to jak to nazwiesz?
Powiesz może jak spędzasz wakacje i może masz ulubionego zwierzaka?
 

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Przez pierwszą część wakacji odpoczywałem, a teraz pracuję. Moim ulubionym zwierzakiem jest mój pies ;] a jak u ciebie z wakacjami?
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Rozmowa Ogólna

Bardzo dobrze. Dziękuje.
Trochę długie wakacje mam tylko :).
Coś więcej o tym psiaczku powiesz?
 

DeletedUser2739

Guest
Odp: Rozmowa Ogólna

Ciężko tak coś napisać. Nie jest rasowa, mam ją około 4 lat. A ty masz jakiegoś zwierzaka?
 
Do góry