Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

  • Rozpoczynający wątek xgerry
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczenia do skracania czasu produkcji jednostek

  • Tak, jestem za wprowadzeniem takiej zmiany

    Głosy: 115 85,2%
  • Nie, Jestem przeciwny

    Głosy: 15 11,1%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 5 3,7%

  • W sumie głosujących
    135
Status
Zamknięty.

DeletedUser12363

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Witam , moim zdaniem jeżeli ktoś z was chciałby równych szans to z miejsca wszystkie bonusy kont premium powinny być zniesione tak że jeżeli chcecie skracać czas produkcji wojsk powinno być wszystko zniesione a gra była by płatną grą a konto premium dawało by tylko możliwość grania w nią , pozdrawiam

skracanie czasu produkcji wojsk nie wypacza sensu gry , w wojnach tak najczęściej jest że wygrywa je ten kto dysponuje większymi środkami finansowymi na dozbrajanie czy zwiększanie ilości wojsk a jest to gra strategiczna
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Omg

Nie chodzi o to żeby znieść premium, bo każdy idiota wie że ta gra jest zrobiona aby firma miała z niej zyski.

Po prostu całkiem niedawno wprowadzili IMBA opcję, która wypacza poziom gry. Na 1.xx, gdy nie wprowadzono tego skracania i nie było ono popularne jak obecnie, bonusy od 5 gostków premium dało się nadrobić sprytem, TAKTYKĄ czy STRATEGIĄ. Wtedy ta gra miała jeszcze elementy, gdzie jak ktoś ruszył mózgiem - zyskiwał przewagę. Słyszycie? Zyskiwał przewagę mózgiem a nie pieniędzmi. Obecnie nie do pomyślenia, co? :<

W przypadku skracania nie chodzi o to że grupa graczy która nie ma pieniędzy płacze bo ich jadą... Sam znam kilku takich, którzy w grze gdzie nie ma mocnej premki (niech służą ze przykład poczciwe plemiona) zjechali by kochanych donatorów (pewnie wszystkie topki nowych światów) jak ostatnie lamy, więc skończcie wciskać kit, że jak ktoś krytykuje skracanie wojska czy budynków, które JEST imba, to od razu nie umie grać. Bo jesteście albo bardzo tępi, albo trolujecie.

Ponadto gracze którzy nie skracają wojska/budynków nałogowo byle tylko myśleć że są pro, często korzystają ze starego premium (5 gostków) Sam zawsze jechałem na kapitanie i dowódcy, bo lubiłem sobie powalczyć i te 20% siły bardzo mi pomagało. Ale po stracie wojska nie byłem w stanie magicznie wytworzyć tłumów armii w kilkanaście minut, więc trzeba było atakować z głową i liczyć się ze stratami. A teraz? Wprowadzono przegiętą opcję, która po prostu zapewnia zbyt wielką przewagę. W każdej szanującej się grze nie powinna istnieć AŻ tak imba opcja. Tak inno, wiem że stracilibyście pieniążki od kilkuset osób które bardzo lubią poskracać, ale być może zyskalibyście kilka(naście) tysięcy, którym wystarczyłaby stara premka, ale dzięki usunięciu skracania powróciliby do gry, lub zdecydowali się wbić do niej po raz pierwszy.

W każdej grze, gdy wprowadza się niezbalansowaną opcje, jest ona krytykowana przez community i nie ma w tym nic dziwnego.

Tekst pana wyżej o tym kto wygrywa wojny nawet nie skomentuję, bo jest on za bardzo durny żeby tracić na niego czas. Powiem tyle: np na II wojnie światowej Stalin nie mógł skrócić monetkami XXXX razy czasu produkcji swoich czołgów, zachowując przy tym taki sam poziom wyszkolenia załogi czy jakości wykonania pojazdów.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Ciekawe że wypowiedź, na nie jest tylko i wyłącznie od graczy których temat dotyczy.

Prawda jest taka że jeżeli jest to gra strategiczna ( a tak piszą nawet przeciwnicy tej zmiany) to powinien liczyć się spryt, umiejętność kombinowania i talent w grze, a nie kasa.

Kapitan, dowódca i reszta zarządu jako opcja premium nie destabilizuje gry ponieważ każdy ma możliwość kupienia tego i używania za jakąś rozsądną kasę.

Nie chodzi o zakazanie skracania jednostek całkowicie, ale o zbilansowanie tego do takiego stopnia, żeby ograniczyć nadużywanie tego.

Jaki jest sens bronienia się przed kimś kto co 4 godziny pełną wiochą atakuje ??
Nie ma najmniejszego sensu, a to powodu u wielu graczy brak chęci do gry i rezygnowanie, bo skoro nie ma skutecznego środka obrony przed czymś takim to po prostu szkoda na nią czasu.
A jeżeli gracze będą odchodzić to zostanie Hase i paru innych Panów Pieniążków a reszta pójdzie do konkurencji.
Użytkownicy internetu jeżeli raz się zrażą do jakieś firmy to później nie przekona ich się tak łatwo do powrotu.

Na początku grało się bez tego na innych światach i ten kto był dobry sobie radził. Teraz jest coraz więcej takich którzy są dobrzy bo wydają na to masę kasy.
 

DeletedUser

Guest
Aniołek Śmierci !!!

Też jestem na Nie,ale co ja moge o tym wiedzieć pewnie myślicie;P
Po co zmieniać,cały czas jak nie jedno to drugie,wybredni jesteście,
wy sobie wojsko wybudowaliście to ja tez chce mieć taka szanse...
:D:D:D
Ale chyba wygląda na to że przemysł przejdzie.
♉ ♊ ♌ ♍ ♉ ♊ ♌ ♍ ♉ ♊ ♌ ♍ ♉ ♊ ♌ ♍ ♉ ♊ ♌ ♍ ♉ ♊ ♌ ♍ ♉ ♊ ♌ ♍
 

DeletedUser12365

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Popieram w 100%, sam może z parę razy skorzystałem z tej opcji, ale klikanie ciągle w nią aby sobie w 10 min nabić 1000 procarzy wg mnie jest nie fer w stosunku do innych graczy którzy nie mają zasobnego portfela!


Oczywiście jestem na NIE. Nie uważam, żeby to było nie fer w stosunku do innych. Nie masz zasobnego portfela to trudno, ja tez go nie mam, ale nie płaczę z tego powodu i nie zazdroszczę tym, którzy go mają.
Dla mnie to śmieszne...Zaraz ktoś petycję napisze o zakaz budowania willi, kupowania zbyt drogich samochodów, bo to kłuje w oczy tych mniej zasobnych...:)
Może napiszemy również petycję o możliwość wysyłania ataków w ustalonych godzinach, bo przecież graczy, którzy sami muszą utrzymać siebie i rodzinę - pracują i nie mogą siedzieć 24h w grze...itd, itd... wogóle to najlepiej zamiast grać to skargi piszmy...:D

PS. Jak zazdrościcie Herosowi kasy to napiszcie do niego prośbę o kredycik na niski procent, może go Wam udzieli :D:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Gra z możliwością skracania wojsk w nieskończoność stała się gniotem i złotnicy niech piszą co chcą. Mam nadzieję że ten problem został poruszony również w innych krajach i echo wielkiego niezadowolenia dojdzie do inno. Grać się odechciewa kiedy jeden złotnik dysponuje większą flotą niż 30 osobowy sojusz. W dodatku po stracie odbudowuje to w kilka godzin - na psy schodzi ta gra. Nie zapominajcie że sukcesem tej gry są tysiące fanów i nie igrajcie z nimi jak PZPN z kibicami
Pozostaje wierzyć że INNO weźmie to pod uwagę
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Mesi - nie sprowadzaj dyskusji do zasobności portfela bo to bez sensu.
To jest typowo polskie, a nie o to tutaj chodzi.

jedicus - nie wiem czy liczby które podałem sa prawdziwe, bo nie mam dostępów do finansów Inno. To jest skrót myślowy pokazujący pewną zasadę.
Prowadziłem jedną stronę internetową i mogę wypowiadać się tylko za siebie i swoje odczucia, w każdym razie: jak zrobiłem rejestrację klientów za SMS po 9 złotych to co miesiąc miałem zarejestrowane koło 3000 - 5000 użytkowników. Następca, firma duża która kupiła tę stronę stwierdziła że to nie interes i podniosła kwotę za rejestrację do 50 złotych.
Z praktyki wyszło że zarabiali mniej ode mnie ponieważ miesięcznie rejestrowało się około 300 osób.

Wracając do tematu sądy i tych tutaj rozważań. Uważam że nie zostało to zbilansowane prawidłowo i zakłóca przebieg gry, przez co gra staje się poprostu nudna i nie sprawiedliwa.

Do wszystkich oponentów, którzy twierdzą że temat ten powstał ponieważ Heros i reszta po nas jeżdżą. Jak na razie to dajemy sobie radę z nimi i bilans zabieranych wiosek jest zbliżony.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

haha
Nie kompromitujcie sie, jak nie macie kasy to idzcie pograc w bierki a nie tutaj.
Ta gra sie opiera na mikroplatnosciach. Powiedz Blizzardowi zeby zrezygnowal z abonamentu bo nie masz pieniazkow zeby go placic :D
 

DeletedUser12365

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Płaczki...nic dodać, nic ująć...
"Złej baletnicy to przeszkadza nawet rąbek u spódnicy..."
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Oczywiście jestem na NIE. Nie uważam, żeby to było nie fer w stosunku do innych. Nie masz zasobnego portfela to trudno, ja tez go nie mam, ale nie płaczę z tego powodu i nie zazdroszczę tym, którzy go mają.
Dla mnie to śmieszne...Zaraz ktoś petycję napisze o zakaz budowania willi, kupowania zbyt drogich samochodów, bo to kłuje w oczy tych mniej zasobnych...:)

Jak widze takie posty to mi ręce opadają...

Poszperaj w internecie i poczytaj co to balans w grach, jak jest ważny, i jak normalne firmy produkujące gry o niego dbają. Potem wróć i pogadamy o jego braku w grepolis dzięki skracaniu budynków/woja

Może również wiesz, że do czasu wielce szanownego grepo 2.0 ten idiotyczny pomysł nie obowiązywał i do tego czasu wszystko było jak najbardziej w porządku - premium było, ale było rozsądne (w miarę, bo w niektórych grach daje jeszcze mniej bonusów) Wniosek miszczu? Gra zamiast się rozwijać i zmieniać na lepsze - zmierza dokładnie w odwrotną stronę QQ

polestar napisał:
Ta gra sie opiera na mikroplatnosciach. Powiedz Blizzardowi zeby zrezygnowal z abonamentu bo nie masz pieniazkow zeby go placic
Po pierwsze - abonament to nie jest mikropłatność... Po drugie nie zapewnia żadnej przewagi nad innymi, tylko daje możliwość gry. Przykład z tyłka wzięty, jak na trola przystało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Chlopcze, matury jeszcze nie zdales ze ci czytac ze zrozumieniem nie nauczyli?
Takie gry maja albo abonament albo mikroplatnosci. Te dwie rzeczy sa tozsame z zarobkiem firmy. Likwidacja mikro tutaj = likwidacja abonamentu. Ciezkie?

btw. Jesli ci nie pasuje to zegnamy, tyle gier zbalansowanych, masz w czym wybierac
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Popatrz najpierw na siebie, bo nikt tu nie chce likwidować mikropłatności tylko zbalansować jedną z ich imba opcji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Alexander = Szacun.
I masz rację. Trole włączyły się do zabawy.
 

DeletedUser12365

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Jak widze takie posty to mi ręce opadają...

Poszperaj w internecie i poczytaj co to balans w grach, jak jest ważny, i jak normalne firmy produkujące gry o niego dbają. Potem wróć i pogadamy o jego braku w grepolis dzięki skracaniu budynków/woja

Może również wiesz, że do czasu wielce szanownego grepo 2.0 ten idiotyczny pomysł nie obowiązywał i do tego czasu wszystko było jak najbardziej w porządku - premium było, ale było rozsądne (w miarę, bo w niektórych grach daje jeszcze mniej bonusów) Wniosek miszczu? Gra gra zamiast się rozwijać i zmieniać na lepsze - zmierza dokładnie w odwrotną stronę QQ


A mnie ręce opadają czytając takie "Księgi skarg i zażaleń"
Na innych światach np. na Ecie ok.90% deklarowało zakończenie gry jeżeli wgrano by grepolis 2.0, bo również twierdzono, że całe 2.0 wypaczy im grę i odbierze całą ochotę do gry. I o dziwo nikt z deklarowanych po wgraniu nowej wersji gry nie zakończył...
Dziwne jest również, że tylko zainteresowany sojusz takie żale przedstawia...
Wielu graczy po prostu chce grać i stosuje się do różnych nowych wynalazków...Nikt do gry nikogo nie zmusza...tak samo jak i twórcy gry nikogo nie zmuszają do wydawania pieniążków na tę grę. To jest wybór każdego gracza, podobnie jak wybór czasu (cenniejszego niż jakiekolwiek pieniądze), który się na tę grę poświęca...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Popatrz najpierw na siebie, bo nikt tu nie chce likwidować mikropłatności tylko zbalansować jedną z ich imba opcji.
Po co się Mira tak ciskasz?
Sam ładowałeś w złotko kasę aż furczało na koncie Inno tylko po to by pokazać jaki to nie jesteś pro :p
A tym bardziej, że chyba nie grasz na żadnym polskim serwie, bo z globalnego zrezygnowałeś po 2 dniach :)
No tak, tym razem było szkoda kaski a bocik nie chciał działać :p
I ot teraz żale, że ci co ładują kasę w grę to za dużą przewagę mają.
Nie rób z siebie hipokryty :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Alexander = Szacun.
I masz rację. Trole włączyły się do zabawy.
Oczywiście,skoro ktoś się ze mną nie zgadza to jest trolem,dodatkowo można poruszać kwestie finansowe ale tylko na swoją korzyść a oponent to już sprowadza sprawę do kwestii pieniędzy,prawda?
Sama NIGDY nie zapłaciłam na grę,i nie mam zamiaru tego robić.Mam lepsze sposoby na wydanie kasy i nie muszę być w Top10.Ale jak ktoś chce niech płaci,nic mi do tego.Taka gra,mi przeszkadza bonus nocny czyli trzeba go usunąć?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

A mnie ręce opadają czytając takie "Księgi skarg i zażaleń"
Na innych światach np. na Ecie ok.90% deklarowało zakończenie gry jeżeli wgrano by grepolis 2.0, bo również twierdzono, że całe 2.0 wypaczy im grę i odbierze całą ochotę do gry. I o dziwo nikt z deklarowanych po wgraniu nowej wersji gry nie zakończył...
Akurat z takich typów się zawsze śmiałem, było pewnie że nie quitną po takim czasie przeznaczonym na grę.
*Mesi* napisał:
Wielu graczy po prostu chce grać i stosuje się do różnych nowych wynalazków...Nikt do gry nikogo nie zmusza...tak samo jak i twórcy gry nikogo nie zmuszają do wydawania pieniążków na tę grę. To jest wybór każdego gracza, podobnie jak wybór czasu (cenniejszego niż jakiekolwiek pieniądze), który się na tę grę poświęca...
Super, ale każdy to wie.

Po prostu chodzi o BALANS, rzecz która powinna być zachowana w każdej grze. A jak widać, zdaniem większości głosujących, skracanie jest niezbalansowane i wymaga osłabienia/usunięcia w najlepszym wypadku.

Dat's all!

@Unadhun
Tak, ty od zawsze wiesz najlepiej co ja robiłem. Stop trollin' i może tak dla odmiany wnieś coś do tematu.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

również to popieram, gra traci sens, fakt zdarzało mi się skracać jednostki ale głownie kolony żeby szybko je wstawic po wyczyszczeniu miasta, zawsze ci co napychaja kase tworca gry sa chronieni przez support ale tutaj kollega dal dobre wyliczenie, mysle ze srednio kazdy z nas wydaje 50zł miesiecznie na serwerze jest np 20 tys osob
wiadomo ze to juz spora suma jesli takie 10 osob ktore wydaje 1000zl na tdzien czy 2 ma wyeleminowac pare tysiecy ludzi z gry to firma nie zarobi a straci bo takie osoby albo rezygnuja na zawsze z gry i nie zapisuja sie do innych serwerów albo kończa gre na na konkretnym serwerze. Pomysl bardzo dobry i popieram w 10000%
 

DeletedUser12365

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

Po prostu chodzi o BALANS, rzecz która powinna być zachowana w każdej grze. A jak widać, zdaniem większości głosujących, skracanie jest niezbalansowane i wymaga osłabienia/usunięcia w najlepszym wypadku.

Dat's all!

No wiesz...w grze jak w życiu realnym:D - balansu nigdy nie było i nie będzie...:D Wszyscy narzekają, że życie jest niesprawiedliwe...więc chociaż tu nie narzekajcie...bo przez te narzekania to się grać odechciewa...:D
 

DeletedUser12226

Guest
Odp: Skracanie czasu produkcji jednostek - poprawnie

propozycja z gatunku tych:
szanowna firmo, proponuję abyście przestali uzyskiwać dochód z gry

nie jedna z tych chcecie uzyskiwać dochody z gry, uzyskuje, ale w ramach przyzwoitości, albo choć w ramach pozorów przyzwoitości,
zdarzało mi się grać w rożne gry, tylko tu spotkałem się z taką nachalnością z premium w wersji 1 aż takiej dysproporcji nie było (choć i tak była spora w porównaniu do innych sieciówek) jak w wersji 2
w 1-nce przynajmniej tak nie utrudniali gry jak nie miałeś premium

Chłopie trochę ekonomii.
Przestają się liczyć wtedy umiejętności gry, a liczy się kasa.

i tu dochodzimy do sedna, dla IG jesteście dojnymi krowami, nie liczy się gra, nie liczą się umiejętności, krowa nie ma myśleć ma dawać mleko im więcej tym lepiej

Może jeszcze niech twórcy skrócą czas idącego ataku za złoto
zgadnij w której poprawce do gry będzie taka możliwość

droga firmo InnoGames jesli zalezy Wam na graczach...
oj już zły początek zdania powinno być takie
droga firmo InnoGames jeśli zależny Wam na pieniądzach graczy..., bo to że im na graczach nie zależy to przykłady można mnożyć, aby nie szukać daleko wystarczy przytoczyć ten temat

Jestem na DUŻE NIE.
Jeśli ktoś ma pieniądze i ma ochote je tracić na grę, proszę bardzo :)
InnoGames zarobi więcej, może podrasują serwery za te pieniążki od HEROS-DOM'a.

a kto zabrania Ci premium? mogło by zostać jak w 1-dynce i tak dawało sporą przewagę w stosunku do barku premium
z całą pewnością myślą o podrasowaniu serwera z myślą o Reset112 by grało Ci się lepiej bo po co im najnowsze wozidło z koniem lub bykiem na znaczku skoro mogę Cię lepsiejszym serwerkiem uszczęśliwiać bo nikomu jak im na Twoim szczęściu tak nie zależy

jak ktos nie potrafi grac to wszystko mu bedzie przeszkadzac: zloto, bonus nocny, anty-timing, swiaty 2.0 itd. to jest gra komercyjna i wiedzieliscie o tym wszyscy a teraz wielki placz. jesli jestescie zbyt slabi to wywiescie biala flage i do widzenia.

JESTEM NA NIE !!!

co dzielny woju bez premki nie szło? jak ktoś potrafi grać to mu premka nie potrzebna do szczęścia, wszystko powinno mieć umiar, nachalność przycisków premium wnerwia, brak zachowanej równowagi między premium i bez premium jest przytłaczający i komercją tu nie mydl bo to nie ma nic wspólnego z komercją to jest jawne... tu każdy sobie może dopowiedzieć
 
Status
Zamknięty.
Do góry