Bizancjum - Party

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser77
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser10289

Guest
Odp: Bizancjum - Party

ja nic nie pisałem że mi przeszkadza
po prostu wolę okupację ale i na buncie jakoś sobie poradzę
 

DeletedUser8673

Guest
Odp: Bizancjum - Party

Buncik wbrew wszelkim opiniom jest łatwym systemem z perspektywy obrońcy nieco trudniejszy z perspektywy atakującego ale i tak co w nim najlepsze - wchodzisz raz na 12 godzin i tylko kukasz w którym mieście siedzi bunt i podsyłasz ( klinujesz ) defem . W starym wejdzie kolon + obstawa = strata miasta ;)

No nic , trzeba iść do pracy - miłego .
 

DeletedUser10289

Guest
Odp: Bizancjum - Party

Bunt to rozwiązania głównie siłowe zero finezji gry
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Bizancjum - Party

maniek ale jestes grozny :cool:

eee tam zaraz groźny :)) trochę mnie śmieszy takie głupawe gadanie że do jednego systemu podboju trzeba wytężyć mózg a do drugiego trzeba mieć duże bicepsy.
Grałem dość sporawo w obie wersje i obie wg mnie mają możliwość wykazania się osobą z wiedzą o grze.
 

DeletedUser8673

Guest
Odp: Bizancjum - Party

Niemniej przy starym systemie trzeba wstawać o świcie i wypatrywać kolony bo potem są nie do odbicia a przy nowym jeszcze smacznie śpisz kilka godzin i dopiero potem myslisz o obronie ;p

Co samych aspektów gry oba systemy mają swoje tajniki gry i które po prostu trzeba znać i nie ma innej rady ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bizancjum - Party

Hehe ja dzieki ekipie LA sporo sie nauczylem tej gry,a myslalem ze juz wszystko wiem :p
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Bizancjum - Party

Niemniej przy starym systemie trzeba wstawać o świcie i wypatrywać kolony bo potem są nie do odbicia a przy nowym jeszcze smacznie śpisz kilka godzin i dopiero potem myslisz o obronie ;p

Co samych aspektów gry oba systemy mają swoje tajniki gry i które po prostu trzeba znać i nie ma innej rady ;)

Lasu nie będę Ci tu objaśniał bo kto jak kto ale Ty doskonale wiesz jak się gra, ale musze zwrócić uwagę na jedno:

z buntem - wstawisz kolesiowi 5-8 buntów ( a o to nie problem) i nie jest w stanie obstawić tych wiosek nawet z pomocą sojuszu. Dodatkowo łatwo przejąć kilka wiosek w ciągu chwili.
Bez buntu - tu można przejąc jedną może dwie - bo nie dość że musisz się przebić do wioski to jeszcze musisz upilnować kolona by nikt go nie rozwalił.

reasumując - jak pośpisz przy wersji pierwszej grając z Manfredem obudzisz się z 15 buntami
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bizancjum - Party

moim zdaniem jest tak:
- na początku gry łatwiej jest przejąć miasto w STARYM systemie
- w późniejszej fazie gry(gdzie każdy ma kilkanaście-kilkadziesiąt miast) łatwiej jest przejąć miasto w NOWYM systemie(robisz kilka/naście buntów z nienacka, potem wybierasz jedno miasto).
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Bizancjum - Party

Niemniej przy starym systemie trzeba wstawać o świcie i wypatrywać kolony bo potem są nie do odbicia a przy nowym jeszcze smacznie śpisz kilka godzin i dopiero potem myslisz o obronie ;p

Co samych aspektów gry oba systemy mają swoje tajniki gry i które po prostu trzeba znać i nie ma innej rady ;)

Nie, nie.. przy nowym systemie, to nawet i całą noc nie pośpisz.. przynajmniej przy LA :).. Ataki od 24.. i o 6 rano 200 na liczniku na kilka/kilkanaście miast.. a potem do godziny 18 z licznika 600 nie schodzi - jedne wchodzą, kolejne dochodzą.. No wyspałam się po cholerze :rolleyes: Łatwizna.. :p

Dzięki Maniutku za te cudowne chwile z Wami :p hehe
 
Odp: Bizancjum - Party

No bo my jesteśmy tylko zwykłymi pionkami w rękach manka i całego LA i temu nas nikt nie docenia :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8673

Guest
Odp: Bizancjum - Party

Lasu nie będę Ci tu objaśniał bo kto jak kto ale Ty doskonale wiesz jak się gra, ale musze zwrócić uwagę na jedno:

z buntem - wstawisz kolesiowi 5-8 buntów ( a o to nie problem) i nie jest w stanie obstawić tych wiosek nawet z pomocą sojuszu. Dodatkowo łatwo przejąć kilka wiosek w ciągu chwili.
Bez buntu - tu można przejąc jedną może dwie - bo nie dość że musisz się przebić do wioski to jeszcze musisz upilnować kolona by nikt go nie rozwalił.

reasumując - jak pośpisz przy wersji pierwszej grając z Manfredem obudzisz się z 15 buntami

Maniek , ja na Chi potrafiłem obstawić 8 miast ;) Po prostu część wybroniłem przed założeniem buntu a część już po 12 godzinach jak leciały kolony ;) A broniąc się np tylko deffem z murkiem i wieżyczką wystarczy zaledwie garstka chłopaczków przeciwko legionom wroga i fajnie pkt obrony wskakują ;) Za to w starym systemie równiez można posłać kilkanaście kolonów na jednego gracza i to w bonusie nocnym i ogarniety sojusz da rade obstawić tak by nie starcic wszystkich okupacji .

Nie ma co roztrząsać tematu oba systemy są wyrównane i mają swoje zalety i wady ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Bizancjum - Party

Skoro Party to luźne pytanie:)

Co to może oznaczać jeżeli dany sojusz na początku istnienia świata już bezapelacyjnie dominuje w rankingu najlepiej broniących się sojuszy?:confused:
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Bizancjum - Party

Skoro Party to luźne pytanie:)

Co to może oznaczać jeżeli dany sojusz na początku istnienia świata już bezapelacyjnie dominuje w rankingu najlepiej broniących się sojuszy?:confused:

to znaczy że dostają ostre lanie
 
Do góry