Sens tej gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2612
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
jezeli chcesz grac offensywnie to możesz ,pomogą ci czary ,trochę badania ,jak cie stać to premium też ...
tak deffensywna gra a na alfie niemieckiej agresorzy mają po 130 000 ,po to masz 20 miast żeby pojechać biednego obrońcę ,a że musisz dobrze pokombinować to chyba plus :D
 

DeletedUser

Guest
jezeli chcesz grac offensywnie to możesz ,pomogą ci czary ,trochę badania ,jak cie stać to premium też ...
tak deffensywna gra a na alfie niemieckiej agresorzy mają po 130 000 ,po to masz 20 miast żeby pojechać biednego obrońcę ,a że musisz dobrze pokombinować to chyba plus :D

rozumiem, że biedny słaby obrońca - dobrego obrońcę nie masz szans pokonać - bo stoisz na przegranej pozycji

alfa był to pierwszy świat - teraz gracze nauczeni doświadczeniem
coraz więcej osób widzę, że w wiosce mają same brandery i jak ich załatwić?
tu czary chyba nie pomogą na brandery czy milicję?
 

DeletedUser

Guest
jeżeli ktoś chce stać w miejscu to zbuduje same brandery i będzie czekac na atak,sam nie zaatakuje branderami -kiedyś mozna było wysyłać dla przeszpiegowania floty przeciwnika ,bo zawsze bez walki wracały
miały mieć możliwość podpalania miasta ale nie wprowadzili tego -tak czekając
doczeka się kilku ataków które mu te brandery wytną i kolon w gości wpadnie :cool:

to samo jest np. w KA jak masz morale na 30% to aby jeden młyn deffa wywalić ,musi pójść kilkanaście wsadów offa i jakoś nikt nie płacze ,tak jest i kropka
ja mam do nielicznych 100% -przy moich ponad 500 wioskach :(
dobrze że tutaj na razie jest tylko losowe szczęście a morale jeszcze nie ruszyli
 

DeletedUser

Guest
Oj posypały się gromy niezadowolenia,]. Zapewne większość z Was grało w plemiona i zostało Wam w pamięci pewne zasady. Ktoś tam pisał, że obrońca może łączyć defe, racja lecz co Ci z tego skoro idzie na Ciebie 30 ataków, 9/10 to fejki,a jeden główny. Szansa, że trafisz z całym z defem w odpowiednią wiochę jest "mała". Druga sprawa Brander, dobra sprawa dla obrońcy lecz one nie zatrzymają statków transportowych przed inwazją, potrzebne są Biremy, które walczą w pierwszej lini, gdy tych zabraknie wkraczają Brandery.
 

DeletedUser

Guest
Oj posypały się gromy niezadowolenia,]. Zapewne większość z Was grało w plemiona i zostało Wam w pamięci pewne zasady. Ktoś tam pisał, że obrońca może łączyć defe, racja lecz co Ci z tego skoro idzie na Ciebie 30 ataków, 9/10 to fejki,a jeden główny. Szansa, że trafisz z całym z defem w odpowiednią wiochę jest "mała". Druga sprawa Brander, dobra sprawa dla obrońcy lecz one nie zatrzymają statków transportowych przed inwazją, potrzebne są Biremy, które walczą w pierwszej lini, gdy tych zabraknie wkraczają Brandery.

tylko zauważ że aby rozpocząć okupację musisz pokonać wojska lądowe i morskie więc możesz nie mieć wojsk lądowych i gość nawet jak się przebije na ląd nie rozpocznie okupacji bo musi najpierw ci te brandery zniszczyć

dodatkowo brander buduje sie 2 razy szybciej niż ogniowy ;-)
a co do stania w miejscu - to wcale nie - przecież może przejmować kolonami wioski graczy którzy zrezygnowali z gry na wczesnym etapie (wioski po 200) punktów czy też założyć nowe miasto bez podboju ;-)

PS. tak grałem w plemiona ;-)
ale tu wymieniłem 7 bonusów dla obrońcy - a dla agresora dopatrzeć sie nie można
PS. dobrze że dodałeś kolejny bonus dla obrońcy morale ;-)
 

DeletedUser

Guest
bonusy - obrońca
1. Mur
2. wieża
3. bonus nocny
4. milicja - obecnie na sterydach czy co
można sobie do woli sprod ziemi wydostawać milicję co 3 godziny
5. Możliwość łączenia wojsk w czasie obrony z kilku wiosek w jednej
6. brander - to to już jest przegięcie - jeden załatwia jeden statek
czyli jednostka trirem'a może być w ogóle skasowana z gry - bo po co to?
dodatkowo brander 8 miejsc w gospodarstwie statek ogniowy 10
co już widać, że agresor stoi na przegranej pozycji - obrońca może więcej statków obronnych zrobić niż agresor
7. obrońcy niepotrzebne są transportowce - agresor musi tracić miejsca w gospodarstwie żeby przewieźć wojsko lądowe i dodatkowo potrzeba 1 transportowca na 20 ludzi
czyli żeby przewieźć 200 wojska trzeba stracić w gospodarstwie 70 miejsc na same transportowce!!!
8. morale

1. to standardowy bonus w tego typu grach i niestety (lub na szczęście) w tej grze często działa na korzyść agresora:)
2. daje jedynie 10% i nie każdy ją posiada.
3. standard w innogames - jak zauważyłeś bonus działa w nocy. nie jest skierowany przeciwko atakującym a przeciwko temu by ludzie zarywali bezsensownie noc.
6. inteligentny gracz brander użyje jako dodatku do floty, bo nie niszczą one łodzi transportowych - jeśli padną na początku biremy a robotę z ogniowymi dokończą brandery to obrońca nie powstrzyma wojsk ofensywnych na transportowcach
7. musi mieć transportowe. inaczej nie będzie w stanie przesłać defa do innego swojego miasta na innej wyspie.
8. morale - w skład morale wchodzi czas rozpoczęcia gry. tu nie pamiętam jak jest. więc nie koniecznie działa na korzyść obrońcy a raczej przeciwdziała atakowaniu słabych graczy na obrzeżu przez silne centrum (np gdy 2 graczy sie kumpluje i ten z obrzeża ma problem z sąsiadem). dziś zaatakowałem gracza 11x słabszego. morale 100%.

jedyny bonus jaki dano w tej grze to milicja. ale dzięki niej agresorzy zaczną inwestować w procarzy:) bo jak dotąd była to dość rzadko używana jednostka.

odnośnie bonusów dla agresora, to wymienię:
błyskawica, czysty wiatr, trzęsienie ziemi, heroiczna moc:)

oczywiście są czary defensywne:
szał zeusa, morski sztorm, tęsknota
 

DeletedUser

Guest
w ogóle to stwierdzam ze zdziwieniem że procki zaczynają mnie do siebie przekonywać coraz bardziej :)
szczególnie że ludzie często budują jednostki podatne bardziej na atak procków niż koników
 

DeletedUser

Guest
1. to standardowy bonus w tego typu grach i niestety (lub na szczęście) w tej grze często działa na korzyść agresora:)
2. daje jedynie 10% i nie każdy ją posiada.
3. standard w innogames - jak zauważyłeś bonus działa w nocy. nie jest skierowany przeciwko atakującym a przeciwko temu by ludzie zarywali bezsensownie noc.
6. inteligentny gracz brander użyje jako dodatku do floty, bo nie niszczą one łodzi transportowych - jeśli padną na początku biremy a robotę z ogniowymi dokończą brandery to obrońca nie powstrzyma wojsk ofensywnych na transportowcach
7. musi mieć transportowe. inaczej nie będzie w stanie przesłać defa do innego swojego miasta na innej wyspie.
8. morale - w skład morale wchodzi czas rozpoczęcia gry. tu nie pamiętam jak jest. więc nie koniecznie działa na korzyść obrońcy a raczej przeciwdziała atakowaniu słabych graczy na obrzeżu przez silne centrum (np gdy 2 graczy sie kumpluje i ten z obrzeża ma problem z sąsiadem). dziś zaatakowałem gracza 11x słabszego. morale 100%.

jedyny bonus jaki dano w tej grze to milicja. ale dzięki niej agresorzy zaczną inwestować w procarzy:) bo jak dotąd była to dość rzadko używana jednostka.

odnośnie bonusów dla agresora, to wymienię:
błyskawica, czysty wiatr, trzęsienie ziemi, heroiczna moc:)

oczywiście są czary defensywne:
szał zeusa, morski sztorm, tęsknota

to czemu jest mur, bonus nocny to jest ok
ale brander - szybkość budowania, ilość miejsc w gospodarstwie i własciwości
milicja to już chyba przesada ;-)
dodatkowo transportowiec byłby ok gdyby nie zajmował miejsc w gospodarstwie
 

DeletedUser

Guest
brandery - mają wadę: nie niszczą transportowców. stawianie na nie może być nieopłacalne. co z tego ze zniszczymy wszystkie ogniowe jak przedrze się transport z wojskiem?
milicja - nie taki dyjabeu straszny jak go malują... ładnie padają przy ataku procarzy (jednostki wcześniej mało opłacalnej)
 

DeletedUser

Guest
Z punktu widzenia agresora powiem, że jak ktoś powołuje milicję to mnie tylko bardzo tym bawi. Jedyna denerwująca rzecz to to, że mu potem surków polis mało produkuje, bo straty w ataku są minimalne.
 

DeletedUser

Guest
hę? symulator pokazuje, że milicja nawet silna jest :/ a wie może ktoś ile wynosi jeden oddział obywatelki??
 

DeletedUser

Guest
maksymalnie 400 bez badania (600 z badaniem)

jak atakujesz procarzami to niewielkie masz straty:)
 

DeletedUser

Guest
ale te czterysta to dostaje się za jeden poziom gospodarstwa wiejskiego?
 

DeletedUser

Guest
za pełne gospodarstwo (40lvl)

czyli po 10 na lvl (po 15 z badaniem)
 

DeletedUser

Guest
brandery - mają wadę: nie niszczą transportowców. stawianie na nie może być nieopłacalne. co z tego ze zniszczymy wszystkie ogniowe jak przedrze się transport z wojskiem?
milicja - nie taki dyjabeu straszny jak go malują... ładnie padają przy ataku procarzy (jednostki wcześniej mało opłacalnej)

nie rozpoczniesz podboju jeśli nie zniszczysz całej floty i wojsk lądowych
więc to, że przebijesz się na ląd nic nie zdziała ;-)

ta gra nie ma zadnego sensu

czlowiek sie spokojnie rozwija, buduje spokojnie akademie i inne budynki , a tu nagle przyplywa ktos lepszy zabiera moje miasto , a ja moge sobie tylko siedziec i patrzec az minie 24 godziny i zaczac grac od nowa

w zaden sposob nie da sie obronic miasta i to ze sie tyle czasu budowalo miasto idzie w.....

czysty bezsens tej gry

bronisz się wojskiem a nie budynkami :D:D:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2612

Guest
No właśnie, ja cały czas poznaję tą grę, ale nie jestem przekonany, czy z najlepszym skutkiem, denerwuje mnie fakt, gdy atakuję z ogromnym wojskiem jakiegoś gracza, co nie ma najmniejszego wojska, powiem więcej, w ogóle nic tam nie wybudował i jeszcze tracę wojsko, dla mnie jest to niezrozumiałe. Nie chcę tutaj przyrównywać Grepolis do OGame, ale uważam, że niektóre pomysły można by wykorzystać, nie mówię, że to ma być jakaś jej starożytna wersja, ale niektóre rzeczy uważam, że można by zmienić, chodzi mi tu o jakieś korzyści z ataków, a nie, że się więcej traci na ataku niż zyskuje. Dalej zostaję przy czymś takim jak możliwość przeszukiwania pola walki po bitwie w celu odzyskania uzbrojenie (surowców), ale jak mówię, grę cały czas poznaję i staram się ją zrozumieć.
 

DeletedUser

Guest
tak, ta gra to totalna bzdura... nic nie jest tu odpowiednio spasowane.
Jakieś niby reguły są ale w praktyce nie mają głębszego sensu.

Jedyne co się opłaca to kupowanie Premium i widać, ze wszystko jest tak zrobione aby był zmaksymalizowany ten "parametr". Szybko wydać kase i szybko zrezygnować z gry ( i zamykać serwery)

samo to, że tyle czasu minęło a non stop wyświetla się błąd niedostępności (wewnętrzny serwera)...
 

DeletedUser2612

Guest
Nie zgadzam się z Tobą, widzę tą grę i cały czas się wściekam, bo uważam, że gra jest głównie nastawiona na obronę, zresztą wyżej jest poruszana kwestia tego jak dobrze ma obrońca, uważam, że zdobycie czyjegoś miasta to naprawdę sztuka i nie trzeba wiele aby się obronić.
 

DeletedUser

Guest
maksymalnie w jednym momencie można rozbudowywać tylko dwa obiekty, jak tu jest pokazane symbolem ''0/2''?
 
Status
Zamknięty.
Do góry